OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

(koomiksi) aja/kiri

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas ma ostaks sellist asja ?
pidevalt
22%
 22%  [ 4 ]
yhe korra prooviks kindlasti
61%
 61%  [ 11 ]
kahtlen
5%
 5%  [ 1 ]
ei tea
11%
 11%  [ 2 ]
Kokku Hääli : 18

Autor Teade
aardv



Liitunud: 16 Juun 2003
Postitusi: 18
Asukoht: getto

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2003 21:53    Teema: (koomiksi) aja/kiri Vasta viitega

terr rahvas.
mul on juba m6nda aega m6te hakata mingit koomiksi/luule/proosa/ alternatiivintelligent/ absurdi /muusika (/gooti?) zine aretama. teemade k2sitlus oleks just sellises j2rjestuses. materjali puuduses on raske m6nda head n2idet tuua. v6ibolla keegi teab nyydseks vist l6petanud zine Fungust (usa)... tiraazh mingi 300 - 400 kanti ?? ilmuks 3-4-5 x aastas.
kuidas suhtuksite paarikymnelehelisse kergelt koopiapaberi-resaislitud maitselisse zinesse? trykk p6hiliselt m/v. hind on siinkohale t2iesti tundmatu teema. ja avaldaks p6hiliselt ikka eesti originaalmaterjale.
leiduks bakas ehk isegi kaasategijad?
kommentaarid-teemaarenduse on oodatud.
/ma tean teie suurep2rast kriitikameelt kyll, 2rge siis nii hullult vastu virutage, et enesetapum6tted tulevad...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
yuna



Liitunud: 8 Veeb 2003
Postitusi: 529
Asukoht: Rapla

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2003 21:59    Teema: Vasta viitega

emm ja ämm.. ei tea, võõras asi, ei suuda keskenduda üldse..
_________________
Itsuka watashi imei gyokaku ato tenshi soshite hae sakini. ^__^''
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pardike666
banned


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 31
Asukoht: tiigikeses666

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 01:15    Teema: Vasta viitega

laik mida sa siit tahad. koomikseid, muud materjali või üldist abi või mida.

mõiste 'alternatiivintelligent' sisu jääb mulle arusaamatuks. samuti ei saa ma aru, mida sa täpselt absurdi all mõistad. gootiteema üksinda ei müüks.

kui sa oma ideid töötleksid, siis tuleks sealt võibolla midagi huvitavat. ja kui sa mulle mingi meeldiva funktsiooni leiad, siis ma oleksin ka kaasategija.






ja mina tunnen puudust waspandcaterpillarist


edit:
ja ma olen mascara ka hoopistükkis mitte pardike
_________________
ShadowofGoth wrote:
Sina tegid minuga esimesena tegemist, mina lihtsalt avaldasdin oma arvamust. Ja ausalt, tänu sellele, et elu on raske puudub mul igasugune huumorimeel. Inimesed võiksid arvestada sellega, et on ka inimesi kellel puudub igasugune huumori meel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
aardv



Liitunud: 16 Juun 2003
Postitusi: 18
Asukoht: getto

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 08:26    Teema: Vasta viitega

pardike666 kirjutas:
laik mida sa siit tahad. koomikseid, muud materjali või üldist abi või mida.


tahan siin teie arvamusi kommente kuulda. abi ja materjalide vastu pole kah midagi :)

Tsiteerin::
mõiste 'alternatiivintelligent' sisu jääb mulle arusaamatuks. samuti ei saa ma aru, mida sa täpselt absurdi all mõistad. gootiteema üksinda ei müüks..


alternatiivintell ajakirjad pole just Kultuur ja Elu, Vikerkaar jne. absurdi sisaldav ajakiri v6ib olla ka m6istusega v6etav, aga minu meelest on sel juhul mingi selge alternatiivne mekk juba juures.

Tsiteerin::
kui sa oma ideid töötleksid, siis tuleks sealt võibolla midagi huvitavat. ja kui sa mulle mingi meeldiva funktsiooni leiad, siis ma oleksin ka kaasategija.


paisatud m6tted polegi veel puhta kullana m6eldud. selleks on vajalik mingi filtreerimine. (n2iteks siin?)
funktsionaalsed kaast88lised peaksid oskama ise m6telda (artiklid, luule, teretulnud originaalsus muiduge), joonistada (logo, kujundus? erinevad koomiksid), muusikas6bralikkus (ylevaated teatavast eesti altern muusikast), keegi v6iks osata asja ka arvutis 2ra lahendada (kujundus/ veebileht). pluss saadetud kaast88d.
mulle meeldiks, kui saaks kujunduse gooti v6tmes teha... aaga eestis see ei myy ikka jahh.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 10:17    Teema: Vasta viitega

tähendab siin on mitmeid ohtusid, kuid üldiselt mulle mõte meeldib. esialgu aga asjadest, mis minu silmis tunduvad ohtudena. esiteks võib tekkida raskusi korralike materjalide leidmisega - kui sa ei taha, et see jääks mingisuguse väikese ringkonna eneseteostuslikuks eralõbuks. mulle näiteks ei pakuks pinget nt. ainult goth või sarnasest teemast asjade (muusikaarvustused, jutud, luule jms.) lugemine. küll aga pakuks pinget, kui mõiste _alternatiiv_ alla läheksid antud väljaandes ka kõik muu, mis sinna alla tõepoolest käib. st. kõikvõimalik alternatiivkunst ja kirjandus. ma täpseid näiteid ei oska tuua, kuid goth ja absurd on vaid väike killuke kogupildist (noh muusikaterminist rääkides, et ajakirjas ei kõlaks ainult goth ja metal, vaid ka elektrooniline underground (noisecore, hardcore, tehno, elektro jne) ning miks mitte ka reggaerütmid ja muu selline). saad pointist aru? võimalik, et sa seda nii mõelnud olidki, igatahes selline oleks imho üks korralik "alternatiivintelligentne" ajakiri.

loomulikult tulenevad sellest omad ohud - kuna alternatiivscene on äärmiselt lai, siis tahes-tahtmata on spetsialiseerumise oht. lisaks sellele on täiesti kindel kohe, et tekivad absurdsed küsimused a'la "kas see on piisavalt alternatiiv, et seda sisse panna?". noh see kõik muidugi eeldusel, et on piisavalt materjali, mille seast valida.

kujunduslikust küljest võin sulle öelda, et gooti võtmes oleks seda mõtet lahendada vaid siis, kui tegemist on tõepoolest gooti väljaandega. sest ajakirja välimus peab olema sisuga tugevas kooskõlas. ajakirja üldstiil peaks ka ikka olema "alternatiiv" ja mitte "goth".

st. põhiküsimus on - kui laiahaardeliselt seda asja teha. kas keskenduda mõnele voolule konkreetsemalt? või mitte?

ning alternatiivajakiri ei müü eestis enivei :) kui juba meinstriimajakirjad, nagu X ja miskõikveel on üksteise järel pankrotti läinud, siis ei saa ühe alternatiivajakirja saatus kuigivõrd päikselisem olla.

teisest küljest jälle - äkki eesti publik on tüdinud meinstriimist ja just ootab midagi alternatiivset?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mascara



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 53
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 11:34    Teema: Vasta viitega

minule oleks väga meeltmööda selline ajakiri nagu oli see ennemainitud wasp and caterpillar(enam ei ole seda eesti keeles tükk aega välja antud. ju siis ei müünud).

nagu selle ajakirja toimetus väljaannet tutvustas, käsitles ta kõike, mille ees sub-, pop- või alternatiiv-.

kui asi läbi mõelda, siis saaks võibolla isegi sellise ajakirja, mis suudaks püsida. selleks on kindlasti vajalik välistada gootika või ükskõik mille muu domineerimine. võtta asja võimalikult laiahaardeliselt. kui asja kontrolli all hoida siis vast see spetsialiseerumise oht ka niiväga ei hirmuta.

kui asi kirjeldatu poole hakkaks kippuma, siis prooviksin kaasa teha.

janoh jah.
kas sul on juba mingeid inimesi meeskonnas? kui paljud asjad on täpselt paika pandud?


ja võibolla tõesti tahetakse midagi originaalset. originaalsus ja alternatiivsus ja diiplus on ju popp.
_________________
Saatana Sõjapeenis
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
aardv



Liitunud: 16 Juun 2003
Postitusi: 18
Asukoht: getto

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 16:15    Teema: Vasta viitega

okei, j2tame selle goth-teema praegu kus kurat. selleks on oma ajakiri.
loomulikult oleks altern (musa) teema v6imalikult laiahaardeline, aga stiiline, st - piisavalt kitsas. jamuidugi tekib siit kysimus, mida v6tta j2tta, aga eks see lahendub juba ka tegemise k2igus. selles m6ttes v6iks kajastada-toetada EELK6IGE eesti projekte, kuna neid/meid niigi v2he on, siis ei peaks asi sellega just l6hki minema? otseselt mingit metaliteemat ma ei tahaks, aga igasuguste oman2oliste n2htuste puhul teretulemast (a la Verised Naised).

tegijaid inimesi on niipalju kui ennast pakutud - 1 tyyp koomiksilistist ja niipalju kui bakalased ise pakkunud on (siis 2?). pluss hull entusiast mina ise. eri t88sid jaotatud ka pole, oleneb, kes mida oskab ikka kah. vajalikud tegelased on eelpool juba loetletud.
ja raudselt paigas ei ole veel mitte midagi/kedagi. yldse mitte.

zine puhul peaks eneseteostusr66m siiski esikohal olema, sest palgat88 ja rikkaks saamine on ikkagi midagi muud.

koomiksilisti tyyp pakkus ka mingeid linke. ausalt 8eldes mulle kujundused v2ga- v2ga ei meeldinud, kuidagi amat88rlikud tundusid. mitte et eestis proffe jaguks... aga mulle tundus, et need on tehtud rohkem selle kunsti p2rast, et 1 pliiatsijoon on juba suur asi jne. minu meelest oleks v6inud see pliiatsijoon ka midagi pakkuda siis. ainult minu arvamus muidugi. niiet lingid ise:
http://www.clamormagazine.org/Merchant2/merchant.mv?
http://www.faesthetic.com/index2.html
https://strukt.muckenhuber.net/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 21:06    Teema: Vasta viitega

edit: ma olen üldtuntud pessimist ning tühjaviriseja. lugedes läbi enda vastust mitu korda ei ole asi kindlasti mitte nii jube. aga see on võimalik.

misasi on alternatiivkultuur/intelligent/whatnot? kas need pseudointelligendid kes neelavad igasugust träni millele on juurde kleebitud just see sama termin, alternatiivne? kes soovivad teada asju puhtalt selle nimel et silma paista ja väidetavale 'hallile massile' silmad ette teha? sest sinu rõhk sõnale jätab just sellise mulje.
lisaks arvan ma et su projekt on liiga ambitsioonikas et see nö indieajakirjana läbilööks või üldse loetav oleks. sinna ilmuks kirjutised trendiinimestelt kes ei tea millest nad kirjutavad ja haibivad rohkem oma esmamuljeid erinevate asjade suhtes. näiteks animet arvustav inimene kes on vaid Spirited Awayd, Mononoke Himet ja nt cowboy bebopi näinud, elektroonilist muusikat arvustav inimene kellele on võõrad enamus Warpi artiste, etc.
tekib muidugi küsimus et kas see ongi siis nii halb, kui enamus inimesi niikuinii ei tea mis on anime või warp (okok, warpi ikka teatakse : ( )? selline asi aga määrab lugejagrupi ära, kas siis need mittemidagiteadvatest kõiketeadjad poserid või inimesed kes tõesti teavad midagi mingist teemast ja loodavad sealt midagi leida, mis oleks neile uus ja informatiivne. ja kui sa viimastele teed siis laia menu sa ka jällegi ei saa, ning su kirjutajad peavad ka väga teadjad olema.

eestis sihitu töö, võrdlemisi. teemaks midagi nii udust kui alternatiivkultuur viib mõttetu paberiraiskamisele.

aga topicule vastamiseks, esmaväljaande ostmaks ma kindlasti kui kääte juhtuks, puhtalt huvi pärast : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Esm Juul 07, 2003 21:14). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 21:21    Teema: Vasta viitega

aardv kirjutas:
http://www.clamormagazine.org/Merchant2/merchant.mv?
http://www.faesthetic.com/index2.html
https://strukt.muckenhuber.net/


hihi, need on disainiscenes küll respekteeritud asjad, eriti teine : )
ning disainiscene on loll sõna, palun mitte kommenteerida.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pardike666
banned


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 31
Asukoht: tiigikeses666

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 22:19    Teema: Vasta viitega

ma arvan, et härra aardv pidas silmas ikkagi peamiselt loomingu ja kultuuri avaldamist, mitte arvustamist.

paul olen
_________________
ShadowofGoth wrote:
Sina tegid minuga esimesena tegemist, mina lihtsalt avaldasdin oma arvamust. Ja ausalt, tänu sellele, et elu on raske puudub mul igasugune huumorimeel. Inimesed võiksid arvestada sellega, et on ka inimesi kellel puudub igasugune huumori meel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2003 23:29    Teema: Vasta viitega

vabandust. mind ajas segadusse su näide W&Cga, kuna see tegeles paljuski arvustamise ja analüüsiga.
kuid sel juhul on jah enamus mu kommentaarist suht mõttetu ka, mind you : )
aga mis on paberil olev muusikazine siis?

olen segaduses.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
aardv



Liitunud: 16 Juun 2003
Postitusi: 18
Asukoht: getto

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2003 09:20    Teema: Vasta viitega

minu idee ei ole hetkel zines, mis hakkaks n2htuste ymber kastikesi joonistama a la see on trendi, aga too mitte. mul on nendest asjadest sygavalt savi, ja C&W stiilis noodsamad k6iketeadvad teejuhatajad eestis t6esti puuduvad. point ei ole musas, vaid eesti originaalloomingus eelk6ige PLUSS mingid vihjed kultuurile.
e mis on antud juhul liiga ambitisoonikas projekt? esiteks ei yritagi ma mingit l2bi l88mist, kui kaast88tajad mind ymber ei r22gi :)) zine on zine, antud juhul pisikese tiraazhiga pms m/v n2htus. ...kui ambitsioonikus ei oli juba selliste m6tete m6tlemine. mis on ka v6imalik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2003 10:14    Teema: Vasta viitega

aardv kirjutas:
minu idee ei ole hetkel zines, mis hakkaks n2htuste ymber kastikesi joonistama a la see on trendi, aga too mitte. mul on nendest asjadest sygavalt savi, ja C&W stiilis noodsamad k6iketeadvad teejuhatajad eestis t6esti puuduvad. point ei ole musas, vaid eesti originaalloomingus eelk6ige PLUSS mingid vihjed kultuurile.
e mis on antud juhul liiga ambitisoonikas projekt? esiteks ei yritagi ma mingit l2bi l88mist, kui kaast88tajad mind ymber ei r22gi :)) zine on zine, antud juhul pisikese tiraazhiga pms m/v n2htus. ...kui ambitsioonikus ei oli juba selliste m6tete m6tlemine. mis on ka v6imalik.


isegi pisikese tiraa˛iga m/v nähtus vajab ära elamiseks inimesi, kes seda ostaksid.
ja kui trendidest hakata lähtuma, siis oleks selline ajakiri juba sündides surnud. aga ei idee on minu meelest teretulnud. jõudu selle asja edasiviijatele, mina jään igatahes huviga ootama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2003 10:29    Teema: Vasta viitega

aardv kirjutas:
minu idee ei ole hetkel zines, mis hakkaks n2htuste ymber kastikesi joonistama a la see on trendi, aga too mitte. mul on nendest asjadest sygavalt savi, ja C&W stiilis noodsamad k6iketeadvad teejuhatajad eestis t6esti puuduvad.

tore, W&C suhtes on meil ühtne arvamus : ) ehkki täna sirvides leidsin ma sealt paar päris huvitavat kirjatükki.
aardv kirjutas:
point ei ole musas, vaid eesti originaalloomingus eelk6ige PLUSS mingid vihjed kultuurile.

väga tore ju, aga kuidas sa annad inimestele aimu muusikast paberi peal? kui sa hakkad ütlema et vat jah, myrakaru on vinge artist, aga kahjuks peab tema muusika saamiseks talle ise mailima vms, kuna plaate ta välja lasknud ei ole, siis muutub asi keeruliseks. kunstist ja tekstidest on juba kergem aimu anda, ma arvan.
vihjed kultuurile?
aardv kirjutas:
e mis on antud juhul liiga ambitisoonikas projekt? esiteks ei yritagi ma mingit l2bi l88mist, kui kaast88tajad mind ymber ei r22gi :)) zine on zine, antud juhul pisikese tiraazhiga pms m/v n2htus. ...kui ambitsioonikus ei oli juba selliste m6tete m6tlemine. mis on ka v6imalik.

ambitsioonikas ehk sellest otsast et sa demotiveerud kiiresti kui sa ei saa erilist tagasisidet, muud midagi. ja nagu ma hiljem ka lisasin, ma olen pessimist, mitte südamesse võtta. : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
aardv



Liitunud: 16 Juun 2003
Postitusi: 18
Asukoht: getto

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2003 22:14    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

väga tore ju, aga kuidas sa annad inimestele aimu muusikast paberi peal? kui sa hakkad ütlema et vat jah, myrakaru on vinge artist, aga kahjuks peab tema muusika saamiseks talle ise mailima vms, kuna plaate ta välja lasknud ei ole, siis muutub asi keeruliseks. kunstist ja tekstidest on juba kergem aimu anda, ma arvan.
vihjed kultuurile?


cdplaati pole esialgu kyll kavas zine k6rvale kuulamiseks kaantevahele liimida... mis t2hendab seda, et t6epoolest - tuleb ise huvi tunda ja artistile meilida. mina n3iteks olen sellist asja korduvalt teinud ja ei ylte, et korda ka kahetseks. juba info levikus eneses on point.

Tsiteerin::
ambitsioonikas ehk sellest otsast et sa demotiveerud kiiresti kui sa ei saa erilist tagasisidet, muud midagi. ja nagu ma hiljem ka lisasin, ma olen pessimist, mitte südamesse võtta. : )


kyll ma juba saan seda tagasisidet! (lootusetu optimist aardv.)

Tsiteerin::
isegi pisikese tiraa˛iga m/v nähtus vajab ära elamiseks inimesi, kes seda ostaksid.


jep. midagi asjalikku ja n6utavat (st ostetavat) tuleb pakkuda. samas loodan seda, et on hulk kohti ja poode, kes tahaksid oma nime kusagil sponsorite nimistus n2ha?

niisiis achtung!!
saada mulle meil või s6num, kui sul on midagi j2rgnevatest:
Kallis Kallis tahtmist asjaga t6esti tegeleda

vaja inimesi (v2hemalt 1 igayht):
1. kujundaja/veebivend
2. toimetaja-infosorteerija
3. kirjutajad- intekad, ylevaated, m6tted elustolust jne.

Kallis Kallis mingit koomiksimaterjali (yksikuid pilte ei esialgu soovi)
Kallis Kallis jutumaterjali, millest annaks koomikit joonistada
Kallis Kallis mingit proosa v luulematerjali (avaldamiseks)
Kallis Kallis kui sul on eriti h2id zinen2iteid, mida v6iks eeskujuks anda
Kallis Kallis või veel paremaid n6uandeid k6ige selle juhtimiseks (oled asjas miskitpid kogenud)

et ruttu ja ratsa kuulsaks yhes6naga...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erm
liiga baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 136
Asukoht: Seal, kus kott on.

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2003 23:14    Teema: Vasta viitega

Ma olen olnud kaks aastat küljendaja...
_________________
Muhahahahaha...Aarghhh...*slash* die, dIE, DIE!!!!!


Pigs will even climb trees if you flatter them enough.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail AIM Aadress MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: