OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Don't fret people,It's just me and I have lil smth fer y'all
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas alltoodud video on või ei ole parim vanaaasta jäänuk?
Muidugi!
40%
 40%  [ 12 ]
Nah!
60%
 60%  [ 18 ]
Kokku Hääli : 30

Autor Teade
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 22:58    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Tsiteerin::
arvutage mulle palun loogiliselt vastus tehtele 3+3?

loogiliselt oleks vastus 6, sest oleks ebaloogiline midagi muud arvata.

vaata Exb'i näidet arvutamise kohta ja ütle peale seda, et mis on loogiliselt õige? selle järgi mõtlen ma loogiliselt näiteks neljandsüsteemis, seega 6 on vale vastus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 23:06    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
aga lõuna EXPiga .. !? see rokiks mu väikest maailma küll.


Idee.

Ma isegi püüdsin seda saavutada, aga andsin vist liiga vara alla LaLaLaa

Mis puutub jäärapäisusesse, siis sellega on mul liiga palju kokkupuudet päriselus olnud, et seda mul pole vaja tagant ergutada üldse :P Naudin, seda mida nautida tahan, teiste arvamus nii palju ju ei loegi ,) Ja jäärapeadest enda meelehärmi rikkumine oleks ja on ju rumalus. See pole kohe mitte seda väärt, arvan mina.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 23:07    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
selle järgi mõtlen ma loogiliselt näiteks neljandsüsteemis, seega 6 on vale vastus.


jep ma saan sinust aru.

aga vaata exp ülduse jaoks on su tehe ebaloogiline, kuna meie ei oska su rikkumata mõtteid lugeda ning huupi pakkuda et äkki sa kasutasid mingit muud süsteemi. see laieneb ka su postitustele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 23:25    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:

kui näite kallal norida, siis mina küll ei saa neid vastuseid loogiliselt, vaid matemaatiliselt ning eelnevalt teadmist omades, et mis arvusüsteemis ma arvutan. sest loogiliselt arvutamine arvudega mille puhul ei tea mis süsteemis nad on, on pigem äraarvamine.

Võibolla pole Sa selle peale kunagi tulnud, aga matemaatika ongi loogika mis on "arvude keelde" tõlgitud ruri, seepärast tunnen ma end väga mugavalt ka antud näite kohal. Või arvad, et matemaatika on avastus? Suvaliste numbrite jada, mida kellegi algatusel tehetena osatakse kasutada? Need valemid, mida Sa koolis matemaatika tunnis oled õppinud tuginevad samuti loogikale, olgu nad kui pikad tahes. [Vahepala erickule kes minult uusi & huvitavaid fakte ootab; Matemaatika olulisteks rajajateks on "geeniused" kes oma ajast ette jõudes olid suutelised väga raskeid valemeid tekitama(sest vanasti polnud neid veel õpikutest võtta) Kuigi enamus valemeid on tänapäeval ka praktiliselt kasutuses(ning osad ka ümber lükatud) on veel tänapäevani säilinud valem(eid) mida teadlased senini pole osanud defineerida/kasutada.. Kahjuks pole mu mälu nimede koha pealt parim & midagi konkreetset ei tea peast mainida]
Kümnendsüsteem on tõepoolest meie "standardiks" kujunenud kuid see ei tähenda, et teised süsteemid millegipoolest valed oleks. Õige vastuse saamiseks on lihtsalt võimalikult palju informatsiooni vaja.
ruri kirjutas:
mis on loogika tähenduselt ja loogika tulemuselt?

Nii lihtne kui see ka ei oleks.. olgu.
Loogika on arutelu viis mis üritab eristada tõde/tegelikku valest/ekslikust, loogikat võib ka kirjeldada kui argumentaalset õpetust.
Loogika tulemuselt aga, on see, millise tulemuseni jõutakse loogikat kasutades.
kammerer kirjutas:
Tsiteerin::
selle järgi mõtlen ma loogiliselt näiteks neljandsüsteemis, seega 6 on vale vastus.


jep ma saan sinust aru.

aga vaata Exb üldsuse jaoks on su tehe ebaloogiline, kuna meie ei oska su rikkumata mõtteid lugeda ning huupi pakkuda et äkki sa kasutasid mingit muud süsteemi. see laieneb ka su postitustele.

Kasutage siis arvutit, targemad oskavad sellised keerulised tehted teie eest ära teha. Mis minu postitustesse puutub, siis täiendan end igal sammul & muutun aina teadlikumaks kui rumal mind ümbritsev maailm on.. sellepeale ei tasu solvuda, võibolla on rumalus hoopis haruldus.

PS!
ruri kirjutas:
arvutage mulle palun loogiliselt vastus tehtele 3+3? kes annab õige vastuse, see saab 100 krooni.

20, 12, 11, 6 ..üks nendest, kuid ma pole sellest sajast kroonist huvitatud.
______________
Pigem Ei 84%
_________________
*smoking is worst way to commit suicide*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 03:27    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
Võibolla pole Sa selle peale kunagi tulnud, aga matemaatika ongi loogika mis on "arvude keelde" tõlgitud ruri, seepärast tunnen ma end väga mugavalt ka antud näite kohal.

võib-olla pole ma kunagi selle peale tulnud, et midagi muud peale loogika siin maailmas polegi. sest tegelikult on ka füüsika loogika, keemia loogika jne. igaljuhul hea, et sa selle näite kohal mugavalt tunned, mina seda ei tee.
Tsiteerin::
Või arvad, et matemaatika on avastus? Suvaliste numbrite jada, mida kellegi algatusel tehetena osatakse kasutada? Need valemid, mida Sa koolis matemaatika tunnis oled õppinud tuginevad samuti loogikale, olgu nad kui pikad tahes.

matemaatika on matemaatika ja kas selle valemid tuginevad loogikale, selle üle ma ei vaidle, kuna ei tunne ennast piisavalt kodus selleks. ja sinu sõna tõe pähe ka ei saa võtta arvestades sinu eelnevaid "teaduslikke" jutte.

vähemalt saan ma aru, et see on sinu teadmine ja sinust arusaamiseks peaks lähtuma sellest.
Tsiteerin::
ruri kirjutas:
mis on loogika tähenduselt ja loogika tulemuselt?

Nii lihtne kui see ka ei oleks.. olgu.

mõne jaoks on lihtne, mõne jaoks pole. minu jaoks on need igaljuhul uued mõisted. seega loogika tähenduselt = loogika ja loogika tulemuselt = vastuse saamine rakendades loogikat tähenduselt.

igaksjuhuks küsiks Lumekassi käest ka, kuna ta mainis, et õpib loogikat, et kas sellised mõisted on olemas?
Tsiteerin::
Mis minu postitustesse puutub, siis täiendan end igal sammul & muutun aina teadlikumaks kui rumal mind ümbritsev maailm on..

esimene aste juba olemas, tea kas teine ka millalgi tuleb...

Tsiteerin::
ruri kirjutas:
arvutage mulle palun loogiliselt vastus tehtele 3+3? kes annab õige vastuse, see saab 100 krooni.

20, 12, 11, 6 ..üks nendest, kuid ma pole sellest sajast kroonist huvitatud.

vabandan kui võtan kelleltki raha saamise võimaluse, aga kui juba tuli selline enesekindel vastus, siis ei saa lihtsalt õiget varianti ütlemata jätta.

loogiliselt on lihtne arvutada, eks ole? eriti kui sa ei tea millega sa arvutad, sest mina mõtlesin tegelikult l33t süsteemi kus vastus on ee.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 14:40    Teema: Vasta viitega

Ükskõik kus teemas Exb ka sõna ei tikuks võtma, ikka päädivad need mingil põhjusel arutlusega loogika ja selle olemuse üle ???

Ma ikkagi loodan, et ükskord murrab eelnimetatud 21-aastane neitsi omal valikul oma (tundub et) pisikesest loogika defineerimisele pühendatud maailmast välja, õpib selgeks trükiveatu kirjutamise, ning suudab oma mõtteid arusaadavalt väljendada ilma, et peaks teistele seletama, et tema loogika tuleneb viieteistkümnendiksüsteemi omapäradest (kuidas te ometi kohe aru ei saanud??) :wink:

Igal juhul, austatud Exb, ei oota ma sugugi, et sa laiendaksid minu niigi ülemäära laiu horisonte muuga, kui ühe aruka lihtsalt mõistetava ning lühidas vormis trükiveavaba postitusega. Kui selline sündmus ükskord aset peaks leidma, siis võin küll puhta südamega öelda, et minu jaoks on see ühe ajastu lõpp :)

Mis puudutab Lumekassi heast südamest kantud püüet sinu postitusi de¹ifreerida, siis nagu sa ise ütled:

Tsiteerin::
Mis puudutab "Exbi loogikat" siis selle koha pealt meie Lumekass nii eksimatu polnud. "Oma loogika" üteldes ei pidanud ma silmas loogikat tähenduselt(ega oma arusaamist), vaid tulemuselt.


Ma lisan niipalju, et Lumekass õpib semiootikat ning huvitub süsteemianalüüsist
ja kui sa ütled, et tema ka
su loogika olemusele pihta ei saanud
hoolimata sellest,
et ta sinu enese väitel sinu kirjutatud teksti täiuslikumalt mõistis kui keegi teine siin,
siis kas meil lihtsurelikel tavainimestel on üldse kunagi
lootust su kõrgekaarelisi loogikatrippe hoomata???
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lumekass



Liitunud: 12 Jan 2006
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu/Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 17:34    Teema: Vasta viitega

Selleks, et siin midagi selgeks saada, on vaja meelde tuletada aruteelu algus:

Tsiteerin::

Hjarg: Exp, üks väike loogikaviga. Just see vanuse asi: kui sa ise oled
15-17, siis on ka 15-17 aastaste naiste seksikaks pidamine täiesti loomulik
asi.


Loogika on systeem, mis pakub alati tõeseid tulemusi, kui eeldused tõesed. Ka Exbi loogika tulemused on tõesed, kui eeldused (15-17 aastastele on seksi teema on ebaoluline) on tõesed.
Aga kuna eeldused, s.t. tema arvamus, ei olnud tõene, nagu ta ka ise viitas
Tsiteerin::
Exb: Aga ehk ei peaks ma seda enda seisukohast vaatama, teised on teistsugused.Sain aru!
siis ei olnud ka tulemus tõene.

Samas, oleks vale öelda et ta tegi loogikavea, loogika oli õige, lihtsalt
eeldused olid valed.ja seda ta tahtis öelda:

Tsiteerin::
Exb: ausalt üteldes ei salli kui minu loogikas kaheldakse. Kuid loogikaviga ma ei teinud,sest arvasin, et 15-17 on veel vanus kus antud teema peaks praktiliselt ebaoluline olema.


kuid kuna ta väljendas ennast piisavalt mitmetähenduslikult, siis järgnes sellele minu arvates väga naljakas arutelu selle üle, kas, kuidas, ja miks Exbi loogika on või ei ole vale või õige.

"Ma ei salli kui minu loogikas kaheldakse" tähedab seega lihtsalt "Ma ei salli kui loogikas kaheldakse" sest see oli (vähmalt minu arvates) täiesti tavaline loogika, mitte mingi konkreetne Exbi loogika.

ka tsiteeritud märkusega tahtis Exb minu arvates viidata asjaolule, et (tema) loogikal kui Systeemil pole midagi viga, et tal olid lihtsalt teistsugused eeldused.

Tsiteerin::
Exb: Kui "minu loogika" ütleb, et 9*6=36 ning keegi suvatseb "minu loogikas" kahelda & kontrollida "minu loogikast tulnud vastust" mis "tema loogika" alusel annab hoopis tulemuse 9*6=54.Ma kinnitan, et mõlemad vastused on saatud kasutades üheselt mõistetavalt loogikat, esimene on lihtsalt arvutatud viieteistkümnend süsteemis.


Aga jällegi oskas ta seda teha nii õnnetult, et kõik said temast valesti aru
ja leidsid jällegi koha mida rünnata (ja ma olen täiesti kindel et siin ei
tõlgendanud nad tema näidet mitte kuritahtlikult valesti, vaid tegid seda
täiesti inimlikult, ausalt ja parimate kavatsustega : )). Eelkõige oli veaks
see, et ta kasutas "loogika eelduste" asemel väljendit "loogika tulemustelt"
mis on minu arvates väga segadusseajav.


ja viimaks transformeerus arutelu selliseks, nagu olekski exb,

arvates, et "15-17 aastastele on seksi teema ebaoluline"

kasutanud mingit teist loogikasysteemi. Ei, tal olid lihtsalt teistsugused
eeldused kui meil, ja need olid (meie arvates) valed.

Asja muutis segasemaks ka see, et kuigi vaieldi teema üle, kas Exbi loogika on õige või vale, mis ei olnud otseselt seotud Exbi poolt antud videoklipi arvustusega, tekitas arutelu (või mõni konkreetne arulteja? *smirk*) tunde, nagu tähendaks Exbi loogika kehtivus ka seda, et Exbi jutt, mis puudutab videoklippi, on õige. mida see tegelikult muidugi ei tähenda.

kõik.

------------------------------
p.s.
õpin semiootikat mitte loogikat, aga viimane lihtsalt meeldib mulle, and its been great fun writing this NyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoXD ^_^
_________________
refined social skill dance
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Lumekass



Liitunud: 12 Jan 2006
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu/Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 18:20    Teema: Vasta viitega

Selle peale võiksime kõik minna tagasi teema algusesse ja vaadata veelkord seda lahedat videot (ilma eelarvamusteta ning lihtsalt nautides laulu & tantsu), millest selline imeline ning kõikidele palju rõõmu toov arutelu alguse sai :)

--------------------------------------------------------
leaves, singing & dancing: i'm too sexy for my...
_________________
refined social skill dance
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 21:15    Teema: Vasta viitega

Sellel videol pole midagi viga :)
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hallhaldjas



Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 59
Asukoht: Pisike pudel punast küünelakki ^^.

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 21:51    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt kaks tüüpi, kellel oli igav.
_________________
kin'en
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 23:22    Teema: Vasta viitega

hallhaldjas kirjutas:
Lihtsalt kaks tüüpi, kellel oli igav.

& seda olid hallhaldja seisukohast ka Plato & Socrates? Vaadates viimaste tulemuslikkust ei tahaks säärast "igavlemist" kuidagi nii negatiivse sõnaga kirjeldada, see pole aga minu teha. (Mitte, et ma Exbi nende kumbagi seisusesse julgeks asetada)
Mind häirib pigem asjaolu, et seekord on mind grupeeritud kellegiga samasse klassi, võibolla tuleneb see keskkonna mõjust minu arvamusele..
Tuletades endale aga meelde eeldatavat õiglustunnet kõigi suhtes on minu edasine arutelu sel teemal teatud vähemikule vastuvõetamatu, seetõttu neile vastu tulles ma sellega siin lõpetan.

Pigem Ei 81%
_________________
*smoking is worst way to commit suicide*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 02:00    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
hallhaldjas kirjutas:
Lihtsalt kaks tüüpi, kellel oli igav.

& seda olid hallhaldja seisukohast ka Plato & Socrates? Vaadates viimaste tulemuslikkust ei tahaks säärast "igavlemist" kuidagi nii negatiivse sõnaga kirjeldada, see pole aga minu teha. (Mitte, et ma Exbi nende kumbagi seisusesse julgeks asetada)
Mind häirib pigem asjaolu, et seekord on mind grupeeritud kellegiga samasse klassi, võibolla tuleneb see keskkonna mõjust minu arvamusele..
Tuletades endale aga meelde eeldatavat õiglustunnet kõigi suhtes on minu edasine arutelu sel teemal teatud vähemikule vastuvõetamatu, seetõttu neile vastu tulles ma sellega siin lõpetan.

Pigem Ei 81%


keegi pange see raamat kinni

hullud emm


jah eks ma järgmine kord, siis kui ma midagi teen, või isegi mõtlen, loen läbi kõik eetikareeglid, 10 käsku, erinevad püharaamatud ja teen põhjaliku uurimustöö inimeste eelistustest, et olla 156% kindel, et ma seda aegunud entsüklopeedia taolist teost nimega Exb kuidagimoodi ei riivaks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabeth



Liitunud: 9 Veeb 2004
Postitusi: 39

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 06:22    Teema: Vasta viitega

Exb, internetti üles pandud webcami ees muusika järgi tantsimist ja kuulsaid filosoofe sellisel tasandil võrrelda on päris loll, ma usun, et sa ka ise seda endale (loogiliselt) tunnistad.

ja kellegagi, mitte kellegiga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 10:08    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
& seda olid hallhaldja seisukohast ka Plato & Socrates?

Mul ei ole taas kord nii sisukasse diskussiooni mingit muud väärtuslikku panust anda, kui et kuivalt vinguval häälel meelde tuletada, et eesti keeles kõlavad nende habemega meeste nimed Platon ja Sokrates. Mitte paha pärast, Exb, - saan aru, et eesti keel pole vist su emakeel - lihtsalt selleks, et sa järgmine kord teaksid õigesti ütelda.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 16:00    Teema: Vasta viitega

Lumekass kirjutas:
Selleks, et siin midagi selgeks saada, on vaja meelde tuletada aruteelu algus:

kuna mul on kahtlane tunne, et sa vastad minu kirjale, siis ma täpsustaks, et minu poolt pole mingit tegemist sellega, kas Exb'i loogika 15-17 aastaste küsimuses on õige või mitte, vaid pigem tema suhtumises, et "kuidas te aru ei saa, et minu loogika on õige ja kuidas te, matsid, julgete selles kahelda" ja sõna loogika kasutamises segamini endakoostatud mõistetega ja tekitades sellega situatsioone kus tema tekstis ühes kohas tähendab loogika seda, mida ta ka teiste jaoks tähendab ja teises kohas seda, millest ainult tema ise aru saab.
Tsiteerin::
"Ma ei salli kui minu loogikas kaheldakse" tähedab seega lihtsalt "Ma ei salli kui loogikas kaheldakse" sest see oli (vähmalt minu arvates) täiesti tavaline loogika, mitte mingi konkreetne Exbi loogika.

hea tõlgendus, aga niipalju kui mina Exb'i postitusi lugenud olen, siis mina ei võtakse sõna "minu" sealt lasuest ära. st ma võtan seda lauset kui üldistamist Exb'i seisukoha kohta enda loogikast mitte praeguse loogika kohta "15-17 aastaste" küsimuses.
Tsiteerin::
ka tsiteeritud märkusega tahtis Exb minu arvates viidata asjaolule, et (tema) loogikal kui Systeemil pole midagi viga, et tal olid lihtsalt teistsugused eeldused.

samas mul kipub tähelepanu sellistel puhkudel mujale minema, nagu eespool näha. st matemaatika = loogika küsimus ja eeldamine, et kõik teavad ilma selgitamata, mida Exb mõtleb (9*6=36).
Tsiteerin::
et ta kasutas "loogika eelduste" asemel väljendit "loogika tulemustelt"

kas see "Loogika tulemuselt aga, on see, millise tulemuseni jõutakse loogikat kasutades" tähendab eeldusi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 16:18    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
hallhaldjas kirjutas:
Lihtsalt kaks tüüpi, kellel oli igav.

& seda olid hallhaldja seisukohast ka Plato & Socrates? Vaadates viimaste tulemuslikkust ei tahaks säärast "igavlemist" kuidagi nii negatiivse sõnaga kirjeldada, see pole aga minu teha.

nagu ka Elizabeth ütles, ja ka mina saan nii aru, hallhaldjas räägib kahest neiust kes videos olid, aga keda sina nende kahe tüübi alla mõtled, Exb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 20:41    Teema: Vasta viitega

Tõepoolest Vabarnamees suur osa minu teadmistest pärineb ingliskeelse materjali lugemisest. & ruri ma olen täna nii väsinud, et ei raatsigi Su küsimusels vastata, ehk eelistadki sellist "vastust" rohkem.

Exb
_________________
*smoking is worst way to commit suicide*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 22:20    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
& ruri ma olen täna nii väsinud, et ei raatsigi Su küsimusels vastata, ehk eelistadki sellist "vastust" rohkem.

einoh, kas just eelistan, aga vähemalt oma praeguse vastusega kinnitasid arvamust, et sa said hallhaldja postitusest valesti aru.

pealegi, üks oled sina ja ega ka teise jaoks väga palju valikuid pole, seega võid rahuga edasi puhata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Seichi
bakaer than thou


Liitunud: 19 Okt 2003
Postitusi: 203
Asukoht: Seal, kus kott on...

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 13:23    Teema: Vasta viitega

My-my, we have almost the whole script for "Waking life 2" here.
_________________
Muhahahahaha...Aarghhh...*slash* die, dIE, DIE!!!!!

[10:04] <schiz> mingi graafiline disain on minu jaoks liiga wannabe värk

Eile Narvas kogunenud Juri Mi¹ini ja Vene kaasmaalaste ühingu korraldatud miitingul nõuti peaminister Andrus Ansipi tagasiastumist, pronksmehe taastamist Tõnismäele ning vene keelt riigikeeleks.

Pigs will even climb trees if you flatter them enough.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lumekass



Liitunud: 12 Jan 2006
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 01:09    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ruri: kas see "Loogika tulemuselt aga, on see, millise tulemuseni jõutakse loogikat kasutades" tähendab eeldusi?


See Exbi lause on oma tähenduselt väga hägune (vt. all). Aga tema eelnevate postituste põhjal (eriti näide matemaatikast, kus kasutatakse teist süsteemi, ehk teisi eeldusi tehete tegemisel tõese tulemuse saamiseks) võib üsna kindlalt väita, et Exb rääkis teistuguste eelduste kasutamisest.

Ma arvan, et ise-enesest sellist väljendit nagu "loogika tulemustelt" loogikateaduses kasutusel pole. Ma vabandan Exbi ees, arvestades et sooviksin tema suhtes täiesti neutraalsele positsioonile jääda, kuid minu arvates on tema lause, vastusena Ruri küsimusele, täiesti mõttetu.
See on sama mõttekas kui vastata küsimusele: mis on pall? vastusega pall on pall.

võrdle Exbi lauset:
"Loogika tulemuselt aga, on see, millise tulemuseni jõutakse loogikat kasutades"

lausega:
Loogika on see, millise tulemuseni jõutakse loogikat kasutades".

Põhimõtteliselt ei tule välja mingit erinevust "loogika" ja "loogika tulemustelt" vahel.
Seega kasutab Exb väljendit "(minu) loogika" järgmistes tähendustes:
1) minu arvamus,
2) loogika,
3) eeldused , selleks, et mu loogika tulemus oleks tõene.

Vastuseks su seisukohale, Ruri:
Tsiteerin::
Ruri: st ma võtan seda lauset [Exb:"Ma ei salli kui minu loogikas kaheldakse"] kui üldistamist Exb'i seisukoha kohta enda loogikast mitte praeguse loogika kohta "15-17 aastaste" küsimuses.


tuletan meelde, et meil ei eksisteeri siin arutluses mitte kahte loogikat (exbi loogika ja praegune loogika), vaid ainult üks.

Ja mulle tundub, et Exb ei salli nii seda, kui kaheldakse loogikas, kui ka seda, kui kaheldakse tema arvamuse või tõlgenduse õigsuses. Seega on õigus nii sinul kui minul *winks*
_________________
refined social skill dance
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 9

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: