OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Elektrtkitarri ja tavalise vahe ?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 17:43    Teema: Elektrtkitarri ja tavalise vahe ? Vasta viitega

sattusin kord sellisele asjale peale: canon rock vist, vaadake videot.
Ja tekkis koheselt suur tahtmine endalegi kitarr muretseda ja asja õppida. Loodame, et leidub siin keegi muusikahuviline, kes mulle paar näpunäidet anda viitsib.....
Palun vastake palju oskate, igasugune nfo on teretulnud.
Thank you! ???

Kitarri olen kaugelt näinud ja ükskord sai seda isegi näppida saanud.....ja rohkem ei tea ma muusikast tuhkagi. paar küsimust ehk:

1) Näppudega mängimine on valus, kuidas seda asja nimetatakse, milega need inimesed videol kitarri mängivad? palju maksab? kas seda saab ka näiteks krediitkaardist valmistada? + näppudega nendele raud traatidele on ju samuti valus vajutada, kas ka selle jaoks mingeid tarvikuid on?

2) Mitu tundi päevas minimaalselt kitarri õppida tuleb(ja mitu aastat?), et enamvähem samal tasemel nö. soundi teha?

3) Mis vahe on elektri ja tavalisel kitarril? elektri oma tahab vist mingeid tarvikuid, kuid saab siis "volume" vaiksemaks keerata ja siis toas harjutada? kui palju ja milliseid tarvikuid tarvis on?

4) Tean, et kitarridel on samuti mingid noodid ( kuidas neid nimetatakse ja kust neid saada? internetist. )

5) Kuidas soovitaksid algajal kitarri õppima hakata? (mõni isiklik kogemus näiteks, mis mainimist tasuks?)

6) kuidas kitarri häälestada? nii elektri, kui ka tavalist?

6) kuna oled muusikahuviline, siis tead ka ehk kust eestis tagavaratarvikuid saab?

http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8

ja

http://www.youtube.com/watch?v=m7Jh1BV1EOc


EIDITED!
PS:mulle on just mudavam sellist sinist teksti lugeda....


Viimati muutis seda chi (Püh Apr 22, 2007 17:52). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 17:45    Teema: Vasta viitega

Ära palun kirjuta tervet teksti sellise värviga, ebameeldiv on.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 17:54    Teema: Vasta viitega

usun, et sul on mudavam sinist teksti lugeda, kuid must-valge on ikka kõige parem.

Võin sulle oma vana akustilise kitarri ära anda. Isegi mingid pesad on elektroonika lisamiseks, kuid täpsemalt ma ei tea.

See plastliist maksis omal ajal 15 krooni (siis kui kroon veel kõva raha oli) vaevalt ta praegugi tervet varandus maksab.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:06    Teema: Vasta viitega

Selle kohta, et valus on, ütlen nii palju, et kui vaikselt harjutada, siis lõpuks kasvab nahk mõnusalt paksuks ja siis on pohhui. Valu käib asja juurde.

Akustiline kitarr ja elektrikitarr on tegelikult täiesti erinevad. Kuulnud oled ikka, teed ju vahet? See ongi nende vahe. Lisaks on elektrikitarri keeled peenemad, nii et akustilisega oleks selle valuga lihtsam harjuda. Elektrikitarr on ka raskem, kuigi väiksem.

Harjutamise kohta - kui ikka tahad kõva mängija olla, siis pead iga päev ikka harjutama ja harjutama ja see on suht tüütu, nii et ma pole seda käsile võtnud. Kõigepealt tuleks vaadata näpuharjutusi, lihtsamaid viise ja akorde. Alla aasta sa ilmselt sellele tasemele ei jõua. Lihtsamaks teevad asja pikad näpud. Aga samas, see on nagu kõik peaks olema, nii et sellele võib niisama emm teha ja nurgas halvasti mängida.

Elektrikitarrist veel niipalju, et selle lisatarvikuid on väga palju, kasvõi korralik kõlar maksab sulle suht suure summa, rääkimata blockidest.

Igatahes, kui tahad ja südamega asja juures oled, siis saad ka hakkama (vaata või BECKi).
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:06    Teema: Re: Elektrtkitarri ja tavalise vahe ? Vasta viitega

chi kirjutas:
sattusin kord sellisele asjale peale: canon rock vist, vaadake videot.
Ja tekkis koheselt suur tahtmine endalegi kitarr muretseda ja asja õppida. Loodame, et leidub siin keegi muusikahuviline, kes mulle paar näpunäidet anda viitsib.....
Palun vastake palju oskate, igasugune nfo on teretulnud.
Thank you! ???

Kitarri olen kaugelt näinud ja ükskord sai seda isegi näppida saanud.....ja rohkem ei tea ma muusikast tuhkagi. paar küsimust ehk:

1) Näppudega mängimine on valus, kuidas seda asja nimetatakse, milega need inimesed videol kitarri mängivad? palju maksab? kas seda saab ka näiteks krediitkaardist valmistada? + näppudega nendele raud traatidele on ju samuti valus vajutada, kas ka selle jaoks mingeid tarvikuid on?

2) Mitu tundi päevas minimaalselt kitarri õppida tuleb(ja mitu aastat?), et enamvähem samal tasemel nö. soundi teha?

3) Mis vahe on elektri ja tavalisel kitarril? elektri oma tahab vist mingeid tarvikuid, kuid saab siis "volume" vaiksemaks keerata ja siis toas harjutada? kui palju ja milliseid tarvikuid tarvis on?

4) Tean, et kitarridel on samuti mingid noodid ( kuidas neid nimetatakse ja kust neid saada? internetist. )

5) Kuidas soovitaksid algajal kitarri õppima hakata? (mõni isiklik kogemus näiteks, mis mainimist tasuks?)

6) kuidas kitarri häälestada? nii elektri, kui ka tavalist?

7) kuna oled muusikahuviline, siis tead ka ehk kust eestis tagavaratarvikuid saab?



Ma vabandan, aga esmahoobilt ajas see sissekanne mind natukene naerma.

Igastahes...elektrikitarridest suurt midagi ei tea. Omal on akustiline ja olen aegajalt mänginud. Seega vastan omadest kogemustest.

1. See küsimus oli peamine põhjus miks ma naerma hakkasin. Kui see nii valus on, siis miks sa üldse kitarri mängima hakata tahad? Need näpud, millega sa keeli alla vajutad, peavad lihtsalt harjuma. Alguses on tõesti valus, aga mingi aja vältel tekib sõrmeotstele paksem nahk ja siis pole enam mingi probleem. Ka keelte tõmbamise juures saab sõrmi väga kenasti kasutada. Harjumise asi. See väike asi, millega mööda keeli tõmmatakse on igastahes medikas ja pmst igast muusikariistadepoest saadaval. Hind on odav...miski 5.- vast.

2. Kõik sõltub sellest, kui osav ja pühendunud sa oled. Ka muusikakoolis või eraõpetaja juures saab õppida kenast.

3. -

4. Jälle irv. Sa võid kitarri mängida pmst noodijoonestikult noote maha lugedes. Mida sa otsid, on ilmselt tabid. Viska guuglisse sisse guitar tabs ja sul on üle miljoni vaste sellele. Ahjaa...ma ei tea, kui palju sul muusika tunnis on räägitud duuridest ja mollidest, siis igastahes neid kasutatakse kitarrimängul.

5. Hakka lihtsalt harjutama. Võta mingid lihtsamad noodid ette. Muidugi õpi duurid ja mollid selgeks. Kitarriõpikuid on olemas (Apollos hiljuti nägin) selle jaoks, ka netist on kindlasti saadaval.

6. Mina isiklikult panen kuulmise järgi paika. On ka olemas elektroonilised tunerid, mis teevad asja lihtsamaks.

7. Muusikariistadepoest? Osade kaudu saab tellida ka. Netipoed on ka olemas.

-

NB! Duurid ja mollid on pmst akordid. Mina kutsun duurideks ja mollideks igastahes. Harjumus.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Püh Apr 22, 2007 18:13). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:10    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
See plastliist maksis omal ajal 15 krooni (siis kui kroon veel kõva raha oli) vaevalt ta praegugi tervet varandus maksab.

Loll, ostnud hiljem, siis kui kroon enam kõva raha polnud, enne seda, kui kitarrimüüja seda taipas. Siis poleks niipalju söögikordi vahele pidanud jätma.

Mind ajas tegelt ka chi tekst naerma, aga nojahh...
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:25    Teema: Vasta viitega

@ genky ja Ummi:

Te räägite inimesega, kellel pole muusikatundi kunagi asja olnud, seega kõik musikaalne on minujaoks uus ja tundmatu..... kunagi püüti mulle( umbes samsaugune spetsialist nagu mminagi...) 30 minutiga "Scorpions - Wind of Change" selle nn. akustilise kitarri peal selgeks teha aga kuna traadid olid jubedalt pingul, siis sõrmeotsad valutasid veel tükka aega hiljemgi....."ülepingutamine ei ole hea..."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:37    Teema: Vasta viitega

Meil on üks kitarr selline, mille keeled on pingul ja roostes ka veel. Pole vähemalt 7 aastat kasutatud.

Muidu, muusikatunniga pole siin miskit pistmist. Seal heal juhul õpetatakse veidi nooti lugema, muidu on vast puhas laul ja muusikaajalugu. Ja see kõik on väga põnev.

Noh, kui leiad kuskilt kitarri, otsi kergemaid tab'e ja alusta sealt. Pole mõtet keeruliste skorpionitega alustada, the white stripes - seven nation army peaks suht kerge olema (minu võimete umbkaudne piir). Tab'ide juures tuleb meeles pidada, et keel 1 on kõige peenem (alumine).
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 18:57    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
@ genky ja Ummi:

Te räägite inimesega, kellel pole muusikatundi kunagi asja olnud, seega kõik musikaalne on minujaoks uus ja tundmatu..... kunagi püüti mulle( umbes samsaugune spetsialist nagu mminagi...) 30 minutiga "Scorpions - Wind of Change" selle nn. akustilise kitarri peal selgeks teha aga kuna traadid olid jubedalt pingul, siis sõrmeotsad valutasid veel tükka aega hiljemgi....."ülepingutamine ei ole hea..."

Nagu Ummigi ütles, saab ka ilma muusikatunnita kitarri mängida. Noodid, mollid ja duurid tulevad lihtsalt kasuks.

Aga see sõrmede asi. Kitarrikeeled peavadki pingul olema ja sõrmed võivad sul valutada hea mitu nädalat. Mu klassiõde oli kunagi kitarrimängust sissevõetud ja mängis iga päev. Koolis rääkis, kui valusad sõrmed on. See tuleb üle elada, kuni sõrmeotstele paksem nahk tuleb.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 19:07    Teema: Vasta viitega

Esmalt õppitakse ikka mängima tavalise kitarriga (ehk siis akustilise kitarriga) ja siis minnakse üle elektrilisele või noh nii palju tean mina asjast. Ja mis näppude valutamisse puutub siis lõpuks see valu kaob ära kui näpu nahk enam midagi ei tunne ja nahk paksemaks muutub.
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 19:53    Teema: Re: Elektrtkitarri ja tavalise vahe ? Vasta viitega

chi kirjutas:
sattusin kord sellisele asjale peale: canon rock vist, vaadake videot.
Ja tekkis koheselt suur tahtmine endalegi kitarr muretseda ja asja õppida. Loodame, et leidub siin keegi muusikahuviline, kes mulle paar näpunäidet anda viitsib.....
Palun vastake palju oskate, igasugune nfo on teretulnud.
Thank you! ???

Kitarri olen kaugelt näinud ja ükskord sai seda isegi näppida saanud.....ja rohkem ei tea ma muusikast tuhkagi. paar küsimust ehk:

1) Näppudega mängimine on valus, kuidas seda asja nimetatakse, milega need inimesed videol kitarri mängivad? palju maksab? kas seda saab ka näiteks krediitkaardist valmistada? + näppudega nendele raud traatidele on ju samuti valus vajutada, kas ka selle jaoks mingeid tarvikuid on?

2) Mitu tundi päevas minimaalselt kitarri õppida tuleb(ja mitu aastat?), et enamvähem samal tasemel nö. soundi teha?

3) Mis vahe on elektri ja tavalisel kitarril? elektri oma tahab vist mingeid tarvikuid, kuid saab siis "volume" vaiksemaks keerata ja siis toas harjutada? kui palju ja milliseid tarvikuid tarvis on?

4) Tean, et kitarridel on samuti mingid noodid ( kuidas neid nimetatakse ja kust neid saada? internetist. )

5) Kuidas soovitaksid algajal kitarri õppima hakata? (mõni isiklik kogemus näiteks, mis mainimist tasuks?)

6) kuidas kitarri häälestada? nii elektri, kui ka tavalist?

7) kuna oled muusikahuviline, siis tead ka ehk kust eestis tagavaratarvikuid saab?


Hehe ma ise pole eriti kitarri mänginud (tegelt yhte deftonesi ja ühte korni lugu oskan XD) aga kuna mul oli endine boyfriend suht andekas kitarri mängija ja mängis ka nagu koguaeg :( (lõpuks /kui ma olin juba kõiki asju mida ta oskas mingi 1000 korda kuulnud või kui sattusin peale kui ta just mingit lugu õppis / käis pinda kui nagu lähen tema juurde ja siis ta mingi 3 tundi mängib kitarrri ja ma passin niisama XD .. lol ükskord oli mul nii igav et ma mässisin ennast ta kitarrijuhtmesse .. (tal oli piiiiiiikk piiikkkk elektrikitarri juhe Happybunny )..) ..umm igastahes ühtteist jäi mul ka kõrvade vahele.. niisiis



1) harju ära XD ..pole midagi teha ... mängitakse medika-ga ja SÕMEDEGA Happybunny.. võid ka keelega proovida ..ei ole mõnus .. kuna see on nii odav julla pole mõtet oma krediitkaarti lõhkuda ( sõõvitan osta mitu sest medikatel on komme kaduda kergesti ).. võid ka mündiga mängida aga see rikub keeli ... ilma medikatta võib ka mängida aga siis jäävad teise käe näpud ka valusaks ..ja pöidla ja nimetissõrme küünel hakkab paha Happybunny

2)võimalikult suur osa päevast oleks hea harjutada siis tulevad ka oskused kiiremini ..ja see kui kiiresti oskused tulevad sõltub ka natuke sellest kui palju annet sul on Happybunny andekatel inimestel on suht easy st tuleb kiirelt ja kõik koguaeg imestavad kui hästi sa mängid :P et samal tasemel kui seal videos soundi teha siis ma aravan et 3-4 aasat ehk või 6 Happybunny andekal inimesel paar aastat Happybunny

3) soundi vahe on .. kusjuures mõni andekas elektrikitarri lugu võib akustilisel ka hullult lahe olla .. kõlab veidi teisiti aga mõnnalt Happybunny
iga korralik kitarri friik peaks akustilisest kitarrist alustama /s.o. nagu igal tasemel tantsijal peaks balleti põhi all olema.. ehk siis klassika n.ö./
elektri omadel on siis võimu vaja (selline kõlari moodi kast .. erinevaid suurusi on .. kasutatud võimu soovitan osta siis .. tuleb odavam).. muidu plänistad niisma ja ei kuule suht midagi .. võimu küljes on nupud küll kust saab vaiksemaks keerata ei pea max vol olema Happybunny
kui juba midagi oskad siis onju tahaks juba teistsuguseid sounde ka proovida :P siis hakkad mõtlema juba pedaalise peale .. milel läbi siis saab erinevaid effekte kasutada .. on üksikute effektide pedaalid (üks pedaaal üks effekt .. nt distortion /kasutatakse nt rockis, hard rockis ja metalis palju /, overdrive jne ..vaata muusikapoes, seal on neid tavaliselt palju nt. muusikariistad motel paradise-i vastas enamvähem, kaubamaja kõige ülemisel korrusel peaks ka midagi olema ... vähemalt kunagi ma käisin seal keeli ostmas siis oli ...).. on ka pedaale kus on palju erinevadi effekte mille vahel saab siis valida ...
Muide kitarre on siis 6,7,8 ja 12 keelseid .. 6 keelne on standard asi .... 7,8 keelsed elektrikad teevad eriti madalat häält Happybunny /Korn näiteks kasutab eranditult 7 keelseid kitarre/ ... 12 keelsetest ma suurt midagi ei tea .. bassidel on vist topelt keeled sel juhul ja tavaline kitarr siis kahe kaelaga(? )... dunno
Igastahes alusta akustilisest ...õpid puhtalt noote kuulma/kuulama ja on kergem õppida alustuseks...
väga hea abivahend õppimise juures on metronoom

aitab sul õppida õiget takti hoidma

4) need on siis Tab-id ehk ka Tablatuurid .. netist leiad jah hunnikute viisi .. kõik ei pruugi õiged olla niiet jah ---ära kõike kulla pähe võta... kitarri ajakirjadest (guitar world nt) saab ka neid ... seal on need tavaliselt ajakirjade viimastel lehtedel ja need seal on nii tablatuuri kui noodi kirjas olemas .. ja need on ka õiged seal ...
Tablatuurid:

The chords E, F, and G:

e|---0---1---3---
B|---0---1---0---
G|---1---2---0---
D|---2---3---0---
A|---2---3---2---
E|---0---1---3---
E F G

Tähed vasakul ääres tähistavad keeli /issand ma ei mäleta enam kas e või E oli kõige peenem XD keel/ .. igastahes on siin siis märgitud 3 akordi ja neid numbreid vaadatakse ülevalt alla ... ehk siis E akord 3 keel 1 vahe 4 keel 2 vahe ja 5 keel teien vahe ... kõiki neid keeli tuleb korraga vajutada ehk siis selle akordi puhul kasuta kolme sõrme või kui sul on suured näpud siis vajuta D ja A keel korraga sest nad on samas vahes ju .. kõik keeled mis on 0ga märgitud neid ei puutu ,... F akord tundub päris hull Happybunny .. proovisin .. minu käsi nii ei väändu väga .. samas mul on jube väike käsi ka .. mul on selline tunne et e on kõige väiksem keel .. sest teistpidid seda akordi teha oleks ilm võimatu .. minuarust

tavaliselt on erinevatel lugudel veel tablatuuri juures märkmed... siin toon näitena bändi A laulust Nothing ühe lõigu

Bridge 1:
when he start singing 'flyyyyyyy aawwaaaayyyy'..
-------------|------10-9------|-----------------------------------------------
------10-----|-----------7----|-------10---10---------------------------------
--7-9----9---|----------------|---7-9----9------------------------------------
-------------|----------------|-----------------------------------------------
-- PART 1 --|-- PART 2 --|-- PART 3 ---------------------------------
-------------|----------------|-----------------------------------------------
this appears 2 times. first time, play: Pt1 x6, Pt2, Pt1 x6 then Pt3
second time, play: Pt1 x6, Pt3



aitab küll


5) soovitan otsida eraõpetaja .. nad ei küsi tavaliselt hingehinda ... või otsi mõni inimene kes lihtsalt oskab mängida ja viitsib sulle seletada midagi
ka netist saab õppida ühteist .. päris hea lehekülg on http://www.ultimate-guitar.com/ .. vaata ülemine menüü ja lessons .. seal seletab suht kõik ära mis vaja .... erinevad inimesed on erinevadi artikkleid kirjutanud sinna


6) kuulmise järgi Happybunny
selleks pead õppima kõigepealt eristama erinevadi toone ... ehk siis kuula ja harjuta noodiastmeid
(do re me fa sol la si do vastavalt siis C D E F G A B C)
mina hääletasin küll nii et keerasin ülemise nii madalaks kui sai /peaaegu.. ma aravan et ma lihtsalt ei mäleta kust ma selle ülemise keele tooni võtsin/ ja siis häälelestasin järgmised keeled kõik järjest pool tooni ülespooole ... ja ma mängisin madalal häälestusel

kõigepealt vaata seda linki http://www.ultimate-guitar.com/lessons/for_beginners/ear_training.html

ja siis
http://www.ultimate-guitar.com/lessons/for_beginners/tuning_your_guitar.html

elektri ja akustilist häälestatakse sama moodi .. kui mõni bänd mängib madalama hääletusega siis tavaliselt tablatuuri juures on note selle kohta.



7) http://www.muusikariistad.ee/

http://www.pillipood.ee/

Muusikariistad Saviauk OÜ
Pronksi 5 Tallinn 10124
Telefon 6485423


omg ..see on mu elu pikim post kuhugi foorumi
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 23:26    Teema: Vasta viitega

alguses on kõigil valus, kui just pole enne näpu otsad millegi muu pärast juba kõvad LaLaLaa , harjuta nii kuidas viitsid ütleks mina:D, kindlasti hakkab sulle see meeldima^^ siis harjuta rohkem :) . Mul on kahjuks bookmargid kaduma läinud :( aga otsi internetist tab´e ja akorde ja siis õpi põhilised selgeks a,b,c,d,e,f,g jne. :I ma tegin enda kitarri teist korda katki ja pole mitu kuud saanud mängida :(.
aga elektri kitarri soundi saab muuta vms. pole endal sellist olnud ja ei tea eriti nendest.
Häälestada ma ise ei oska, küsi kelleltgi tuttavalt/sõbralt kes oskab ja äkki õpetab sulle ka Happybunny.
Muusika asju saab osta kaubamaja viimaselt korruselt või kaubamaja lähedal olevast Is music teamist(oli vist selle nimi). Otsi jälle natuke internetist Happybunny .
loodan, et mul oli üldse mõtet kirjutada, sest nii paljud on juba vastanud aga mul on nats igav ka LaLaLaa .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 02:56    Teema: Vasta viitega

Tänan muidugi kõiki vastanuid. sain kohe palju targemaks. Leidsin vahepeal ka sellise inimese, kes päris kaua juba kitarri mängib ja....ütles ta nii...

Ta alustas ise Elektrikitarri mängimisest ja soovitas seda mullegi. Otsisime netis ringi ja leidsime üsna korraliku asja (vähemalt nii ta ütles) = ODAV JA HEA!

Yamaha GigMaker Electric Pack ja maksab kõigest 150$ 2000 EEKU vms.
http://www.musiciansfriend.com/product/Yamaha-?sku=518600

PS: Shipping on iseenesest USA piires tasuta, kuid eestisse läbi netikulleri tellides läheb kopikasse, 5000 EEKU ( kui seda nüüd läbi firma tellida, sest siis saab firma käibemaksu tagasi), samas kui sama kvaliteediga kitarr eestist osta+"amplifier", siis ei lähe eriti kalliks, tuleb vist isegi odavam. Igatahes internetist leidsin ainult 3 poe kodulehekülge! ja seal olid kõk kitarrid kole kallid.

PS: soovitaks siiski ka kasutajate kommentaare lugeda, kes selle gitarri ostsid.....
või külastade seda kohta....:
http://www.thomann.de/gb/yamaha_eg112_bk.htm
http://www.thomann.de/gb/roland_cube_15x.htm
http://www.thomann.de/gb/korg_ca30.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 08:00    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Selle kohta, et valus on, ütlen nii palju, et kui vaikselt harjutada, siis lõpuks kasvab nahk mõnusalt paksuks ja siis on pohhui.

Aga siis ei saa sa taskuvargaks hakata, sest seal on tundlike näpuotsi vaja... :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 08:42    Teema: Vasta viitega

Üks asi, mida mina julgen soovitada on võimalikult korralik pill. Isegi algajana, kuna odavamad pillid on alates viletsast varjestusest tingitud üminatest, kehvasti viilitud astmetraatidest kuni kõverate kaelteni välja. Kui oled otsustanud elektrikitarri kasuks, siis saad ehk võimendi esialgu ostmata jätta ning osta endale parem kitarr. Hea pilliga harjutades ei tüdine pillimängust ära ning nauding sellest on palju suurem. Leidub sul ehk kodus muusikakeskus, vana radiotehnika vms võimendi, arvuti, mille kaudu mängida, siis osta kallim pill ning hakka siis võimendi jaoks koguma. Tundliku rahakotiga algajal soovitan pille vaadata kasutatud tehnika hulgast, sest on teada tuntud tõde, et kitarrid lähevad seistes ainult paremaks (puu kuivab jms). http://www.rada7.ee ja http://kitarr.astar.ee/forums/
leiad kasutatud pille, millest võib saada eksemplare poehinnast isegi ligi poole odavamalt. Enne ostu tuleks muidugi vaadata ka, millist tüüpi pilliga kõige rohkem tahaksid mängida, kuna see määratleb suuresti sinu stiili ja suuna. Uuri kas sinu lemmikartist mängib strati, les pauli, SG, või hoopis telecaster tüüpi pilliga jne jne. Välismaiste artistide puhul saab osaliselt infot siit: www.guitargeek.com, kodumaised pillimehed pead vist <i>live</i> kontsertitel üle vaatama.

Aga jah minu kümme senti, et parem alguses hea pill kui vilets või ning kehvake kitarr korraga, sest akorde ja mängutehnikaid saab elektrikitarril ka ilma võimenduseta algajana harjutada.
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.


Viimati muutis seda zero (Esm Apr 23, 2007 11:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 09:25    Teema: Vasta viitega

Siin kohal on täiesti asjakohane ilmselt soovitada sellist animet nagu BECK, mis räägib noormehest, kes otsustab kitarri õppima hakata ja mis siis kõik edasi sai, bändid, esinemised jne. Minu meelest algajale muusikule väga inspireeriv materjal ja tegelikult on see päris lahe seeria.
Aga iga pillimänguga on nii, et algus on raske ja tundub, et asi üldse ei liigu kuhugi. Mina harjutasin kunagi kitarrimängu isa vana vene kitarriga, mis oli suur viga, sest seda oli kohutavalt raske mängida. Sellega pidi toorest jõudu rakendama, et akorde puhtalt võtta. Igatahes läks mäletamist mööda kuskil 3 kuud, enne kui midagi loo moodi hakkas tulema, aga ma ei harjutanud ka iga päev.
Minu kitarrimäng jäigi veidi edasijõudnud algaja tasemele, sest läksin klahvpillide ja elektroonilise muusika peale üle.

Eestis on välja antud ka kitarrimängu õpikuid, Heiki Mätlik on neid mitu tükki kirjutanud. Peaks saada olema ka tõlgitud välismaist kirjandust, nii et vaata raamatupoodi.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 10:26    Teema: Vasta viitega

Heh, zero, ma ei teadnudki, et sa peale Karl Marx´i ja Lev Trotsk´i veel ka kitarridest midagi tead. : )

Minul seisis kunagi elektrikitarr ja võim kolm kuud nurgas. Käisin aeg ajalt plinnimas aga sellest ei tulnud midagi välja, püsivust polnud. Lõpuks otsustasin laulja karjääri kasuks ja see valik oli õige.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 11:17    Teema: Vasta viitega

Trash, sinu lauluandest olen ma kuulnud, kuidas sa Singstaris kõige kunnimad lood ette võtad.

Kitarriõpikutest veel niipalju, et lisaks Mätliku klassikalise kitarrimängu raamatutele on praegu saadaval ka eesti keelne "Kitarrimäng Võhikutele", kui sind ei häiri muidugi viletsad naljad ning pöördumised lugeja poole stiilis "mu kullake" jms.

Ise alustasin klassikalise kitarriga, millel asusid keeled väga kõrgel sõrmlauast, mis tegi korralike akordide vajutamise üsna raskeks. Üks hea variant on sul osta nn. Western tüüpi kitarr, millel on kõlakast nii nagu klassikaliselgi kitarril, kuid keeled on metallist ning olemas ka väljund, et läbi võimendi mängida.
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 13:19    Teema: Vasta viitega

zero jutu kohta, kes ütles, et hea kitarr tuleb hankida....minu vend näiteks soovitas võimalikult odav kitarr osta - nagunii kujunevad välja teatud soovid ja siis on hiljem hea korralik kitarr hankida, ilma et peaks eelmise kitarri nurka tolmu koguma panemise pärast suuremat muretsema.

Mõnes mõttes on loogiline, ja inimesi on tore segadusse ajada. :P :P

Ajaa, aga ära kõrgete keeltega asja taha. See on alati halb olnud ja jääbki halvaks. :F

Muidu, mingis eesti internetimuusikapoes oli 1600 eeguga odav elektrikas olemas mõni aeg tagasi.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
xin Zeran
Täitsa lõpp .. exx äää?!?!?


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 556
Asukoht: Kirik

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 14:51    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
zero jutu kohta, kes ütles, et hea kitarr tuleb hankida....minu vend näiteks soovitas võimalikult odav kitarr osta - nagunii kujunevad välja teatud soovid ja siis on hiljem hea korralik kitarr hankida, ilma et peaks eelmise kitarri nurka tolmu koguma panemise pärast suuremat muretsema.

Mõnes mõttes on loogiline, ja inimesi on tore segadusse ajada. :P :P

Ajaa, aga ära kõrgete keeltega asja taha. See on alati halb olnud ja jääbki halvaks. :F

Muidu, mingis eesti internetimuusikapoes oli 1600 eeguga odav elektrikas olemas mõni aeg tagasi.

Odavat kohe kindlasti ei soovitaks. Olen neid inimesi küll ja veel näinud, kes mõtlevad, et algajale sobiks odav pill. Hiljem kirutakse ennast siniseks. Minu meelest on adavate pillide kõige suurem mure, et neid raipeid ei saa korralikult häälde ja siis kanatab kõrv. Võta aluseks zero jutt. Ise soovitaksin ka alguses mõni normaalse western kitarr võtta, millel on heliväljund. Tee väike tiir kohalikes muusikapoodides ja küsi natuke müüate käest. Reeglina nad paska sulle ei soovita. Ma ei tea täpselt, et palju sa oled nõus raha kulutama, kuid mingi 3-4k võiks vähemalt ikka välja käia.
Puhtalt minu arvamus. Tavalistest kitarridest ei oska ma väga palju rääkida. Ise tinistan bassi. :P
_________________
$> cd /pub
$> more beer

$> man woman
No manual entry for woman
$> exit

Church of Scientology
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: