OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Soovitusi?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
higgins



Liitunud: 2 Apr 2007
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 09:37    Teema: Soovitusi? Vasta viitega

Tere kõigile!

Olen nüüd juba üsnagi mõnda animesarja ja filmi vaadanud, ning endal said mõtted otsa mida järgmiseks ette võiks võtta. Teate ilmselt küll kuidas alguses on -- no ikka üldse kohe ei orienteeru animemaailmas. Niisiis tulingi soovitusi küsima ja alla nimetan animed mida ma olen näinud ja mis mulle meeldisid.

Meeldinud sarjad ligikaudses meeldimise järjekorras:
«Ghost in the Shell: Stand Alone Complex» (mõlemad hooajad; üldse suht etalonanime minu jaoks)
«Berserk»
«Basilisk»
«Texhnolyze»
«The Rose of Versailles» (a.k.a. Lady Oscar; hetkel küll lõpuni vaatamata)
«Air Master» (mu esimene täispikkuses nähtud anime)

Meeldinud filmid suvalises järjekorras:
«Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Solid State Society»
«Ghost in the Shell»
«Memorîzu» fragmendid «Magnetic Rose» ja «Cannon Fodder»
«Rurôni Kenshin: Trust & Betrayal»
«Jin-Rô»
«Spirited Away»
«Mononoke-hime»
«Howl's Moving Castle»
«Porco Rosso»

Olid vaadatavad, aga jätsid üsna ükskõikseks:
«Ghost in the Shell: Innocence»
«Serial Experiments: Lain»
«Rurôni Kenshin» (esimesed 7 seeriat vaatasin vist, aga Trust & Betrayal'iga ei annud võrrelda)
«Le Chevalier D'Eon» (algusepoole seeriaid nägin)
«Pumpkin Scissors» (umbes pool sarja vaatasin ära)

Soovin, et poleks oma aega raisanud (vaatasin maksimaalselt kolm seeriat):
«Memorîzu» fragment «Stink Bomb»
«Sailor Moon»
«The Big O» (ilma mechata oleks ilmselt tore sari olnud)
«Desert Punk»
«Pom Poko»

Tänan juba ette. =)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 10:20    Teema: Vasta viitega

Rurouni kenshin oli tegelikult hea, miks muidu ma kõik 95 osa läbi vaatasin. Aga maitse asi.

Vaata:
Cowboy Bebop
Neon Genesis Evangelion
The Melancholy of Haruhi Suzumiya.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 12:40    Teema: Vasta viitega

The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Kuid miks ka mitte:
Monster - pikk, aga ülimalt põnev psühhothriller
Death Note - anime, kus tegelased pidevalt mõtlevad selle üle järele mida teine mõtleb et nemad mõtlevad et tema teha kavatseb.
Kemonozume - kunstipärane lugu armastustest kahe erineva fraktsiooni vahel
PLANETES - realistlik seeria elust kosmoses, vägagi romantiline, kuid mitte juust

Rohkem ei hakka andma hetkel, eks uuri edasi.

p.s. Tere tulemast baka'sse.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
dakillabeib



Liitunud: 4 Juun 2006
Postitusi: 104
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 13:30    Teema: Vasta viitega

Äkki näiteks Tenjou tenge (26 osa + ovad) ja Wolf's Rain (26 osa + 4 ovad) võib olla ka Shingetsutan Tsukihime (12 osa) :)
Muide omal ka sama mure, et mida edasi vaatata, aga ma tahax midagi naljakat vahelduseks ning siin välja pakutud juba omal nähtud :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
himiko



Liitunud: 26 Dets 2006
Postitusi: 290
Asukoht: hea küsimus ;)

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 16:49    Teema: Vasta viitega

soovitan sul vaadata:
Fullmetal Alchemist
Fullmetal Alchemist Movie
HunterXHunter
Ouran High School Host Club
FLCL
My Neighbor Totoro
X TV
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 16:50    Teema: Vasta viitega

vaata aknast välja.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 16:53    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
vaata aknast välja.


mulle meeldib see soovitus Happybunny
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 01:05    Teema: Vasta viitega

orienteeruma ei peagi, tuleb vaadata seda mis meeldib :) mis meeldib, selgub muidugi vaatamise käigus.

Kuna Air Master torkas kohe silma, siis sinna kõrvale võiks pakkuda Tenjou Tenget, Air Geari ja Get Backersit. ja Fist of the Northstar movie. osaliselt sobib siia ka Samurai Champloo.

Rose of Verssaillesi kui shoujo ¾anri esindaja juurde pakuks natuke rohkem:
Revolutionaru Girl Utena
Oniisama e
Fruits Basket
Kareshi Kanojo no Jijou
Ouran Host Club
Hachimitsu to Clover

viimane pole küll shoujo, vaid eluline draama. ja väga hea minu arust.

Berserki ja Texchnolyze juurde:
Ergo Proxy
Witch Hunter Robin
Wolf's Rain
Higurashi no naku koro ni
Jigoku Shoujo
Boogiepop Phantom
Hellsing
Vampire Princess Miyu
Gantz

ja filmidest Vampire Hunter D: Bloodlust ning Perfect Blue

ja lihtsalt tõsisemat kraami:
Reign: The Obsession of Alexander
Infinite Ryvinius
Cowboy Bebop
Soukou no Strain
X TV
Full Metal Alchemist
Neon Genesis Evangelion
Patlabori filmid

Stuudio Ghibli filmidest soovitaks veel Nausicaa'd, Whispers of the Heart'i ja Tonari no Totoro'd.

ja AD&D teemal üks tõsisem seeria:
Records of The Lodoss War OVA

ning paar huumoriga seeriat:
Mahoujin Guru Guru TV
Slayers

ja lõpuks üks virtuaalreaalsusest ehk arvutimängumaailmast:
.hack/sign TV ja OVA

vahelduseks veel Ping Pong Club ja Ichigo Mashimaro...

nimedest rohkem infot võib leida allolevatelt aadressidelt:
http://www.animenewsnetwork.com/
http://www.animenfo.com/
http://anidb.info/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
higgins



Liitunud: 2 Apr 2007
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 23:02    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
vaata aknast välja.

Selliste ilmadega peaks pigem ise väljas käima. =)


Aga teema juurde tagasi. Külastasin siis YouTube'i ja vaatasin teie poolt soovitatud animete esimesi seeriaid, mõnede puhul küll esimese seeria esimesi kolmandikke, kuna rohkem ei olnud saada. Ärge kindlasti solvuge kui mõni teie soovitus mulle ei istu. Mul väga hea meel, et palju tagasisidet sain ja ma uurin nende kõikide kohta. Kui kellelgi on tunne, et mulle on miskisest animest väga vale mulje jäänud, siis parandage aga julgelt. =)

Cowboy Bebop: Korralikku klippi ei olnud kahjuks kuskilt saada. Miski põmmutamissteen oli, aga nojah. Teab keegi kohta kust mõnda selle seeriat streamida saab?

Neon Genesis Evangelion: Mechad... Appleseed oli küll vahva, aga hiigelsuurte robotkestade kokkupõrked tundusid mulle juba siis totakad kui RTL'i lastehommik Power Rangereid näitas.

The Melancholy of Haruhi Suzumiya: Vaatasin esimese seeria ära (okei, miski jupi sellest käsikaameraga filmitud asjast) ja arvasin, et mu üle visatakse nalja, sest ma sain sealt üsna valusa fanservice'i üledoosi. Kuna aga teine soovitus ka tuli, siis ma vaatasin ka järgmist seeriat. Kuidagi just see peategelase mõtete muu jutu kõrvale avaldumine tegi asja huvitavaks. Ma loodan, et see sari miskist Scooby Dooks ära ei vaju.

Monster: Siiani vaadatud soovitustest jättis vaieldamatult kõige parema mulje. Esimene seeria oli paljutõotav!

Death Note: See sai tugeva teise koha. Üldiselt kirtsutan ma üleloomuliku värgi peale nina, aga see tundus täitsa lahe.

Kemonozume: Esimesest osast oli saada vaid esimene kolmandik, aga jättis üsna mõttetu kollitapmise mulje. Jah, hiljem pidi romantika ka sisse tulema aga ei tekitanud huvi.

PLANETES: Klippi küll ei leidnud, aga väga intrigeeriv!

Tenjou tenge: Fanservice ja kisendamine. Tänan ei. =) Võimalik, et Air Master oli suht sama, aga see oli tõesti esimene mida nägin ja ilmselt ei olnud ma siis veel nii kriitilise pilguga. =P

Shingetsutan Tsukihime: Hmm... Esimene osa jättis üsna segase mulje. Sesmõttes segase, et mida asjast arvata, aga jätan selle vampiiriloo kuhugi tiksuma, et tasub juurde uurida.

Fullmetal Alchemist: See oli kahes nimekirjas ja üks nimekiri ütles, et see on tõsine? Esimesed kaks minutit olid jah. Üldiselt jäi suht Rurouni Kenshini mulje, ainult et katanade asemel on alkeemia. =D Kenshini mulje all mõtlen ma seda, et on üks keskmise tõsidusega lugu mida muidu võiks täitsa vaadata, aga iga paari minuti tagant tulevad kõigile miskised kahtlased näod pähe ja nende nägudega kaasnevad üsna nõutuks võtvad üksteisetagumis-, karjumis- ja tagaaamisstseenid.

Hunter X Hunter: Lihtsalt huvi pärast. Mis mu nimetatud sarjadest sellele vihje andis? Tundus täiesti erinev kõikidest nendest mida ma meeldimise nimekirjas nimetasin. Samas ma ei tea mis edasi juhtuma hakkab pärast esimest osa muidugi, niisiis ma võin eksids.

Ouran High School Host Club: Ma ei pidanud üle 5 minuti vastu.

FLCL: Kahjuks ei leidnud klippi.

My Neighbor Totoro: Kahjuks ei leidnud klippi.

X TV: Basiliskilahing maailma saatuse peale koos keskkoolis käiva Neoga? =D Kõlab päris naljakalt, aga ilmselt jääb see kuhugi kaalumisele.

ja etteruttavalt:

Vampire Princess Miyu: Seda ma olin tegelikult näinud, aga unustasin ta nimekirja lisada. Üle nelja-viie seeria ei viitsinud vaadata.

Ja selle shoujo ¾anri kohta nii palju, et Versaille' Roosis ma pigem vaatasin seda õukonnavärki kui lendlevaid lillekesi ja sädelusi, kuigi teatud ajalooliste isikute tõepärasusest esitamisest ei tasuks vist küll rääkida. =D

Ühesõnaga proovin kõikidele soovitustele kindlasti vastukaja anda, aga sellega läheb tiba aega kuna tutvumine on mõneti aeganõudev. Aitäh kõigile vastajatele.


Viimati muutis seda higgins (Esm Apr 16, 2007 23:07). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 23:06    Teema: Vasta viitega



Otsisin teemat Pale Cocoon´i kohta, kuid jäi vist kahe silma vahele. Küsimus siis on, et kas tasub hankimisega vaeva näha? Välimuselt tundub mulle OK ja sisugi sci-fi aga ikka... Anyway pole kaua animesid vaadanud ja seoses suurenenud baka postituste lugemise ja hiljuti nähtud Angels Egg´iga tuli tahtmine veel midagi vaadata. Samas ei tahaks end taas ära hirmutada ja seepärast teengi peent luuret. Hea? Halb? Keskpärane?


_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 23:22    Teema: Vasta viitega

Pale Cocoon oli minu jaoks midagi hea ja keskpärase vahepealset. Ta on ilus ja tundeline, aga samas on ta ka paadunult animelik ning kui sulle teatud motiivid animetest väsinud kli¹eedena tunduvad (eriti kui teema puudutab melanhooliasse mattunud armastust ja üksinduse olemust), siis ta ei suuda sind ka sajaprotsendiliselt rahuldada. Aga vaatamist väärt on ta kindlasti, eriti pikk ta ka pole. Lihtsalt et, on paremaid asju mida vaadata, mis üllatavad rohkem.

Amazing Nuts'i 2 paremat videot, näiteks. Mitte eriti pikad ka. Soovitan vaadata need tõlgitud versioonid ja siis internetist tõlgeteta DVD ripid välja otsida, et visuaali kvaliteeti täiel rinnal nautida.

higgins, sa eksid Kemonozume koha pealt, aga on täiesti võimalik, et su maitsesfäär ei mahutaks sellist seeriat (samamoodi nagu minu oma ei mahuta Dead Leaves'i). Ning see pole mitte niivõrd armastus kuivõrd seksuaalsus mis mängu tuleb ja üldse väga suurt rolli kogu stooris mängib.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Esm Apr 16, 2007 23:48). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 23:27    Teema: Vasta viitega

No oleneb millega teda võrrelda. Angels Eggiga ja sellise kategooria asjadega absoluutselt ei tohiks. Sellepärast ei saa ka öelda, kas ta on keskpärane või mitte. Sellises sci-fi tv/ova mitte väga mainstream anime klassis annaksin ma talle mingi tubli 6,5/10 kui 9/10 annaksin näiteks Trava- First Planetile ja 8/10 Texhnolyzeile. Kuid võrreldes näiteks selle samuse Angels Eggiga kusagil 3/10. Ta oli lühike, armas ja kohati ilus. Sisu poole pealt aga mitte midagi originaalset. Animatsioon ühe tavalise ova tasemel. Pale Cocooni on vist mõtet ikka vaadata, kui midagi eriti teha ei ole, aga Oshiide ning Shinkaide jne kategooriasse ta ei mahu. Mulle meenutas ta seda animed.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 23:37    Teema: Vasta viitega

Tere, higgins.
Ma muidu soovitaks sul vähegi huvipakkuva anime pilootosa vaadata ära täies pikkuses. Näiteks Berserki tahtsin kusagil teise osa juures pooleli jätta, aga näe - nüüd üks minu lemmiksari. Kui sul kõvaketta maht just kümne aasta vanune ei ole ning viitsid otsida/tõmmata, siis vaata ikka hea kvaliteediga täisekraanil, mitte youtube'ist. Kuigi praegu vaatasid sa sealt vist ainult maigu suhu saamiseks, nagu ma aru sain. Anna seeriatelele võimalus, ära anna alla peale esimest kolmandikku ühest episoodist.
Ma ise natuke veel lisaks su jutule...

higgins kirjutas:

Cowboy Bebop: Korralikku klippi ei olnud kahjuks kuskilt saada. Miski põmmutamissteen oli, aga nojah. Teab keegi kohta kust mõnda selle seeriat streamida saab?


See on klassika ja ma usun, et see peaks sulle meeldima. Tõsised ja naljakad teemad vaheldumisi, tihti kunstipärane ülesehitus, väga hea (kohe väga hea) soundtrack ja ka visuaal pole tollasse aja kohta halb (1998?). Episoodid on tavaliselt eraldiseisvad, läbiv lugu on vaid alguse ja lõpupoole ning kusagil keskpaigas ka. Mõned episoodid on ka igavad, sest ega sellest ei pääse, aga mõned kuuluvad animesarjade paremikku igavesti. Sarjas on kokku segatud western, film noir'i õhkkond, ulme, jazz (ja sarnane muusika) ning seda on tehtud imeväärselt hästi.

higgins kirjutas:
Neon Genesis Evangelion: Mechad... Appleseed oli küll vahva, aga hiigelsuurte robotkestade kokkupõrked tundusid mulle juba siis totakad kui RTL'i lastehommik Power Rangereid näitas.


Tegu ei ole siiski RTL'i lastehommikusse kuuluva animega, vaid käsitleb tõsiseid teemasid ja tegelaste karakterid on hästi üles ehitatud. Ma ise pole vaadanud rohkem kui 4-5 osa, nii et parem las keegi teine kiidab.

higgins kirjutas:
The Melancholy of Haruhi Suzumiya: Vaatasin esimese seeria ära (okei, miski jupi sellest käsikaameraga filmitud asjast) ja arvasin, et mu üle visatakse nalja, sest ma sain sealt üsna valusa fanservice'i üledoosi. Kuna aga teine soovitus ka tuli, siis ma vaatasin ka järgmist seeriat. Kuidagi just see peategelase mõtete muu jutu kõrvale avaldumine tegi asja huvitavaks. Ma loodan, et see sari miskist Scooby Dooks ära ei vaju.


Ei, ei vaju. See on minu arust kõige-kõige naljakam animesari. Kui esimene osa sulle huumorit ei pakkunud, siis ära rohkem vaata. Kunagi tulevikus võid uuesti proovida, äkki siis meeldib juba rohkem. Tegelikult on ka sü¾ee huvitav (on ju ulme üks seda animed tutvustavatest ¾anridest) ja idee omapärane, kuigi huumoril on kõige tähtsam osa täita.

higgins kirjutas:
Death Note: See sai tugeva teise koha. Üldiselt kirtsutan ma üleloomuliku värgi peale nina, aga see tundus täitsa lahe.

Üleloomulik osa on kõik, mis puutub Death Note'i päritolusse ja kasutamisse. See kaob kiiresti tahaplaanile ja psühholoogiline kassi-hiire mäng on edaspidi märksõnaks.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 23:51    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Mulle meenutas ta seda animed.

See oli üks ebameeldivamaid animekogemusi, mis mul üldse olnud on. Ma ei suutnud seda isegi lõpuni vaadata.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 00:00    Teema: Vasta viitega

Tänud vastuste eest. Ma vist ikkagi tirin selle Pale Cocooni ära. Tegin ka ise veidi netis luuret ja selgus, et lisana on lühianimatsioon "Mizu no Kotoba". Ka Pale Cocooni 23 minutit tundub mulle vaatamiseks just sobiv pikkus. He he.
Proovin ka The Legend of Sirius - 1981 ära. Välimuse järgi küll rohkem Disney, kuid tundub, et väga nunnu.



_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 00:05    Teema: Vasta viitega

Trashile soovitaks Golden Boy'd 6 osa ja väga mõnusa sisuga.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 00:08    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Trashile soovitaks Golden Boy'd 6 osa ja väga mõnusa sisuga.


Tead, mul on see isegi olemas aga viimati kui keldrist otsimas käisin ei leidnud. Võib olla olen välja laenanud, ei mäleta. Lugesin selle kohta kuu tagasi üht blogipostitust ja tuli kange tahtmine vaadata. Ops kunagi ikka kiitis.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/


Viimati muutis seda Trash (Teis Apr 17, 2007 00:46). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
higgins



Liitunud: 2 Apr 2007
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 00:29    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
higgins, sa eksid Kemonozume koha pealt, aga on täiesti võimalik, et su maitsesfäär ei mahutaks sellist seeriat (samamoodi nagu minu oma ei mahuta Dead Leaves'i). Ning see pole mitte niivõrd armastus kuivõrd seksuaalsus mis mängu tuleb ja üldse väga suurt rolli kogu stooris mängib.

Mulle tundus see alguse dialoog ka väga ülepingutatud, aga tänud selgituse eest. Proovin paar esimest täispikka seeriat hankida.

cenorig kirjutas:
Tere, higgins.
Ma muidu soovitaks sul vähegi huvipakkuva anime pilootosa vaadata ära täies pikkuses. Näiteks Berserki tahtsin kusagil teise osa juures pooleli jätta, aga näe - nüüd üks minu lemmiksari.

Tere jah. =)
Ma vaatasin neid YouTube'st tõepoolest esimese maigu tekitamiseks, sest kõike korraga nagunii hankida ei saa ja mingi valik tuleb teha. Seepärast ma oma arvamusi kommenteeringi, et mind saaks parandada. Tänud kõigile, kes seda teinud on ja teevad.

Berserkiga oli mul endal suht sama lugu -- kui esimene seeria poleks noore Gutsi näitamisega lõppenud, siis ma seda ilmselt rohkem puutunud ei oleks. Nüüd aga ilutses ta mu nimekirja teisel kohal. =)

cenorig kirjutas:
Anna seeriatelele võimalus, ära anna alla peale esimest kolmandikku ühest episoodist.

Eelisjärjekorras ma nii teengi kui esimesed 5 minutit peavalu ei tekita. Paaril juhul ei olnud lihtsalt tervet osa saada ja mainisin meelega ära, et ainult nii vähe näha sain. =)

cenorig kirjutas:
higgins kirjutas:
Cowboy Bebop

See on klassika ja ma usun, et see peaks sulle meeldima. Tõsised ja naljakad teemad vaheldumisi, tihti kunstipärane ülesehitus, väga hea (kohe väga hea) soundtrack ja ka visuaal pole tollasse aja kohta halb (1998?). Episoodid on tavaliselt eraldiseisvad, läbiv lugu on vaid alguse ja lõpupoole ning kusagil keskpaigas ka. Mõned episoodid on ka igavad, sest ega sellest ei pääse, aga mõned kuuluvad animesarjade paremikku igavesti. Sarjas on kokku segatud western, film noir'i õhkkond, ulme, jazz (ja sarnane muusika) ning seda on tehtud imeväärselt hästi.

The Big O's olid ka väga toredad elemendid, aga ma ei suutnud seda üle paari seeria vaadata. Siiski -- ma usun sind ja ei hülga Bebopi oma soovinimekirjast. =)

cenorig kirjutas:
higgins kirjutas:
Neon Genesis Evangelion

Tegu ei ole siiski RTL'i lastehommikusse kuuluva animega, vaid käsitleb tõsiseid teemasid ja tegelaste karakterid on hästi üles ehitatud. Ma ise pole vaadanud rohkem kui 4-5 osa, nii et parem las keegi teine kiidab.

Ma saan aru, et tegu on ilmselt millegi Berserki laadsega? Et algul väga lihtsatena nävad tegelased osutuvad sarja käigus tegelikult palju keerulistemateks. Siiski ma kardan, et minu puhul jääb asi Mechade taha. The Big O oli väga tore kuni mechad välja ilmusid ja The Vision of Escaflowne filmiga sama lugu. Selline aju lukkuminemise tunne tekib, kui mechad välja ilmuvad. Samas GITSi ja Appleseedi tankrobotid ning Jin-Roh turvised meeldsid mulle väga.

cenorig kirjutas:
higgins kirjutas:
The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Ei, ei vaju. See on minu arust kõige-kõige naljakam animesari. Kui esimene osa sulle huumorit ei pakkunud, siis ära rohkem vaata. Kunagi tulevikus võid uuesti proovida, äkki siis meeldib juba rohkem. Tegelikult on ka sü¾ee huvitav (on ju ulme üks seda animed tutvustavatest ¾anridest) ja idee omapärane, kuigi huumoril on kõige tähtsam osa täita.

Esimene, see käsikaameraga filmitud osa, kus jänkukostüümis kapsaid müüdi, oli õudne (ma ei suutnud lõpuni vaadata). Teine osa, kus nad juba koolis ringi mässasid oli tõesti naljakas. Ja kolmas osa oli ka.

cenorig kirjutas:
higgins kirjutas:
Death Note

Üleloomulik osa on kõik, mis puutub Death Note'i päritolusse ja kasutamisse. See kaob kiiresti tahaplaanile ja psühholoogiline kassi-hiire mäng on edaspidi märksõnaks.

Suurepärane!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 00:55    Teema: Vasta viitega

Kui sa siin hakkasid võrdlema Big O'd ja Cowboy Bebopit ning näitasid üles vastumeelsust mechade suhtes, siis peaks mainima, et Cowboy Bebopis pole mechasid, küll aga vanad head kosmoselaevad. Pealegi on Big O's liiga palju ulmet ja liiga vähe kosmoseajastu pearahakütte.

Ma juba ütlesin, et ma ei ole eriti NGE'd vaadanud, aga ka seal "jäi asi" mechade teha. Kahjuks.

Lisan veel, et kui Edo-aegne Jaapan meeldib, aga Rurouni Kenshin liiga lapsik on, siis sobiks Samurai Champloo hästi. Eriti tõsine ei ole, peale mõne episoodi, see on ikkagi sellise mõnusa maheda huumoriga sari. Täitsa väärt sari on ka!

Vision of Escaflowne filmi oled näinud, aga sarja? Kuigi nüüd, kui film sul vaadatud, ei ole sari enam nii huvitav ja seal on mechad ja põhiteemaks romanss, nii et võibolla ma ei soovitagi seda sulle, aga pilgu võid peale küll visata. Esimese osa põhjal (mälu järgi) peaks aga pettumus olema, hiljem läks paremaks ja seal mechad ei seganud ka eriti, vähemalt mind mitte.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 00:58    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Amazing Nuts'i 2 paremat videot, näiteks


Heh, ma otsisin alul lühifilmide nimede järgi ega leidnud. Kogumikuna aga popsas dvd kohe silmapiirile. Tundub huvitav jah. Sample failid on kohal aga ei jõua täna enam tsekata, vaja film lõpuni vaadata ja siis magama.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: