OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Anime levitamine Eestis
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Anime tuleks Eestis...
...populaarsemaks saama.
68%
 68%  [ 33 ]
...jätma rahule.
31%
 31%  [ 15 ]
Kokku Hääli : 48

Autor Teade
Karst
blabla -chan


Liitunud: 3 Veeb 2007
Postitusi: 442
Asukoht: Ajuotsimisreisi laeva pardal.

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 12:41    Teema: Anime levitamine Eestis Vasta viitega

Ma mõtlesin, et nagu teistes riikides(lähimad: Soome, Rootsi, Leedu) on anime selline täitsa teada asi. Mangad müügil ja telekast tuleb animet ja muu värk... Aga Eestis ei ole nagu animega peaaegu midagi seotud. Kas kuidagi ei oleks võimalik Eestisse animet rohkem tuua? Ma ei tea... Näiteks, kuidagi Bakat reklaamida? Või... Oi, ise ka ei tea. Kui kellelgil on ideid, kuidas animet Eestis kuulsamaks teha?

Vahepeal perekonnaga mõtlesime, et meil on sidemeid televisiooniga ja, et paluks näiteks, et laseks mingit animet telkust. Samurai Champloo ja FMA oleksid head telekas. :P

Ja siis mõtlesime veel anime ajakirjade peale,(, mida on Jaapanis NII PALJU) aga kuidas neid saada, seda ei tea.

Ja noh, kõigi ideed on teretulnud.

Vabandust, et kasutasin nii palju: võisid, nohhe ja näitekseid.

LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 12:53    Teema: Vasta viitega

sinu küsitlus on mõnus. "anime tuleks jätma rahule"

aga ok, ma arvan, et sa pole esimene kes sellele ideele on tulnud. genky siin pingutab nii et silm punnis koos oma Asashio klubiga, kuid asi edeneb vaevaliselt. Üks suurimaid probleeme on see, et animefännid ei tea üksteise olemasolust. genky kohtas Animefestil mitmeid animefänne, kes pmst ei teadnud bakast mitte midagi ja arvasid endid eesti ainsad animefännid olevat.

Tartus jäi asi puhtalt raha taha.

Mõjuta jah eesti kanaleid natuke, las näitavad midagi normaalset, kasvõi Mononoke Himet uuesti.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 13:00    Teema: Vasta viitega

See kõik oleks väga tore jne, aga nõuaks suuremaid summasid ja rohkem asjast huvitatuid. Selles mõttes, et Eestis olev turg on väike ning seetõttu ei riskeerita eriti. Kui midagi siia turule tuua, siis samaaegselt ka Läti ja Leeduga. Kolme Balti riigi peale oleks turg täiesti hea. No umbes nagu on MTV kolme riigi peale kokku.

Mis puutub anime näitamist telekas, siis need, kellele sellised asjad, nagu Samurai Champloo või FMA meeldiks ning kes seda vaataks, oleks põhiliselt siiski animefännid ise. Selles mõttes, et meil on joonisfilmid tembeldatud automaatselt lastele mõeldud multikate alla. Mõtekam on alustada selliste animetega nagu Digimon, Pokemon Yu-gi-oh jne, sest need on suunatud eelkõige noormale vaatajaskonnale ning sealt edasi kasvatada animehuviliste põlvkond vms. Siis on tarbijaskond suurem ja julgetakse selliseid asju siia turule tuua. Mind isiklikult põhikoolis naerdi välja, et ma animet vaatasin, sest klassikaaslaste arvates on tegu väikeste laste asjadega.

Teine võimalus on muidugi kui animefestidega asja reklaamida Üks oli juba ning väga edukas. Tuleb veel juurdegi. Aega aind läheb. Siinjuures peaks ka animefännid ise midagi tegema ja enda tutvusringkonnas animet tutvustama. Mina näiteks olen enda sõpru ja kursakaaslasi enda juurde animet vaatama kutsunud ja neile on meeldima hakanud, kuigi sellist tõsisemat fänni pole ühestki tulnud.

Animet ja mangat leiab ka meie videolevist ja raamatupoodidest, kuigi suhteliselt vähe. Meil on näiteks võimalus asju müüvatele firmadele soovitusi esitada.

Olen selle teema üle palju mõelnud, aga see on ikka parajalt suur ja riskantne ettevõtmine. Seetõttu ei heida ma eriti firmadele ette, et ei taheta ega tunta huvi asja vastu. Aga noh...alati võiks.

--

Random just mainis, et võiks kasvõi Mononoko Himet näidata. See andis mulle idee, sest animefesti korraldajafirmal on Ghibli stuudio õigused levitamiseks. Pean uurima, sest see tüüp on JÄLLE oma numbrit vahetanud -__-

Lisaks veel Randomi jutule - asjast huvitatuid on palju, aga kes oleks millegi reaalselt tegija? Ma võin ühe käe näppudel selliseid endale tuttavaid inimesi üles lugeda. Enamusel jääb see aja ja viitsimise taha. Rahaga toetamise võib üldse välja jätta, sest selles ollakse veel kokkuhoidlikum kui ajaga.

--

Kõige rohkem saavad praegusel ajahetkel ära teha animefännid ise. Tutvustades skeptilistele sõpradele animemaailma erinevaid tahke.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Robin, komadori
idioot


Liitunud: 16 Okt 2006
Postitusi: 401

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 13:26    Teema: Vasta viitega

Ei..Ei tahaks et eestis väga kuulus asi anime oleks, nati vastik kui kõik keda sa tead fännaksid seda..Ma tean et oleks hea kui manga ja anime valik eestis oleks kõikjal suur ning et anime tuleks telekast, aga muidu olen ma rahul et anime nii mega kuulus ei ole.Sorry segase juttu pärast.
_________________

Kui sa siia vajutad siis sa oled lahe
See pole vampiiri mäng..See on DS-play..Vajuta
740011
924
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 14:40    Teema: Vasta viitega

Iseenesest võiks ju midagi teha tõesti.. selliseid nagu genky võiks meie ridades rohkem olla.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
poizzz123
sumimasen


Liitunud: 6 Märts 2005
Postitusi: 285
Asukoht: Tarto

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 16:48    Teema: Vasta viitega

Ma olen täiesti nõus teiega, et peaks edendama seda eesti anime asja!!

Ma käisin mingi paar nädalat Saksamaal ja ma vaatan, et seal kah suht.. teatud see asi. Kui ma seal olin siis oli parajasti kinos mingi special anime programm.


Suuremates poodides oli anime valik kah suht suur, ning ma leidsin isegi mitu spets manga/koomiksi poodi, kus ma pool oma päevast veetsin.

Siis mingi manga-ka'd pidid aprillis vist ühte kaubamajja autogramme tulema andma.. T_T GAAD miks ma ei olnud sellel ajal seal

Yay 2 tasuta postrit sain kah (Shaman King ja One Piece)


PS! üks kasulik soovitus kah! Kirjutage MTV*sse, enne minu ära minekut hakkas sealt just Wolfs Rain jooksma. Ja ma pakun, et kui juba MTV peal tuleb siis anime asi saaks natuke populaarsemaks.Wolf's Rain

(sry sellise spämm-like-post eest)
_________________
I will achieve greatness!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 17:46    Teema: Vasta viitega

Hakkame siis anime-usku levitama, uksest ukseni manga näpus .D
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Karst
blabla -chan


Liitunud: 3 Veeb 2007
Postitusi: 442
Asukoht: Ajuotsimisreisi laeva pardal.

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 09:31    Teema: Vasta viitega

Kas bakale mingit reklaami ei saaks teha?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 09:40    Teema: Vasta viitega

Karst kirjutas:
Kas bakale mingit reklaami ei saaks teha?


tee. keegi ei keela.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Karst
blabla -chan


Liitunud: 3 Veeb 2007
Postitusi: 442
Asukoht: Ajuotsimisreisi laeva pardal.

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 09:42    Teema: Vasta viitega

nojaa, aga nüüd tuleb küsimus: kuidas?

Ma mõtlen tänavale plakatite üles panemine on töiesti mõttetu idee, aga...

hmmm... See on jah nüüd natuke keeruline värk. Bakale reklaami... Okei, minu aju hakkas streikima(ta teeb seda vist natukene liiga tihti...).

Kellelgil ideid on?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 11:09    Teema: Vasta viitega

Karst kirjutas:
nojaa, aga nüüd tuleb küsimus: kuidas?

Ma mõtlen tänavale plakatite üles panemine on töiesti mõttetu idee, aga...

hmmm... See on jah nüüd natuke keeruline värk. Bakale reklaami... Okei, minu aju hakkas streikima(ta teeb seda vist natukene liiga tihti...).

Kellelgil ideid on?

Tänavale plakateid pole küll mõtet panna. Tegu pole mingi üritusega, vaid lihtsalt foorumiga.
Mina ise reklaamin otse inimestele. Jaapani keele rühmast sai kaks sellist väiksemat animehuvilist Bakasse meelitatud ja nad aegajalt isegi postitavad siin (: Lisaks otse inimestele reklaamimisest hoian ma linke igalpool: erinevate foorumite signatuurides on ning ka minu blogis on link. Võib valmistada bännereid ja neid kasutada. Küll aga peab bänneri tegemisel arvestama, et see oleks korrektne ja korralik. Ise reklaami tegemine on kõige lihtsam.

Kusjuures võiks uurida, kust kohast inimesed siia foorumisse jõuavad. Zone.ee peaks sellekohast statistikat pidama. Ehk mõni adminn saab uurida. Siis saaks vaadata, kuhu on vaja rohkem reklaami teha jne.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 16:18    Teema: Vasta viitega

mina otsisin googleis jaapani keele õpimiseks infot ja sattusin siia foorumisse ühte teemasse, kunagi varem olen ka seda lehte märganud aga siis ei olnud huvi nii suur vist :I
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 17:33    Teema: Vasta viitega

Selline teema on ju olemas vist. "kuidas leidsite baka.ee" vms.

Ah, igastahes, üritusi tuleb korraldada. See on kõige effektiivsem reklaam.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 18:19    Teema: Vasta viitega

Tuleb teha ¹abloon ja siis öösel spreiga mööda linna ringi käia ja igale ilusale puhtale seinale baka.ee peale lasta.

Minule on Tartus silma jäänud noored.info ja punamust.org kes on samasugust taktikat kasutanud.
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 18:50    Teema: Vasta viitega

Tglt võiks ju paljudele netilehekülgedele reklaame panna, aga see nõuaks raha, mida ei ole T_T
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 18:55    Teema: Vasta viitega

jackwood kirjutas:
Tuleb teha ¹abloon ja siis öösel spreiga mööda linna ringi käia ja igale ilusale puhtale seinale baka.ee peale lasta.

aga miks ¹abloon? vaba käega ikka, igaüks teeb sellise bakareklaami nagu hing ihaldab LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
electra



Liitunud: 26 Juul 2004
Postitusi: 326
Asukoht: tartumaa

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 19:31    Teema: Vasta viitega

särgile trükkida mingi reklaamkiri. suurelt ja pilkupüüdvalt seljale, suurematele vabaõhuüritustele minnes särk selga. kui mitmel inimesel juba tuttava disainiga hilp seljas, jääb ikka silma ja ehk hakkab ka huvitama. flaierid oleks ka mõte, et noh, anime street team vms

*kasutame võimalust! rabarokile läheb palju rahvast kindlasti LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 19:37    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Selline teema on ju olemas vist. "kuidas leidsite baka.ee" vms.

Ah, igastahes, üritusi tuleb korraldada. See on kõige effektiivsem reklaam.

Ürituste korraldamine maksab. Muidugi võib neid korraldada, aga siin tuleb lahendada ideelised, korralduslikud ja rahalised probleemid.

jackwood kirjutas:
Tuleb teha ¹abloon ja siis öösel spreiga mööda linna ringi käia ja igale ilusale puhtale seinale baka.ee peale lasta.

Minule on Tartus silma jäänud noored.info ja punamust.org kes on samasugust taktikat kasutanud.

Esiteks on see seadusevastane ja teiseks väga tobe reklaam. See viiks ka maine alla. Punamust on anarhistide ühendus niiet jah... nende stiiliga sobib.

SSJ_Silver kirjutas:
Tglt võiks ju paljudele netilehekülgedele reklaame panna, aga see nõuaks raha, mida ei ole T_T

Mitte alati. Kui on mõni tuttav netilehe omanil või mõni foorum on nõus bännerit panema. Ma näiteks kunagi lasin Artise foorumis Asashio bänneri panna. Praeguseks on aga bännerid sealt üldse eemaldatud. Aga kuidagi reklaami teha saab alati.

electra kirjutas:
särgile trükkida mingi reklaamkiri. suurelt ja pilkupüüdvalt seljale, suurematele vabaõhuüritustele minnes särk selga. kui mitmel inimesel juba tuttava disainiga hilp seljas, jääb ikka silma ja ehk hakkab ka huvitama. flaierid oleks ka mõte, et noh, anime street team vms

*kasutame võimalust! rabarokile läheb palju rahvast kindlasti LaLaLaa

Vot see on näiteks väga hea idee. Teha valmis mingid baka.ee kujundusega särgid ja soovijad saavad siis tellida seda. Planet foorum tegi seda ja särgid läksid nagu soojad saiad.
Särgid, kui kenad, sobivad kanda igalpool.

Lisa: Selle särgiga on aind probleem, et kui paljud seda telliksid.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 20:01    Teema: Vasta viitega

electra kirjutas:
särgile trükkida mingi reklaamkiri. suurelt ja pilkupüüdvalt seljale, suurematele vabaõhuüritustele minnes särk selga. kui mitmel inimesel juba tuttava disainiga hilp seljas, jääb ikka silma ja ehk hakkab ka huvitama. flaierid oleks ka mõte, et noh, anime street team vms

*kasutame võimalust! rabarokile läheb palju rahvast kindlasti LaLaLaa


see mõte kõlab mu meelest päris hästi. et oleks ilus+informatiivne logo moodi asi, mida soovijad saavad endale sobiva hilbu peale trükkida lasta.

üldiselt kaldun pigem arvama, et pole mõtet asja kunstlikult haipida. potentsiaalsete animehuviliste hulk populatsioonis on paratamatult üsna piiratud ja vähemalt mulle sobib selle teema praegune subkultuursus päris hästi (tõlge: kõik ei hakka iialgi arvama, et anime lahe on ja mul pole ka mingit soovi, et see nii oleks). pealegi ei saa ju kuidagi väita, et teadlikkus on 0 ja mitte midagi ei toimu, kui animefest läks täissaalidele, ja isegi jaapani keisripaari visiidi telekajastuses tuleb natuke animest juttu :P (eile sai linti tehtud).

sellest, et mangatõlkimine/otaku-ajakiri end Eestis iialgi ära ei tasuks ja telekanalite programmivalik mage ja fantaasiavaba on, ei viitsi lihtsalt enam rääkida. eks leiutage midagi, mis rahvaarvu ja keskmist ostujõudu üleöö ca 5 korda suurendab, siis arutame edasi.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 20:14    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
üldiselt kaldun pigem arvama, et pole mõtet asja kunstlikult haipida. potentsiaalsete animehuviliste hulk populatsioonis on paratamatult üsna piiratud ja vähemalt mulle sobib selle teema praegune subkultuursus päris hästi (tõlge: kõik ei hakka iialgi arvama, et anime lahe on ja mul pole ka mingit soovi, et see nii oleks).

Sama siin. Need, kes tunnevad huvi, leiavad meid niiehknii (toksige neti.ee'sse sisse märksõna "anime" ja vaadake, mis (teiseks :)) tulemuseks saate).

Ja palun ärge hakake planke ja kõnniteid sodima mingi "püha ürituse" nimel, eks! emm
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: