OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Angel Sanctuary
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2007 04:31    Teema: Vasta viitega

dipsy kirjutas:
sellel küsimusele täpsemat vastust leiad ilmselt geneetikat ja dna-d puudutavatest teemadest lugedes :P
jah seda ma Wikist tegingi, kuid teadmiste puudumise tõttu, osutus see arusaamine mitte eriti viljarikkaks...
dipsy kirjutas:
kui sugulased ehk sarnase dna koodiga inimesed saavad järglase (nende orginaalne geeni puhtus/headus siin ei loe) tekib sarnaste dna-de ühinemisel reaktsoon mille tulemusena sünnib vaime alaarenguga
Ja lugesin veel ja jõudsin ikka samale järeldusele, Asi on defektiga geenides:

oletame, et geene on 2 tüüpi: ( tegelikult on dominantsed või retsesiivsed fenotüübid ja/või fenotüübi väikseim osis-ed. Mis iganes nad on... ) aga lihtsuse mõttes ( et tekiks ettekujutus )

R = dominantne ( ehk Avaldub / kui Rr, siis avaldub selles R )
r = retsessiivne ( ehk ei avaldu / avaldub alles rr puhul )

Oletame, et siin joonisel on Defektiga retsessiivne geen r. Siit saame järeldada, et kui mõlemal vanemal on kasvõi 1 retsessiivne geen defektiga, siis defektiga lapse sünni võimalus on 1 neljast ehk 25% ( kui 1 vanematest ainult 1 on 1 defektiga geen, siis nende lastel probleemi ei esine. )

Kui kasvõi 1 vanemal on defektne vähemalt 1 Dominantne geen, siis on defektse lapse sünni tõenäosus juba ehk 3 neljast 75%

Põhimõtteliselt, kui samast perekonnast ainult "terveid" isikuid paljundada siis saaks kõik defektid Nulli viia....Teoreetiliselt muidugi...:P

Sama põhimõte kehtib kõigi inimeste kohta, olgu nad kas suguluses või mitte...Ainuke asi, millest ma aru ei saa, on see, miks just sugulastel see tõenäosus kõige suurem on...aga võibolla ei olegi? Igatahes ei näe ma seost....

dipsy kirjutas:
chi mul tekib küsimus et kas sa eelistaksid sada lasti nii öelda "hea" kandidaadiga või inimesega keda sa armastad .. need 2 asja ei pruugi ju ühte langeda..
See nn. "armastus" kestab sul aasta, max 2. Selle aja jooksul oled nagu justkui pilves ja ei pane oma partneri puudusi tähelegi..aga siis lõpetab su keha teatud aine " vabanda, mul ei tule selle aine nimi hetkel meelde " tootmise. Ja siis kui tagasi Reaalsusesse pöördud, tekivad probleemid. Ning mõtle, kui te selle ajaga ka lapse veel teha suutsite ( Siis on su elu rikutud ju.). Ja mis siis, kui laps "Erivajadustega" on? On sul üldse vähimatki ettekujutust, kui raske "erivajadustega lapse" kasvatamine on? Enamus lapsevanemaid ei tule isegi normaalse lapse kasvatamisega toime ju... Aga vastuseks su küsimusele, Loomulikult võimalikult hea tervisega partneriga. (kes ei suitseta, ei joo, ega tarbi keelatud aineid ja tegeleb regulaarselt spordiga. liikumises on elu.!) Kas tõesti arvad et mul on sügav tahtmine tulevikus sellise "idioodi" eest pidevalt hoolt kanda( ja seda sellepärast, et ta tegi nooruses kõik selleks, et oma tervis hukka ajada... )
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2007 05:54    Teema: Vasta viitega

arvan, et see jutt ei käi siia teemasse, aga ma ei saa jätta...

chi kirjutas:

Sama põhimõte kehtib kõigi inimeste kohta, olgu nad kas suguluses või mitte...Ainuke asi, millest ma aru ei saa, on see, miks just sugulastel see tõenäosus kõige suurem on...aga võibolla ei olegi? Igatahes ei näe ma seost....

sellepärast, et õde ja vend, või muul moel suguluses olevad isikud võivad mõlemad olla "unnafected carrierid" nagu sinu siia postitatud jooniselt näha...


chi kirjutas:
See nn. "armastus" kestab sul aasta, max 2. Selle aja jooksul oled nagu justkui pilves ja ei pane oma partneri puudusi tähelegi..aga siis lõpetab su keha teatud aine " vabanda, mul ei tule selle aine nimi hetkel meelde " tootmise. Ja siis kui tagasi Reaalsusesse pöördud, tekivad probleemid.

mm... ma arvan, et see mis sul aasta-paar kestab on armumine, armumine võib edasi areneda armastuseks....


chi kirjutas:
Ning mõtle, kui te selle ajaga ka lapse veel teha suutsite ( Siis on su elu rikutud ju.). Ja mis siis, kui laps "Erivajadustega" on? On sul üldse vähimatki ettekujutust, kui raske "erivajadustega lapse" kasvatamine on? Enamus lapsevanemaid ei tule isegi normaalse lapse kasvatamisega toime ju... Aga vastuseks su küsimusele, Loomulikult võimalikult hea tervisega partneriga. (kes ei suitseta, ei joo, ega tarbi keelatud aineid ja tegeleb regulaarselt spordiga. liikumises on elu.!) Kas tõesti arvad et mul on sügav tahtmine tulevikus sellise "idioodi" eest pidevalt hoolt kanda( ja seda sellepärast, et ta tegi nooruses kõik selleks, et oma tervis hukka ajada... )

kus sinul see ettekujutus kui raske on "erivajadustega lapse" kasvatamine ? ma ei ütle et pole raske, aga on sul mingeid kokkupuuteid olnud erivajadustega inimestega?
mul seda ettekujutust pole, liiga noor veel, et lapsi saada, küll on mul väga palju kokkupuuteid erivajadustega inimestega.


miks mul on sinu teksti lugedes tunne, et sa pole kunagi armunud olnud...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2007 10:08    Teema: Vasta viitega

Minu meelest on selliste asjadega nii, et see, mis tundub vale, ongi mingil põhjusel sulle kahjulik. Tabud ei pruugi olla lihtsalt kellegi väljamõeldised, vaid võivad tuleneda instinktidest, mille abil organism ennast kaitseb. Me näiteks ei söö üldjuhul halvasti haisevat asja, sest see võib mõjuda tervisele halvasti. Samal põhimõttel võib tunduda ka intsest paljudele ebaloomulik. Kuigi halvasti haisva asja söömine ei pruugi lõppeda terviserikkega, aga tõenäosus, et see juhtub, on siiski kõvasti suurem kui et seda ei juhtu.
Kui nüüd edasi teoretiseerida, siis võiks arvata, et armastus on instinkt, mille abil leitakse enda DNA-ga sobiv partner ehk siis kokkuvõttes selline partner, kelle omadused sulle sobivad ja kelle omaduste sinu omadega segunemisel ja kombineerimisel võiks tulla sulle meelepärane järglane. Et aga määravaid faktoreid on väga palju, esineb ka armastuses hälbeid sinna-tänna.

Ülal on toodud puhtalt mu enda mõtted ja mingit teaduslikku tõestust ei ole ma neile otsinud.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Teis Nov 06, 2007 12:36    Teema: Vasta viitega

ewty kirjutas:


chi kirjutas:
See nn. "armastus" kestab sul aasta, max 2. Selle aja jooksul oled nagu justkui pilves ja ei pane oma partneri puudusi tähelegi..aga siis lõpetab su keha teatud aine " vabanda, mul ei tule selle aine nimi hetkel meelde " tootmise. Ja siis kui tagasi Reaalsusesse pöördud, tekivad probleemid.

mm... ma arvan, et see mis sul aasta-paar kestab on armumine, armumine võib edasi areneda armastuseks....




ma nõustun ewty-ga .. armastus kui selline kestab ikka paaaaalju kauem .. ise olen ma koos olnud ühe tüübiga mingi pea 10 aastat ..ja ma võin öelda et ma armastan teda väääääääga palju ning aksepteerin teda kõikide ta vigadega .. ja sama käib ka vastupidi ... ja pigem tunded süvenevad niivõrd kui palju nad veel saavad .. meie vahel on nii tugev side et me pole isegi ei tüdine üksteisest .. nii et rahulikult võib öelda et sa pole kunagi armastanud kedagi :) ja see millest sa räägid on armumine
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 02:50    Teema: Vasta viitega

Pöörduks nüüd teema juurde tagasi..

ewty kirjutas:
arvan, et see jutt ei käi siia teemasse, aga ma ei saa jätta...
Usun, et pole teemast mööda pannud, räägime ju "Incest"-st, millest OVAS juttu oli. Isiklikult püüan aru saada, miks nad terve ova vältel selle teadmise üle ( et nad vend ja õde on ) piinlesid. JA vastuse ma ka leidsin...sellest hiljem..
ewty kirjutas:
sellepärast, et õde ja vend, või muul moel suguluses olevad isikud võivad mõlemad olla "unnafected carrierid" nagu sinu siia postitatud jooniselt näha...
Ja mitte vend ja õde ei või jah?....??? sa pidasid ikka silmas "affected carrier" sest kui "unaffected" on, siis on ka lapsed ilma defektsete "geenideta"
kaptengalaktlan kirjutas:
Minu meelest on selliste asjadega nii, et see, mis tundub vale, ongi mingil põhjusel sulle kahjulik. Tabud ei pruugi olla lihtsalt kellegi väljamõeldised, vaid võivad tuleneda instinktidest, mille abil organism ennast kaitseb
Kui inimesed suudaksid instinktiivselt eristada "defekset" partnerit tervest siis poleks juba ammu defektsete "geenidega inimesi..."


dipsy kirjutas:
miks te arvate miks kunagi ammu aadliperekonnad ( siin puhul pean silmas euroopa ja meie lähi piirkonna perekonid)hakkasid otsima väljastpoolt perekonda abikaasasid/väimehi/miniaid .. tekkis selline olukord kus enamik aadliperekondi olid omavahel juba suguluses .. hakkas sündima palju vaimse hälbega lapsi

Ja nüüd peaksin dipsy-t tänama, sest just see mõte andis vihje nö. õige vastuse leidmisele.

Niisiis miks nad "hakkasid otsima väljastpoolt perekonda abikaasasid"? Sest sündis palju "erivajadustega" lapsi eks! Aga miks? ikka seepärast, et Defektsete DOMINANTSETE "Geenidega" inimestel lasti kontrollimatult üksteisega paljuneda. Siinjuures rõhutan sõna kontrollimatult!

Tänapäeva geneetika on minu teada juba niivõrd kõrgel tasemel, et on teada, milliste haiguste "geenid on Dominantsed ja millised retsessiivsed"(või on see nii üsna paljude haiguste puhul ). Samas ei ole arusaadav, miks seda infot ei kasutata? nii võib ju uuringu teha ja kui selgub, et laps võib "erivajadustega olla", siis võivad vanemad näiteks kas adoptsioonile mõelda või lasta laboris omale võimalikult terve lapse teha( mis oleks täiesti loogiline ju...selle asemel, et pimesi lapsi toota... ). Nii kaotab Incest-i Tabuu täielikult oma mõtte. Ja see, et nad ovas selle incesti mõtte üle vaevlesid tundub täieliku mõttetusena, kuid jah, need peategelased ei paistnud geneetikast midagi teadvat, va. seda, et venna ja õe suhtes on midagi seletamatult imelikku....

Mis puutub maksumusse, siis seda ma veel ei tea. Samuti puudub info, kas näiteks eestis neid uuringuid üldse teha saab. Võiks nagu järgi uurida....
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 04:15    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Pöörduks nüüd teema juurde tagasi..
ewty kirjutas:
sellepärast, et õde ja vend, või muul moel suguluses olevad isikud võivad mõlemad olla "unnafected carrierid" nagu sinu siia postitatud jooniselt näha...
Ja mitte vend ja õde ei või jah?....??? sa pidasid ikka silmas "affected carrier" sest kui "unaffected" on, siis on ka lapsed ilma defektsete "geenideta"

ei ma mõtlesin seda mida ütlesin, mine vaata oma joonist. M aüritan veelkord seletada, seekord näidete põhjal.

r = defektiga geen
R= korralik geen

RR - perfektne
Rr - kannab küll haiget geeni, aga väljastpoolt paistab ikka perfektne
rr - pealevaadates saab aru, et midagi on korrast ära


jooniselt - emme ja issi on Rr ja Rr ehk (unnafected carrierid) ja kaks nende lastest on samamoodi Rr (unnafected carrierid) üks nende lastest on RR (lihtsalt unaffected) ja neljas, viimane see õnnetuke on rr (affected)

aga ok... oletame - tsenaarium 1, et minu vend on mingisuguse geneetilise haigusega, ehk siis rr, samas kui mina olen RR geenitüübiga. nii kui me nüüd lapse saaksime (uh kui rõve mõte) siis meie lapsed oleksid terved aga nad kõik oleksid oleks "unnafected carrierid" ehk siis Rr (100% kannavad küll haiget geeni, aga väljastpoolt ok). Kui nad nüüd edasi paljuneksid, ehk siis Rr + Rr tüüp siis võimalused on jälle täpselt sellised nagu sinu äratoodud joonisel (protsendid oleks siis 75% terved, 25% haiged).

tsenaarium 2 minu vend on ikka veel geneetilise haigusega, ehk siis rr, samas kui mina olen Rr geenitüübiga. nii kui me nüüd lapse saaksime (ikkagi vastik mõelda) siis meie lapsed oleksid Rr, Rr, rr, rr ehk siis 50% tõenäosust terve lapse saamiseks.


geneetilisi haiguseid on palju ja erinevaid, samas võivad kaks inimest kellel on mõlemal sama haigus täiesti erinevad olla- üks on elu aeg teistest sõltuv samas kui teine saab ise hakkama (muide see näide on mul elust enesest).


chi kirjutas:
Kui inimesed suudaksid instinktiivselt eristada "defekset" partnerit tervest siis poleks juba ammu defektsete "geenidega inimesi..."

isegi kui see nii oleks tuleb siin mängu armastuse ja armumise faktor ja ajaloost ka sundabielude faktor...


praegune geeniteadus veel ei võimalda lasta laboris omale võimalikult terve lapse teha ja teadusringkondades käib vaidlus selle üle kas see ka üldse eetiline oleks. See pole veel võimalik sest inimgenoomi alles kaardistatakse.


Eestis käib praegu ju Geenivaramu projekt. ma küll ei tea, mis uuringud ja palju sealt infi saab aga ma tean, et kui sa oled geenidoonor on sul õigus nõuda oma DNA kirjeldust ja terviseseisundi kirjeldust. Ja see varjant on tasuta...



dipsy kirjutas:
miks te arvate miks kunagi ammu aadliperekonnad ( siin puhul pean silmas euroopa ja meie lähi piirkonna perekonid)hakkasid otsima väljastpoolt perekonda abikaasasid/väimehi/miniaid .. tekkis selline olukord kus enamik aadliperekondi olid omavahel juba suguluses .. hakkas sündima palju vaimse hälbega lapsi

siia üks huvitav fakt - vanasti andsid Eskimod kaugelt tulnud meeskülalisele alati ööseks noore naise kõrvale, just nimelt selleks et sellist olukorda vältida. (mehepoolne keeldumine oli suur solvang).


dipsy kirjutas:
ma nõustun ewty-ga .. armastus kui selline kestab ikka paaaaalju kauem .. ise olen ma koos olnud ühe tüübiga mingi pea 10 aastat ..ja ma võin öelda et ma armastan teda väääääääga palju ning aksepteerin teda kõikide ta vigadega .. ja sama käib ka vastupidi ... ja pigem tunded süvenevad niivõrd kui palju nad veel saavad .. meie vahel on nii tugev side et me pole isegi ei tüdine üksteisest

10 aastat 0.o kui vana sa õieti oled... tähendab, ära solvu, aga ma pidasin sind endast nooremaks või siis algas see suhe kui sa olid veel väga-väga noor.
ma olen nii kade ja samas ma hoian teile pöialt, et te veel kaua ja pikalt koos läheksite. Muhe
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 09:24    Teema: Vasta viitega

ewty kirjutas:

10 aastat 0.o kui vana sa õieti oled... tähendab, ära solvu, aga ma pidasin sind endast nooremaks või siis algas see suhe kui sa olid veel väga-väga noor.
ma olen nii kade ja samas ma hoian teile pöialt, et te veel kaua ja pikalt koos läheksite. Muhe


algas jah kui olin noor ... ..ma olen praegu 22
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 10:11    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Kui inimesed suudaksid instinktiivselt eristada "defekset" partnerit tervest siis poleks juba ammu defektsete "geenidega inimesi..."

Instinktid ei tööta 100% tõenäosusega. Lisaks, kuigi partneri genoomis võib olla geneetilise haiguse põhjustajaid, siis võib seal olla ka mingeid muid geene, mis on olulised mingil muul moel. Ja mutatsioonid toimuvad ka kogu aeg nagunii.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Indrek



Liitunud: 19 Veeb 2007
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 11:41    Teema: Vasta viitega

Kui paljud teist tegelikult pärilikkust, sotsiaalpsühholoogiat ja inimese füsioloogiat sügavamalt kui keskkooli tasemel õppinud on, et selline targutamine käib?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 12:03    Teema: Vasta viitega

Indrek kirjutas:
Kui paljud teist tegelikult pärilikkust, sotsiaalpsühholoogiat ja inimese füsioloogiat sügavamalt kui keskkooli tasemel õppinud on, et selline targutamine käib?



sotsiaalpsühholoogiast (ja ka muidu psühholoogiast) olen ise lugenud pärsi mitemid raamatuid .. ja füsioloogiast tean ise ilmselt rohkem kui keskmine inimene kuna olen kasvanud meediku peres ja lihtsalt kõigi nende aastatega jääb ju midagi külge ka LaLaLaa ..



mul tuli nende pärilike haiguste kohta meelde et need valaduvad ju ülepõlvkonna wink nagu näiteks meeste kaasasündinud alopeetsia(kiilaspäisus), siis oli veel see verevaeguse haigus, mille nimi on keeleotsa peal aga meelde ei tule jne
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 15:58    Teema: Vasta viitega

Indrek kirjutas:
Kui paljud teist tegelikult pärilikkust, sotsiaalpsühholoogiat ja inimese füsioloogiat sügavamalt kui keskkooli tasemel õppinud on, et selline targutamine käib?


aga see jutt mis siin käib ei olegi targem kui keskkooli bioloogiatunnis saadu LaLaLaa
või kui siis natuke, aga ma ei tee enam üldse vahet mis on keskoolis ja mis ülikoolis saadud teadmised... ja kõiki kolme sinu nimetatud asja olen ülikoolis saanud, kuigi mitte väga sügavuti.


@dipsy: õigus, õigus, aga mitte kõik pärilikud haigused ei avaldu üle põlvkonna....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 16:31    Teema: Vasta viitega

Indrek kirjutas:
Kui paljud teist tegelikult pärilikkust, sotsiaalpsühholoogiat ja inimese füsioloogiat sügavamalt kui keskkooli tasemel õppinud on, et selline targutamine käib?

Oot kas me nüüd ikka oleme kõik siin kunsti- ja filmiteaduste asjus piisavalt kurssi viidud, et me julgeme näiteks anime ja manga teemadel sõna võtta?
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 16:39    Teema: Vasta viitega

Indrek kirjutas:
Kui paljud teist tegelikult pärilikkust, sotsiaalpsühholoogiat ja inimese füsioloogiat sügavamalt kui keskkooli tasemel õppinud on, et selline targutamine käib?

Ega rohkem polegi vaja teada, kui õigeid fakte välja käiakse. Ka põhitõdedega saab arutelule punkti panna.

chi kirjutas:
Ja see, et nad ovas selle incesti mõtte üle vaevlesid tundub täieliku mõttetusena, kuid jah, need peategelased ei paistnud geneetikast midagi teadvat, va. seda, et venna ja õe suhtes on midagi seletamatult imelikku....

Inimesena, kes teemaalust animed näinud pole, nii et ma võin täitsa segast peksta praegu: ega nad sellepärast vaevlenud, et geneetikast midagi teadsid või ei teadnud või et see üldse neid huvitas. Nad muretsesid just selle pärast, et verepilastus - ilus eestikeelne sõna, aga siin teemas peaaegu kasutamata - on tabu. Teiste ühiskonnaliikmete kuri pilk on see, mis verepilastust takistanud on ja takistama jääb, mitte geenide uurimine ja mure, et äkki sünnib värdjas.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 16:57    Teema: Vasta viitega

Mind huvitab lihtsalt et miks peaks 6e ja venna laps olema puudega....prints abiellub oma 6ega et nii8elda veri jääks puhtaks......ja miks peaks nende laps olema puudega??Minu teada oli keskimselt kuningriike kus prints abiellus oma 6ega ja pärast seda hakkas nende laps riiki juhtima (suuremalt osalt abiellusid printsid oma n6budega.) .....ja see tähendab et see laps ei olnud puudega sest vanal ajal kui syndis puudega laps siis ta tappeti kohe ära
Minu teada lihtsalt 8eldakse et inimesi hirmutada et nad ei teeks seda oma 6e või vennaga......Uranus kust sa v6tad et nende lapsed tulevad värdjalikud (vabandust väga).
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 17:13    Teema: Vasta viitega

Mina ei oska seda sulle seletada, aga kui sa 11. klassi jõuad, seletatakse see igastahes bioloogia tunnis ära sul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 17:21    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Mind huvitab lihtsalt et miks peaks 6e ja venna laps olema puudega....prints abiellub oma 6ega et nii8elda veri jääks puhtaks......ja miks peaks nende laps olema puudega??Minu teada oli keskimselt kuningriike kus prints abiellus oma 6ega ja pärast seda hakkas nende laps riiki juhtima (suuremalt osalt abiellusid printsid oma n6budega.) .....ja see tähendab et see laps ei olnud puudega sest vanal ajal kui syndis puudega laps siis ta tappeti kohe ära
Minu teada lihtsalt 8eldakse et inimesi hirmutada et nad ei teeks seda oma 6e või vennaga......Uranus kust sa v6tad et nende lapsed tulevad värdjalikud (vabandust väga).


geneetika. kuula, mida su bioloogiaõpetaja räägib. valem on väga lihtne. Selleks, et mingi retsessiivne tunnus avalduks, peab kaks retsessiivset geeni kokku saama. Näiteks oled sa tõestanud, et sinus on lolluse tunnus olemas. Su õel on/(oleks kui sul pole õde) see ka tõenäoliselt olemas, kuid see ei pruugi avaldada. Kui te nüüd lapsi teeksite, oleks teil üsna suur tõenäosus, et lapsd tulevad ka lollid. Kuid kui sa leiaksid mõne tavalise tüdruku, kellel ei ole Schultside suguvõsa lolluse geeni, siis üsna suure tõenäosusega oleks su lapsed normaalsed. :)
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
himiko



Liitunud: 26 Dets 2006
Postitusi: 290
Asukoht: hea küsimus ;)

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 17:56    Teema: Vasta viitega

Millest siin jutt käib? Kas animest Angel Sanctuary või bioloogia põhitõdedest? 0.o Olen seda animet ise näinud ja imelik ta mulle ei tundunud, kuna olen näinud teisi samalaadseid asju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Kolm Nov 07, 2007 23:17    Teema: Vasta viitega

Jõudsin järeldusele, et igale eraldi, kes teemat jälginud pole oma küsimust lahti seletada on mõttetu, seega lingin eelnevad olulised postitused:

post 1 | post 2 | post 3 | post 4 | post 5

Kuid lühidalt käib arutelu selle üle, "miks Teiste ühiskonnaliikmete kuri pilk verepilastust takistanud on, ja millega see põhjendatud on.


ewty kirjutas:
ei ma mõtlesin seda mida ütlesin, mine vaata oma joonist. üritan veelkord seletada, seekord näidete põhjal.

Selge.

ewty kirjutas:
isegi kui see nii oleks tuleb siin mängu armastuse ja armumise faktor ja ajaloost ka sundabielude faktor...

Tegelikult võiks armastuse faktori ära jätta, sest "looduslik valik" ei valiks defektseid partnereid.

ewty kirjutas:
praegune geeniteadus veel ei võimalda lasta laboris omale võimalikult terve lapse teha

Ma ei mõelnudki selle all seda, et nad seal mõne geeni välja lülitavad(asendavad mõne teisega), nagu seda hiirtel tehakse. Tegelikult ma ei teagi, kas see üldse inimesel võimalik on. Seda tuleb kellegi targema käest küsida...

ewty kirjutas:
teadusringkondades käib vaidlus selle üle kas see ka üldse eetiline oleks.
Neil pole vist midagi paremat teha, kui mõttetuse üle vaielda,..see pole ju eetikaga seotud?...Näiteks: oletame, et oled defektiga ( oletame, et sul on suhkruhaigus, süstid insuliini 3 korda päevas, et ellu jääda...Aga soovid järglasi ). Sinu Võimalused: 1) lasta laboris mõni(mõned) normaalne(normaalsed) sperma rakk(rakud) valida ja nendest laps kasvatada ( tulemus: ei kanna ta sinu vigast koodi ) 2) Jätta kõik õnne hoolde...( kuna ise defektiga oled, siis oled kas Rr,RR või rr ja Tulemus on juba ette teada..... ) Usun, et ei pea kaua mõtlema, millise võimaluse ma siit valiksin...(muidugi on ka adoptsiooni võimalus, kuid see on samuti riskantne, kuna lapse suguvõsast pole üldjuhul midagi teada)


Kuid kokkuvõte oleks siis selline: Mingil huvitaval ja arusaamatul põhjusel ( mis on tingitud inimeste nö. loomulikust "lõppmatust lollusest" ) ei ole enamus oma suguvõsas esinenud geneetilisi haigusi täpselt jälginud ja kirja pannud, vaid selle asemel, kui juba haiged lapsed suguvõssa sündima hakkasid nö. värskendati verd ("eskimote näide"). Ning ega keegi sellest ometigi õppust ei võtnud, vaid "tambiti peaga vastu seina" seni, kuni defektidega lapsi kole paju tulema hakkas. Ja ega siiski keegi sünni kontrolli üle oma pead vaevama ei hakanud (näiteks keelata defektsete geenidega inimestevahelised paljunemised ja selle asemel neile muid võimalusi järglaste soetamiseks otsida....) Mindi kergemat teed pidi ja nimetati see TABUUKS.

Niisiis kui tervest suguvõsast vend ja õde näiteks lapsi soovivad, siis vaadatakse neid tänapäeval kurja pilguga(mõningates riikides isegi karistatakse...)...Kuid tekib küsimus(see käib nüüd psühholoogia valda), miks?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 00:45    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Tegelikult võiks armastuse faktori ära jätta, sest "looduslik valik" ei valiks defektseid partnereid.

"looduslik valik" katsetab, eksperimenteerib ja valib välja tugevamad isegi kui need tugevamad on defektsete partneritega saadud.
Tsiteerin::
Kuid kokkuvõte oleks siis selline: ... (näiteks keelata defektsete geenidega inimestevahelised paljunemised ja selle asemel neile muid võimalusi järglaste soetamiseks otsida....) Mindi kergemat teed pidi ja nimetati see TABUUKS.

inimesed ei olnud lollid vaid tegid seda mida nemad enda ajastul enda teadmistega oskasid teha: tuua värsket verd sisse ja see asi tabuks kuulutada (ehk siis keelata võimalike defektsete geenidega inimeste omavaheline paljunemine).

enne eelmist sajandit ei olnud mingit geeniteadust olemas ning ei olnud kuidagi võimalik kindlaks teha igasugu retsessiivseid ja dominantseid jmt geene, seega sinu jutt tänapäevaste mõistetega vanemate aegade kohta on kohatu. samuti ei usu, et isegi aadlikud pidasid oma suguvõsas igasugu haiguste ja väärarengute, tuntud ja tundmatute, kohta nimekirju, et siis teadlikult ja kaine mõistusega geneetilise selektsiooniga tegeleda.

seega lühidalt: ei olnud võimalusi ja teadmisi selleks mida sina soovid.
Tsiteerin::
Niisiis kui tervest suguvõsast vend ja õde näiteks lapsi soovivad, siis vaadatakse neid tänapäeval kurja pilguga(mõningates riikides isegi karistatakse...)...Kuid tekib küsimus(see käib nüüd psühholoogia valda), miks?

kui isegi tänapäeval suudetakse kuidagi kindlaks teha, et milline nende laps tuleks, siis kindlasti maksaks see hingehinda, seega mida muud peab tavainimene tegema kui enda esivanemate tarkusi järgima? pealegi ma ei usu, et isegi tänapäeva arenenud riigis saaks inimene oma suguvõsa meditsiinilisi rekordeid haiguste jmt kohta eriti paljude põlvkondade ulatuses jälgida, seega on sellise teadmise puhul võimalus ainult umbkaudselt tõenäosust määrata, et milline järglane võiks tulla.

st, et kohe kindlasti on lihtsam ja riskivabam enda suguvõsa jätkata terve inimesega väljastpoolt kui proovida pöialt hoides saada terveid lapsi perekonnaliikmete vahel. ja seda isegi tänapäeval, sellest ka see jätkuv tabu ja viltu vaatamine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
himiko



Liitunud: 26 Dets 2006
Postitusi: 290
Asukoht: hea küsimus ;)

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2007 01:54    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
Jõudsin järeldusele, et igale eraldi, kes teemat jälginud pole oma küsimust lahti seletada on mõttetu, seega lingin eelnevad olulised postitused:

post 1 | post 2 | post 3 | post 4 | post 5

Kuid lühidalt käib arutelu selle üle, "miks Teiste ühiskonnaliikmete kuri pilk verepilastust takistanud on, ja millega see põhjendatud on.


ewty kirjutas:
ei ma mõtlesin seda mida ütlesin, mine vaata oma joonist. üritan veelkord seletada, seekord näidete põhjal.

Tegelikult ma olin juba enne sellega kursis, tahtsin lihtsalt märkida, et miks te ei võiks seda tarka juttu ajada näiteks teemas kõigest ja mittemillegist, kuna siin räägitakse konkreetselt animest Angel Sanctuary ja kõik muu on juba offtopic. Vastasel juhul ei kuulu see teema mitte anime, vaid üldise alla. Mul on kahju, et sa mu sarkasmist aru ei saanud emm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: