OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapani keele õppimine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 28, 29, 30  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
yamyy



Liitunud: 19 Nov 2003
Postitusi: 108
Asukoht: Planeto Eartho

PostitusPostitatud: Püh Okt 31, 2004 10:49    Teema: Vasta viitega

mm.. minu arust on see eriti hea, et ülikoolides on võimalik jaapani keelt õppida, ses mõttes, et tuuakse kuidagi suht lihtsalt inimestele kätte, kes seda keelt harrastada tahavad Hop-Hop

Minugi plaan on ylikoolis hakata seda sama keelt õppima.. algul oli plaanis nyyd juba hakata.. aga siiski 12-s ning examid ronivad peale .. siis ju ei saa päris 100% keele õppimisele anda :(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hundiplika



Liitunud: 13 Juun 2003
Postitusi: 31
Asukoht: Pärnu, Sauga jõe ääres

PostitusPostitatud: Teis Nov 16, 2004 03:09    Teema: Vasta viitega

mh... ma ei leia et jaapani keel on haige ja kahtlane, @xin :P
minu arvates on see ilus keel, kõigi oma kahtlaste varjunditega Hop-Hop
ma ei õpiks seda anime pärast (kuna ma ei vaata eriti/suurel hulgal animed nagu paljud ülejäänud siit seltskonnast :)), ma õpiks seda pigem sellepärast, et see keel on sümpaatne mulle.
aga minu teada ei õpetata seda siin, Pärnus URRRRRR
_________________
*hundu tõstab koonu kõrgele-kõrgele ja ulub täiskuu poole: uauuuuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ni ni shinai de



Liitunud: 29 Juun 2004
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2004 22:50    Teema: Vasta viitega

ma arvan et se on ilus keel samuti.
kavatsen järgmine aasta jaapanisse minna vahetusõppima ja ei saa väita et anime ei oleks mind selle otsuse tegemisel mõjutanud.see kuidagi muudab mu soovi sinna minna veelgi suuremaks.
aga keel on tõesti lahe,olen seda aasta ise õppind ja nüüs ühel kursusel ja leian et see on jummala äge klass aga pole seda eriti hästi vastu võtnud.kuid saadan kõik need lihtsalt persse kes arvavad et see keel kultuur ja inimesed nõmedad on Kallis Kallis URRRRRR
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
himura kenshin



Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 23:42    Teema: Vasta viitega

mul pole sellega küll asja saand ma ei oska õppida, oleks vaid see tund ka koolis
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 14:23    Teema: Vasta viitega

Poolaasta on keeltekoolis läbi. Eriti palju just juurde õppinud pole...aga ikkagi on seal tore käia.
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 06, 2005 13:30    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Hina:
Mjah...kuid suhelda saab ka näiteks kirja teel ning siis jääb vaid hääldusest väheseks. Ja tegelikult pole võimalik õppida jaapani keelt ilma seda kirjutada oskamata, kuna ükskõik kust seda õppida- keeltekoolis või internetist, ikka on vaja osata lugeda.


Tsiteerin::

pansomon:
hehee, usu mind, jaapani keelt pole võimalik ära õppida nii, et ainult suhtlemise. õigemini on, aga selleks pead sa jaapanisse minema. kui juba ühel sõnal on mitu tähendust, ning õige tähendus sõltub kasutatavast kanjist, siis on üsna raske rääkida sellest, et tahaks ainult suhtlemise ära õppida.


kui mina nii pool aastat jaapani keelt õppisin, siis mulle räägiti, et jaapani keelt võib õppida kas rääkima, lugema või kirjutama(ei mäleta, kas oli kuulamine ka), sest need on siiski erinevad asjad. Selleks, et rääkida, ei pea inimene oskama lugeda ega kirjutada. Selleks et lugeda, ei pea oskama kirjutada. Ma ise näiteks tunnen nii mõnegi kanji märgi tähenduse peale vaadates ära, kuid kui mul palutakse näiteks sama vastupidi teha, s.t. tähenduse järgi kanji joonistada, ei tule mul midagi välja. Ja lihtsalt suhtlemise eesmärgil on täiesti võimalik jaapani keelt ära õppida, ma ei saa aru, mis pistmist on suhtlemisel ja sellel, et ühel sõnal võib mitu tähendust olla. Suheldakse ometi rääkimise teel ja sõna tähendus tuleb kontekstist välja, ega nad ometi siis mingi ääremärkusena ei lisa sinna juurde, et nüüd ma ütlesin selle kanjiga sõna ja nüüd tollega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Hina



Liitunud: 31 Märts 2003
Postitusi: 23
Asukoht: Kuskil

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2005 13:20    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kui mina nii pool aastat jaapani keelt õppisin, siis mulle räägiti, et jaapani keelt võib õppida kas rääkima, lugema või kirjutama(ei mäleta, kas oli kuulamine ka), sest need on siiski erinevad asjad. Selleks, et rääkida, ei pea inimene oskama lugeda ega kirjutada. Selleks et lugeda, ei pea oskama kirjutada.


Täitsa õige jutt. Mida teevad siis kurdid või tummad.
Kuid ma oleks pidanud vist oma kommentaari täpsustama, sest ma pidasin silmas eelkõige Eestit. Nimelt pole Eestis eriti mõtet õppida ainult rääkima, sest siin lihtsalt ei ole palju selliseid inimesi, kellega seda teha. Ümber ringi kõlab ju vaid eesti/vene keel. Samas, kui elada pikemat aega Jaapanis, oleks see samuti mõttetu, kuna seal on raske vähemalt lugemiseta hakkama saada(nt. rongi plaanid)
Ma ei kujuta praegu ette, kuidas sa ainult jaapani keelt kirjutaksid ilma hääldust teadmata...paberi peal pooleldi veel, kuid arvuti peal on see võimatu...Kuid kui sa tead hääldust, on võimalik seda tavaliselt ka rääkida ja kui sedagi, siis ka kuulata emm
(Häälduse all mõtlen ma hiragana tundmist, kuid põhimõtteliselt, kui silmas pidada seda hääldust, mida me tekitame, siis oleks see loomulikult võimalik, ainult, et jällegi mõttetu, kuna hiragana ära õppimine pole mingi eriline kunst...hääldatakse ju pea-aegu nagu eesti keeltki....)
Võimalik on loomulikult ka ainult lugema õppida, kuid sel lihtsalt poleks ju mõtet.....Ma arvan, et see on siis mõtekas, kui teisiti pole võimalik.

Tsiteerin::
Ma ise näiteks tunnen nii mõnegi kanji märgi tähenduse peale vaadates ära, kuid kui mul palutakse näiteks sama vastupidi teha, s.t. tähenduse järgi kanji joonistada, ei tule mul midagi välja.

See on vaid alguse asi. Algul õpib aju ära tundma ja alles siis seda järgi tegema...rohkem harjutamist :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nosferatu



Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 264
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 18, 2005 21:46    Teema: Vasta viitega

eijh,aga kas jaapani keelt on m6tet nii 6ppida kui sa iljem seda ''kasutama'' ei akka,''for instance'' ytleme et mina hakkan kolme aasta p2rast jaapani keelt 6ppima,6pin niisma ilma et sellega millegi t6sisega peale hakata,nt. t6lgiks t66le või kuskile jaapanisse elama...

aga jh,preegu ma 6pin aind terminoloogiat ja selliseid asju,
kuna trennis v66exami jaox vaja,nujah,mul olx siis nt olemas nyyd ea p6hjus jaapani keelt 6ppida...
kuna kui ma nt. akkan tegema esimest musta v66d siis on mul mitte terminoloogia kysitlus vaid mingi ''jutuajamine'' examineerimislaua taga siis v6in olla kindel et jaapanlastest koosneb enamasti komisjon.
niisiis olx mugavam,muidugi on t6lk k6rval neil vms. aga muljetavaldavam on see kui oskad meistrite keelt. :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 18, 2005 22:13    Teema: Vasta viitega

Kolm põhjust miks ma seda õppimas käin:

1.Õpin seda selleks, et igasugustest j-rocki lauludest paremini aru saada...
2.Peale selle kavatsen ma kunagi ka Jaapanisse minna ja keeleoskamatuna on seal päris raske hakkama saada.
3.Ja kuna see keel on minu arust nii ilus oleksin ma väga õnnelik kui ka ise seda oskaksin.

Vot nii 8)
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nosferatu



Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 264
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 12, 2005 18:47    Teema: Vasta viitega

btw. kellel on soovi võib mult küsida jaapani roppusi :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 13, 2005 13:50    Teema: Vasta viitega

pean selle keele algajakursused vähemalt tulevikus läbima ... kavatsen elus Jaapanit külastada kindlasti ... Big Dream :) Kultuur on nii huvitav :)

+ kui animeid leiab ikka tõlkega, sis mangasi on raske leida ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Kolm Sept 14, 2005 20:10    Teema: Vasta viitega

Mõmm, ma käin Tartu Ülikooli jaapani keele esimesel kursusel ning mulle väga meeldib. Täna kuulasime mingisugust seebimullilaulu. Lahelahe ^___^
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 15, 2005 20:17    Teema: Vasta viitega

zero kirjutas:
Mõmm, ma käin Tartu Ülikooli jaapani keele esimesel kursusel ning mulle väga meeldib. Täna kuulasime mingisugust seebimullilaulu. Lahelahe ^___^
tore. LaLaLaa ma üritan ka järgmisele kursusele minna
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoh



Liitunud: 17 Veeb 2006
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Reede Veeb 17, 2006 18:11    Teema: Vasta viitega

himura kenshin kirjutas:
mul pole sellega küll asja saand ma ei oska õppida, oleks vaid see tund ka koolis


Tahad õppida, mine järveotsa gümnaasiumisse ja seal 10. klassist õpetatakse Hop-Hop 0.o
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hallhaldjas



Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 59
Asukoht: Pisike pudel punast küünelakki ^^.

PostitusPostitatud: Reede Veeb 17, 2006 19:14    Teema: Vasta viitega

Mul on üks klassiõde, kes just selle pärast tahabki sinna kooli. Ta muust ei mõtlegi, kui saaks ainult Jaapani keelt õppida.
_________________
kin'en
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
JohnyB



Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 92
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 10:01    Teema: Vasta viitega

Tere kus kohas Tartus Jaapani keele õpimine toimub? ka kas see on tasuline voi mitte? Ise ma Valdan Inglise keelt kui eesti keelt ja sakasa keelega on sama on huvi midagi uut õppida
_________________
If U Wana Feel the Darkness Then U Have To Get One With The Darkness
LIFE=A Big And Confusing Place Were You Just Get Draped In.
Remember never to look back " Its Gone Just Let It Be!"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 11:55    Teema: Vasta viitega

JohnyB kirjutas:
Tere kus kohas Tartus Jaapani keele õpimine toimub? ka kas see on tasuline voi mitte? Ise ma Valdan Inglise keelt kui eesti keelt ja sakasa keelega on sama on huvi midagi uut õppida

Tartus saab Jaapani keelt õppida Tartu Ülikooli keelekeskuses -> http://www.ut.ee/FLKE/index.php?s=content&p=kursused_saksaprantsuse. Minu teada saavad peale üliõpilaste seal õppida ka muud inimesed, kuid siis kursus juba maksab. Lisaks saab Tartus Jaapani keelt õppida Tartu Raatuse Gümnaasiumis -> http://raatuse.rtk.tartu.ee/
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Kolm Aug 15, 2007 11:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Navistar



Liitunud: 10 Märts 2006
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 02:41    Teema: Vasta viitega

Tervist anime rahvas. Vabandan kohe ette mu korrast ära eesti keele kohta..nats roostes on, kasvasin yles rootsis aga syndisin Tallinnas..anyway ma soovin teile kõigile jaapani keelt õppida. üks ilusamaid keeli mis yltse olemas on minumeelest. Kui tahtmine on siis saab kõike.

Ma sygisel tulen võib olla Tallinnasse elama mõneks ajaks ja oleks super kui keegi soovitaks mulle kooli kuhu saaks minna jaapani keelt edasi õppima. Tänan juba ette ära. LaLaLaa

Praegu kirjutan teile kõigile Tokyo lähedalt Matsudost, Chiba linna osast. ???

Väga rõõmus näha et eestis hakkab anime ka populaarseks saama, ei uskunud oma silmi et ka eestikeelne forum on ylesse pandud. Sugoi da yo. Minasan ganbareeeeee!
_________________
-World Of Vampires-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
JohnyB



Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 92
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 05:08    Teema: Vasta viitega

Navistar kirjutas:
Sugoi da yo. Minasan ganbareeeeee!
Tere Tere Olen ka keele harastaja aga mis se tähendab muidu? :) (Vaba Tõlkija Eesti-Inglise-Saksa) Kui vaja on kogmused 2 aastat sellel erialal aga koole pole lõptanud nii et ametlike teenused ei l2he kirja T_T
_________________
If U Wana Feel the Darkness Then U Have To Get One With The Darkness
LIFE=A Big And Confusing Place Were You Just Get Draped In.
Remember never to look back " Its Gone Just Let It Be!"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Draconda



Liitunud: 12 Märts 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Esm Märts 13, 2006 22:01    Teema: Vasta viitega

Sugoi peaks lahe tähendama :) edasi ma ei tea hehehe...
www.Japanese-Online.com kui inglis keelt valdad siis saab siit ka õpida nii mõndagi

www.genkienglish.net/genkijapan/japanese.htm ja ka teine huvitav site mis mulle meeldib :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 28, 29, 30  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 30

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: