OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pronks sõdur!
Mine lehele 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas sõdur jätta või võtta?
Jätta
27%
 27%  [ 22 ]
mine ma see
72%
 72%  [ 59 ]
Kokku Hääli : 81

Autor Teade
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Esm Mai 29, 2006 20:35    Teema: Pronks sõdur! Vasta viitega

Nii et jah! See asi läheb liiga kaugele!
Kuid mida te, n-ö. jaapani kultuuri pooldajad kostate?
Kas maha, üles, viltu või õhku?

Kas asi on ültse seda väärt?
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 29, 2006 20:40    Teema: Vasta viitega

Küsitlusele vastasin hoolimatult.
Mind see teema üldse ei huvita, ainult häirib.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 29, 2006 22:34    Teema: Vasta viitega

Jätke see teema juba rahule. Mõttetu vaidlemine.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 29, 2006 23:02    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Jätke see teema juba rahule. Mõttetu vaidlemine.


Hop-Hop
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 16:45    Teema: Vasta viitega

kuna ma tõesti jaapani kultuuri pooldan siis tegelikult mid see ei koti kas see seal on või ei ole..... :)

ja ma arvan, et ainus põhjus miks selle üle vaieldakse on see, et pooltel eesti inimestel pole oma ajaga midagi paremat teha.... :P
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 23:14    Teema: Vasta viitega

Asi ei ole sinu kotis ning kui sa arvad, et nad teevad seda, et neil pole ajaga midagi peale hakkata, siis on näha ,et sul ka ei ole.
See kas me siin pooldame või ei poolda jaapani kultuuri, ei puutu asjasse.
Kuna me oleme eestlased, vist nagu.
Minu jaoks on asi võrtsuses.
Kui Saksa poolel sõdinud eestlastele ei lubatud mälestus märki üles panna, miks siis venelastel võib olla, kes olid meid okupeerinud.
Saksa okupatsioon kestis kõigest 25 veebruar kuni 11 november.
Ja siis sai eesti kuni 1940 vabaks kuni venelased taas tulid ja meid okupeerisid. Küüditasid 1941a 10 000 eestlast ja 1945a 25 000 eestlast ja üritasid Eestit venestada.
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 23:47    Teema: Vasta viitega

sind nad ju ei küüditanud. minu arvates täitsa ilus kuju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 01:31    Teema: Vasta viitega

Jätku see sinna... kui ära võtta siis jääb venelastel tunne nagu nad oleks võitnud. URRRRRR Ültse ma ei saa aru kes oli see depiilik kes selle skandaali algatas. emm
Täielik tainapea emm ...sorry ei hakka muid sõnu ütlema Happybunny
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 07:36    Teema: Vasta viitega

P.S: Vale teema siia emm
Ausalt nõustun genky ja BukonoNugashi-ga. Happybunny
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 10:33    Teema: Vasta viitega

bio-tmnt kirjutas:
Kui Saksa poolel sõdinud eestlastele ei lubatud mälestus märki üles panna, miks siis venelastel võib olla, kes olid meid okupeerinud.
Saksa okupatsioon kestis kõigest 25 veebruar kuni 11 november.
Ja siis sai eesti kuni 1940 vabaks kuni venelased taas tulid ja meid okupeerisid. Küüditasid 1941a 10 000 eestlast ja 1945a 25 000 eestlast ja üritasid Eestit venestada.

Ma olen sinuga sama meelt, mis puudutab seda Lihula kuju. AGA...asi oli tookord selles, et välissurve kasvas. Miks? Sest Euroopat on olulisemalt rohkem ohustanud Saksamaa kui Nõukogude Venemaa. Venemaa oli ju mõlemas maailmasõjas Saksamaa vastane (see vahepelne MRP IIms ajal oli pigem ajutine rahuleping, sest Saksamaa hiljem ründas NSVLi), Seetõttu ei saa nemad aru meie problemist ja meie poliitikud pole suutnud välismaailmale selgeks teha, et meile on rohkem kahju teinud Venemaa, kui Saksamaa.

Meid esivanemaid küüditati jah palju, aga kas sa ka tead, et üle 80% tuli tagasi? : )

Mis puudutab Saksa okupatsiooni, siis omal ajal oli Liivi ordu Saksa-Rooma keisririigi alluvuses. Ehk keegi teadjam mäletab, kui kaua nende nö okupatsioon kestis (vaatamata sellele, et ma ajaloo eksami tegin, ma ei mäleta ¬_¬; ). Me oleme olnud ka Rootsi ja Poola ja Taani võimu all. Venemaa all oleme olnud aga kõige kauem, kuid just viimane sajand on olnud sellest kõige hullem.
Minu jaoks pole asi selles, kes kui kaua meid okupeerinud on. Asi on selles, kuidas me oma mineviku näeme. Vaatamata sellele, et paljud protestivad Pronkssõduri vastu, sööme me nostalgiliselt Nõukogudeaja asju ja joome Kellukest. See on paratamatu, et NSVL on meie minevik. Niiet lepime sellega. Ei lase sel uuesti juhtuda ja õpime igast vigadest. Meid ootab ees tulevik, mite minevik.

Pronkssõduri kasuks veel seda: väga paljud venelased !elavad Eestis!. Vanematele inimestele võib andeks and, et nad eesti keelt ei oska. Kust pidid nemad või meie teadma, et NSVL laguneb? Igastahes...need, kes leiavad, et Eesti kuulub ikka Venemaa alla ja eesti keelt on mõtetu õppida, on ainult imeväike osa ja selliseid leidub kõikide rahvaste seas. Mina näiteks tean mitmeid juhtumeid, kus lapsed soovivad õppida eesti keelt, aga neile kool seda ei võimalda. Ühe tuttava sõbranna (selline vanem proua) õpetab Tallinnas enda korterelamu vene lastele eesti keelt, sest koolis õpetaja ei õpeta. So go figure...

Aga Pronkssõduriga ei tohi midagi teha (hävitada ega muusemisse viia). See on Vene armees hukkunute mälestusmärk, kus sõdis ka üle 20 000 eestlase. Las nad leinavad. Kui nii väga see koht häirib, siis tehku nagu Ansip ütles: "kaevame need maetud sõdurid austusega välja ja toimetame surnuaeda ning Pronkssõduri viimne ka sinna."
Ja sinna kõrvale mälestusmärk ka Saksa armees sõdinud eestlastele (ja neid polnud ka vähe), siis on kõik võrdne.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 16:06    Teema: Vasta viitega

Minu arvates tuleks Eestis hoolt kanda emakeelse grammatika pärast.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 19:57    Teema: Vasta viitega

Ma nõustun selle kalmistuga, ega ma ei tahnutki, et seda hävitatakse.
Aga jah kahjuks selle 80% polnud minu esivanemaid.
Vot võrtsus ongi see mis meil siin puudub.
Ja kui me liigume näiteks Narva, siis sealsed inimesed võttavad seda rohkem Vene linnana kui Eesti. Ja seal võtab aega kuni leiad inimese kes oskab eesti keelt.
Kuid kuidas on võimalik, et Eesti riigis ei võimaldata õppida eesti keelt?
See on Eesti põhiseaduse vastu.

Muidugi kui me ei mäleta oma mineviku ei tunne me ka oma tuleviku.
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 01, 2006 10:36    Teema: Vasta viitega

Ma olen BukonoNugashi'ga nõus. Paljud eestlased ei oska oma emakeeltki korralikult. Väikesed vead väikesteks vigadeks, aga eriti just noored (teismelisehakatised) ei oska seda. Ma tean isegi mõnda välismaalast, kes oskab paremini ._.

bio-tmnt kirjutas:
Ma nõustun selle kalmistuga, ega ma ei tahnutki, et seda hävitatakse.
Aga jah kahjuks selle 80% polnud minu esivanemaid.
Vot võrtsus ongi see mis meil siin puudub.
Ja kui me liigume näiteks Narva, siis sealsed inimesed võttavad seda rohkem Vene linnana kui Eesti. Ja seal võtab aega kuni leiad inimese kes oskab eesti keelt.
Kuid kuidas on võimalik, et Eesti riigis ei võimaldata õppida eesti keelt?
See on Eesti põhiseaduse vastu.

Muidugi kui me ei mäleta oma mineviku ei tunne me ka oma tuleviku.

Mis siis, et 80% nendest polnud sinu esivanemad. Mälestusmärk on mõeldud kõigile.
Narvas on eestikeelne kool olemas. Mis jama sa ajad. Narva on seepärast venekeelne, et omal ajal said tööstuslinnad just sinnakanti (võtame näiteks Sillamäe, mis sai eraldi uraanirikastamistehase pärast ehitatud ja töölised viidi üle NSVLi sinna) loodud. Pealegi on olnud Narva kunagi ka Peterburi kubermangu osa. Narva on ka otse Venemaa piiril. Arvad, et Võrumaal on alati võimalik eesti keelega hakkama saada? Või näiteks Saaremaal? See eesti keel, mida meie riigis räägime, on küll riigikeeleks määratud, kuid on mitmeid murranguid, millest me lihtsalt aru ei saa. Niiet mis vahet sel on kui Virumaa tööstspiirkonnas on vene keel rohkem levinud? Kas me peame neid inimesi süüdistama selles, et nad tulid omal ajal siia paremat elu otsima või nad toodi siia elama? Eestlasel on ka ju näiteks mugavam mujal riigis asuda linna, kus elavad põhiliselt eestlased. Ei pea ju riigikeelt ära õppida. Inimene on laisk. Lepi sellega!
Ja väike märkus. Need venelased, kes tahtsid omal ajal minna Eestist ära, kuna nutsid ikka taga NSVLi, siis enamus nendest on juba läinud või on juba nii vanad, et mõne aasta pärast surevad. Noorte puhul on tegu pigem millegagi, millega oma aega sisustada ja mill vastu protestida. Samasugused on ka Eesti noored: vaja on tegevust ja millegi vastu protestida. Kahjuks on aga nii, et enamus ei teagi õieti, mille vastu protestiva ja ei tunne selleks vaja minevat ajalugu/geograafiat/vms. Vot!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 01, 2006 13:20    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Arvad, et Võrumaal on alati võimalik eesti keelega hakkama saada? Või näiteks Saaremaal? See eesti keel, mida meie riigis räägime, on küll riigikeeleks määratud, kuid on mitmeid murranguid, millest me lihtsalt aru ei saa. Niiet mis vahet sel on kui Virumaa tööstspiirkonnas on vene keel rohkem levinud? Kas me peame neid inimesi süüdistama selles, et nad tulid omal ajal siia paremat elu otsima või nad toodi siia elama? Eestlasel on ka ju näiteks mugavam mujal riigis asuda linna, kus elavad põhiliselt eestlased. Ei pea ju riigikeelt ära õppida. Inimene on laisk. Lepi sellega!


genky, see kes saare murdest aru ei saa peab küll alaarenenud olema. ja minu arvates on see äärmiselt haige suhtumine, et kuigi me elame eestimaal võivad elada siin ka igasugused vähemusgrupid, kellel on lubatud asju ajada täielikult oma emakeeles ning neilt ei nõutagi kohaliku keele ega kultuuri tundmist. sellisel juhul peame me ju hakkama arvestama ükskõik missuguste rahvustega, kes siia peaksid juhtuma ning tegema neile erinevaid mööndusi järeleandmisi ning eriseadusi - samalajal, kui oma tähelepanu võiks pöörata pigem eestlastele endile. igal maal on tava, et saamaks selle riigi kodakondsust peab ka läbima keeletesti (isegi usas). ma arvan, et see test ei ole mingi nalja viljuks tehtud asi.

pealegi peab ju oma emade ja isade ja vanaisade eest kätte tasuma :P nemad pidid vene ajal küll koolis sundluslikus korras vene keelt tuupima - miks siis eesti ajal venelased eesti keelt tuupima ei peaks ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 01, 2006 14:27    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
genky, see kes saare murdest aru ei saa peab küll alaarenenud olema. ja minu arvates on see äärmiselt haige suhtumine, et kuigi me elame eestimaal võivad elada siin ka igasugused vähemusgrupid, kellel on lubatud asju ajada täielikult oma emakeeles ning neilt ei nõutagi kohaliku keele ega kultuuri tundmist. sellisel juhul peame me ju hakkama arvestama ükskõik missuguste rahvustega, kes siia peaksid juhtuma ning tegema neile erinevaid mööndusi järeleandmisi ning eriseadusi - samalajal, kui oma tähelepanu võiks pöörata pigem eestlastele endile. igal maal on tava, et saamaks selle riigi kodakondsust peab ka läbima keeletesti (isegi usas). ma arvan, et see test ei ole mingi nalja viljuks tehtud asi.


Ma vabandan selle eest, et ma ennast selgemini ei väljendanud. Ma ei mõelnud, et nad ei peaks eesti keelt õppima. Kahjuks peab aga tõdema, et eesti keele õpetamine venelastele on väga nõrk. Minul oleks väga hea meel, kui venelased minuga räägiks eesti keelt, mitte mina nendega vene keelt, kui ma olen Eestima pinnal. Kõige rohkem ajas mind närvi, kui meil xiniga siin korteris boiler lekkima hakkas keset tööd ja vihane naaber alt korterist tuli pahandama (kahekümnendate lõpupoolne noormees). Venelane ja muidugi rääkis vene keeles. Ma ilusti vene keeles ütlesin, et ma ei oska vene keelt, aga see teda ei häirind ja pani edasi. Põrutasin siis mitu korda eesti keeles, et ma temast aru ei saa ja siis lõpuks hakkas puhtas eesti keeles minuga rääkima. Tõsiselt häiriv.

Samas ma saan aru Narvast, kus vene elanikkond on lihtsalt suurem. Loe eelmist postitust, kus ma tõin näite näiteks võõras riigis asuva eestlaste linna kohta. Inimesed on laisad...olgu nad siis eestlased, venelased või kes iganes.

Ma ei väidagi siin, et las nad elagu edasi nii nagu elavad. Ma lihtsalt viitan tõsiasjale, et see pole nii lihtne ning miks see lihtne pole.

kammerer kirjutas:
pealegi peab ju oma emade ja isade ja vanaisade eest kätte tasuma :P nemad pidid vene ajal küll koolis sundluslikus korras vene keelt tuupima - miks siis eesti ajal venelased eesti keelt tuupima ei peaks ?

USAs polegi minu teada ingliskeel riigikeeleks märgitud. Kusagil igastahes oli artikkel, et nad hakkavad seda nüüd paljude lõuna-ameeriklaste tõttu kaaluma.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 02:04    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Mina näiteks tean mitmeid juhtumeid, kus lapsed soovivad õppida eesti keelt, aga neile kool seda ei võimalda. Ühe tuttava sõbranna (selline vanem proua) õpetab Tallinnas enda korterelamu vene lastele eesti keelt, sest koolis õpetaja ei õpeta. So go figure...


Mul on küsimus.
Kuidas on see võimalik, Eest riigis?

genky, kuna sa oled nii suur ajaloo huviline siis ka tead miks küüditati inimesi Venemaale.

Miks oli vaja ohverdada 20% nendest inimestest, mingi liidu nimel, mille tulevik juba siis kindel polnud.
No jah mis see neid Vene juhte siis huvitas, keda ohverdada, kas oma rahvast või teisi.

Ja se pronks sõdur pandi ka ainult selleks, nagu enamus selle aja mälestus märgid, et näidata rahvale, et riik siiski hoolis langenutest.
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 07:13    Teema: Vasta viitega

bio-tmnt kirjutas:
Mul on küsimus.
Kuidas on see võimalik, Eest riigis?

Jah, Eestis. Just seepärast, et see on Eesti. Siin puuduvad korralikud venekoolide eesti keele õpetajad.

bio-tmnt kirjutas:
genky, kuna sa oled nii suur ajaloo huviline siis ka tead miks küüditati inimesi Venemaale.

Miks oli vaja ohverdada 20% nendest inimestest, mingi liidu nimel, mille tulevik juba siis kindel polnud.
No jah mis see neid Vene juhte siis huvitas, keda ohverdada, kas oma rahvast või teisi.

Küüditamised toimusid suuremas osas 1940nendatel, kui Liidu tulevik oli veel kindel. Esimesed tõsisemad lagunemise ilmingud tulid alles millalgi, hmmm, 1970nendate lõpupoole vist... Küüditati neid, keda peedeti riigireetjateks (kommunismi/sotsialismivastased, Eesti endised riigipead (K. Päts näiteks), inimesed, kelle peale naaber kaebas jne). Vahet polnud, kas sa olid venelane või eestlane või mõni muu rahvus. Kui sind tembeldati riigiretjaks, olid sa pmst kadunud laps. Minu vanavanaisaga tehti täpselt sama. Oli Tartu kunagine abilinnapea, aga keegi süüdistas riigireetmies ja saadeti kohe Siberisse. Ega ainult Eestist ei küüditatud. Mujalt ka ja lisaks ka Venemaa kõrgete ametnike seast inimesi. Vahe oli selles, et Venemaal olev rahvas oli juba sealse võimu all ja elas mitmeid kordi hullemates tingimustes kui eestlased siin oma ääremaal. Eesti olukorda päästis veel see, et millalgi peale Stalinit võimule tulnud N. Hru¹t¹ovi ajal oli Eestil moskvameelne valitseja, kes hoolis eestlastest (ise oli eestlane). Tänu temale olid Eesti NSV nõudmised kõrgemad NSVLi omadest ja mitmed Hru¹t¹ovi eksperimendid, mis mujal laastasid majandust, läksid meist mööda. Nõukogude Venemaa ja NSVLi ajal oli Eesti olukord üldse üks paremaid. Mõlemal ajastul tuli ette aeg, kus Eesti oli üks arenenumaid riike NVSL liidumaadest. Niiet ma ei leia, et Eestil oleks ilgel halb olukord olnud. Kõikil oli, kes NSVLi all kannatasid, aga kõige rohkem venelastel endil. Nende endi süü, et nad tol ajal oma valitsejaid pimesi uskusid. Pealegi uli suurem osa küüditatuid tagasi. Kõige suurem hulk inimesi ei surnud mitte küüditamise tagajärjel vaid ehitustehastes, kus oli väga karmid olud ja kõik lausa soovisid pääseda näiteks armeesse või kuhu iganes mujale.

Kusjuures. Võtke teadmiseks, et väga paljud, keda küüditati, olid selliseid, kelle peale naaber kaebas. Ütleme nii, et see on eestlaste iseloom. Oma naha päästmiseks oheverdab ta hea meelega naabri. Tüüpiline eestlane on küüniline ja kade.
bio-tmnt kirjutas:
Ja se pronks sõdur pandi ka ainult selleks, nagu enamus selle aja mälestus märgid, et näidata rahvale, et riik siiski hoolis langenutest.

Mis vahet sel on, mis põhjusega pandi? Praegu on see mälestusmärk! Antud hetkel on paanika Pronkssõduri ümber seepärast, et valmiseid on on tulemas ja rahvale vaja näidata oma võimu.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 08:03    Teema: Vasta viitega

Ma olen küll suhteliselt harimata inimene, aga minu arvamus on järgmine.

Arvan, et see skulptuur kui mälestusmärk tuleks viia looduskaunisse kohta Maarjamäele, kus ta täiendaks väga hästi praegu liiga abstraktset ja seetõttu rahvale hingeliselt võõraks jäävat memoriaalkompleksi. Seal on ka piisavalt ruumi kogunemiseks ja ilusad rohelised nõlvad, mille sisse torgata tuhandeid nelke.

Praeguses asukohas on selle mälestusmärgi mälestusväärtus niikuinii labastatud lähedalasuva alkoholipoe ja trollipeatuse poolt. Rahvakogunemised ja -kaklused häirivad trolli ootavaid kodanikke, kes konkreetsel hetkel ise koguneda ja/või kakelda ei soovi. Teisalt lahjendavad sellised passiivselt trolli ootavad kodanikud aktiivsemate kogunejate/kaklejate moraali ja langetavad üleüldist meeleolu. Minu poolt välja pakutud lahendusest võidaksid kõik ja kui seda ei rakendata, on see kaotuseks kainele mõistusele.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 08:11    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Ma olen küll suhteliselt harimata inimene, aga minu arvamus on järgmine.

Arvan, et see skulptuur kui mälestusmärk tuleks viia looduskaunisse kohta Maarjamäele, kus ta täiendaks väga hästi praegu liiga abstraktset ja seetõttu rahvale hingeliselt võõraks jäävat memoriaalkompleksi. Seal on ka piisavalt ruumi kogunemiseks ja ilusad rohelised nõlvad, mille sisse torgata tuhandeid nelke.

Praeguses asukohas on selle mälestusmärgi mälestusväärtus niikuinii labastatud lähedalasuva alkoholipoe ja trollipeatuse poolt. Rahvakogunemised ja -kaklused häirivad trolli ootavaid kodanikke, kes konkreetsel hetkel ise koguneda ja/või kakelda ei soovi. Teisalt lahjendavad sellised passiivselt trolli ootavad kodanikud aktiivsemate kogunejate/kaklejate moraali ja langetavad üleüldist meeleolu. Minu poolt välja pakutud lahendusest võidaksid kõik ja kui seda ei rakendata, on see kaotuseks kainele mõistusele.

Olen sinuga nõus. Väga kenasti öeldud : )
Ja Ansip pooldab ka minu teada selle äraviimist ja kui vaja, siis surnute üleskaevamist ja nende toimetamist surnuaeda.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 08:29    Teema: Vasta viitega

bio-tmnt kirjutas:
Ja se pronks sõdur pandi ka ainult selleks, nagu enamus selle aja mälestus märgid, et näidata rahvale, et riik siiski hoolis langenutest.

Oot-oot, kas selles on siis midagi halba?
v.a see, et nad saatsid sõdureid surema enda eest, nagu sõjas tavaliselt tehakse
Et nagu, püstitati mälestusmärke, kus saaks oma kadunukesi leinata.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Reede Juun 02, 2006 09:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 15

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: