OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keelekasutus

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas õige keelekasutus on foorumites tähtis?
Pole üldse oluline
0%
 0%  [ 0 ]
Mina ei viitsi sellega jamada, las teised pingutavad.
0%
 0%  [ 0 ]
Kui teised ütlevad, siis läheksin sellega kaasa.
13%
 13%  [ 3 ]
Minu arust üks olulisemaid asju.
26%
 26%  [ 6 ]
Olen tugevalt selle poolt ja propageerin seda ise ka.
56%
 56%  [ 13 ]
Mul on sellest ükskõik.
4%
 4%  [ 1 ]
Kokku Hääli : 23

Autor Teade
cythoslar



Liitunud: 5 Sept 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 04, 2006 20:25    Teema: Keelekasutus Vasta viitega

Tere, ma tahaks küsida paar küsimust internetifoorumite keelekasutuse kohta. Teen praegu üht uurimust. Keelekasutuse kohta. Muide, see foorum on päris normaalse keelekasutusega. :)

Selline küsimus, et kas teile meeldib, kui keegi teie keelevigu parandab? Kuidas suhtuda nn. keelepolitseinikesse?
Kas õige keelekasutus foorumites on sinu jaoks oluline või ei mängi see erilist rolli?

Oleks tore, kui vastaksite. Aitäh :)
_________________
Alias on sõltuvus, Anime võib selleks muutuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 04, 2006 21:00    Teema: Re: Keelekasutus Vasta viitega

cythoslar kirjutas:
Selline küsimus, et kas teile meeldib, kui keegi teie keelevigu parandab? Kuidas suhtuda nn. keelepolitseinikesse?
Kas õige keelekasutus foorumites on sinu jaoks oluline või ei mängi see erilist rolli?

See on minu arust hea, et keegi vigu parandab. Kuna olen kooli lõpetanud ja liigun palju internetis, siis mõned asjad kipuvad ununema : P Kergemat teed minnes kirjutan ka valest (isegi kui tean, et tegelt on teistpidi õigem).
Ise parandan ka mõnikord vigu, kuigi tean, et ka minul endal on vigu.
Vvale keelekasutus hakkab siis häirima, kui ei kasutata komasid, -ki ning -gi liide kirjutatakse valesse kohta ja sõnade järjestus on vale. Pisemad vead nagu ei häiri. Ka suure tähe puudumine pole väga häiriv.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Jan 04, 2006 22:30    Teema: Re: Keelekasutus Vasta viitega

cythoslar kirjutas:
Selline küsimus, et kas teile meeldib, kui keegi teie keelevigu parandab?


sellist asja pole ette tulnud.

Tsiteerin::
Kuidas suhtuda nn. keelepolitseinikesse?


sõltuvalt olukorrast - tihti on selleteemaline irisemine antud ajal, kohas, isiku suhtes lihtsalt mõttetu. argumenteeritud ja järjekindlate keelepolitseinike vastu ma siiski ei ole, kuna arvan, et intelligents ei peaks üldist lollust vaikides aktsepteerima - asi on põhimõttes.

Tsiteerin::
Kas õige keelekasutus foorumites on sinu jaoks oluline või ei mängi see erilist rolli?


kui kirjutaja on ilmselgelt textspiigi-põlvkonda kuuluv alaealine või nähtavasti ei räägi keelt, milles parasjagu kirjutab, emakeelena, siis ei näe ma mõtet õigekirja üle tähtsustada, aga täiskasvanud inimeste sellealane lollus vihastab kohati küll. igasugustes foorumites ja kommentaariumides nähaoleva üldise kirjaliku eneseväljenduse taseme järgi ei usuks, et elanikkonna valdav enamik on keska lõpus emakeeleeksami sooritanud. konkreetselt enim ärritab mind lihtsate sõnade mitteoskamine ("ripsmedu¹¹", "ripsmetuss", "arhidekt", "materjalism" jne) ja esinemine küündimatu võõrkeeleoskusega. (läbiv bold ja caps lock ka, aga see on natuke teine teema.)

samas on see asi mitme otsaga: üks mu sõber, kõrgelt haritud, paljulugenud ja kindlasti mitte loll inimene lihtsalt on sünnipäraselt krooniline düsgraafik ja kõik. (ta kirjutab ilmselt kuulmise, mitte nägemismälu järgi, sellest igasugused lahedad uudiskeelendid nagu "hea daega", "algkiri", "huluks minemas" jne. :) ) ja kuna ise olen sunnitud töistel põhjustel palju "korrektset" teksti tootma, siis kasutan netis hea meelega võimalust reegleid vähe lõdvemalt võtta (suurtähed kannatavad eeskätt).
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 01:38    Teema: Re: Keelekasutus Vasta viitega

cythoslar kirjutas:
Oleks tore, kui vastaksite. Aitäh :)

vastata võib, aga hääletada ei saa kuna ei leia sobivat varianti. pealegi esimene ja viimame on minu arust üks ja seesama, samuti peaaegu samad asjad on neljas ja viies, seega milleks niipalju valikuid kui osad on korduvad?

Tsiteerin::
Selline küsimus, et kas teile meeldib, kui keegi teie keelevigu parandab? Kuidas suhtuda nn. keelepolitseinikesse?

meeldib on minu jaoks natuke vale sõna, ma lihtsalt suhtun sellesse positiivselt (kui just typode kallal ei õiendata), st kui kriitika on õige, siis võtan vead omaks ja üritan järgmine kord neid vältida (kui meelde jääb).

keelepolitseinikke ei poolda kui just tegemist pole õigekirjafoorumiga.

Tsiteerin::
Kas õige keelekasutus foorumites on sinu jaoks oluline või ei mängi see erilist rolli?

midagi vahepealset, samas arusaamise poole pealt võiksid kasutajad sellel ikkagi silma peal hoida, et mitte pidevalt samu (kirja)vigu teha (isegi peale parandamist) ning hoida oma teksti arusaadavana ka teistele, mitte ainult endale. st lauseehitust natuke jälgida, et ei tuleks lauseid stiilis "Paljud teooriad tuginevad välistades omadustel mida mingil asjal/olukorral/jne pole ning seetõttu saades tulemuseks mis "tal" on."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 02:22    Teema: Re: Keelekasutus Vasta viitega

ruri kirjutas:
vastata võib, aga hääletada ei saa kuna ei leia sobivat varianti.


õigustatult kriitiline tähelepanek, ma ka ei hääletanud seepärast.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 09:40    Teema: Re: Keelekasutus Vasta viitega

cythoslar kirjutas:
Selline küsimus, et kas teile meeldib, kui keegi teie keelevigu parandab? Kuidas suhtuda nn. keelepolitseinikesse?


Enamasti pole mind isegi vaja parandada. Kui just hooletusvigu sisse ei tule. Aga keelepolitseinikega on nii- ja naa lugu. Vaidluse käigus, kus kirjavead üheks argumendiks sisse tuuakse ("missa loll kobised, ise ei oska kirjutadagi"), on see tobe. Samas, mõnikord lihtsalt peab. Vaata näiteks selle lehe viimast postitust: http://www.baka.ee/foorum/viewtopic.php?t=51 Ajab ju karjuma. Või vähemalt muigama.


Tsiteerin::
Kas õige keelekasutus foorumites on sinu jaoks oluline või ei mängi see erilist rolli?


Minu jaoks on keelekasutus inimese tõsiseltvõtmise üheks kriteeriumiks. Olen tähele pannud, et inimestel, kes suvatsevad korrektselt kirjutada, on tihtipeale rohkem ja targemaid asju öelda kui ratee . eee k22lt kazutawal icc inim2z2l . hihhii LaLaLaa

PS! Ma võin küll eksida, aga ega ka "materjaalne" ja "pensjon" jms tänapäeval õiged ei ole? Minu arust muudeti mingi aeg tagasi reegleid.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 13:59    Teema: Re: Keelekasutus Vasta viitega

hjarg kirjutas:
PS! Ma võin küll eksida, aga ega ka "materjaalne" ja "pensjon" jms tänapäeval õiged ei ole? Minu arust muudeti mingi aeg tagasi reegleid.


esimeses lauses on õigekeelsuse seisukohast korraga liiga palju eitusi. LaLaLaa
põhimõtteliselt võimalik küll, aga ma lähtun vana kooli variandist, mille järgi "materiaalne" tuleneb "mateeriast", mitte "materjalist".

mul oleks muidu üks ettepanek põhikooli emakeele õppekava koostajatele: kasvõi üks tund kosmeetika-alase baasterminoloogia ortograafiat. praegu koolist tulev naisisikute mass kasutab ilmselt elu lõpuni termineid nagu "ripsmedush", "ripsmetush", "ripsmeduzz", "laovärvid", mitmus "küüned" -> ainsus "küün" jne.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 14:12    Teema: Vasta viitega

Kirjastiil on foorumites ju enam-vähem ainuke asi, mis siis selle kasutajat kuidagi iseloomustab. Teiste eest ma ei hakka siin midagi ütlema. Mina PÜÜAN (et keegi nüüd jälle nurisema ei hakkaks) ikka end korrektselt väljendada ja peamiselt kahel põhjusel. Esiteks, väljendan oma viisakust teiste foorumikülastajate suhtes, just nagu söögilauas on maneerid vastasistuja austamiseks, et temaga koos einestatakse. Teiseks, korralikku väljendusviisiga on mu tekst teistele arusaadavam ja teised teavad siis, et ma olen muidu kah korralik... enam-vähem .P Keelekasutus siin oleks nagu visiitkaart, ma arvan.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...


Viimati muutis seda BukonoNugashi (Nelj Jan 05, 2006 15:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
lenny666



Liitunud: 20 Juul 2005
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 15:27    Teema: Vasta viitega

J22n ka teistega n6usse, et valik ei olnud just k6ige parem, sest seda teemat ei saa vaadata musta ja valgena......minu vastus oleks rohkem nagu sinna halli tsooni l2inud. Mina nimelt toetan ka seda, et foorumites keelekasutus ikka enam v2hem 6ige oleks, kuid samas ei tohi yle pingutada ja iga v2ikse vea p2rast n2gu t2is s6imata (kui just ei kasutata halba 6igekirja teise inimese 6igekirja p2rast kobisemiseks).

Pealegi....vahel ma olen sellise imeliku teksti kokku kirjutanud, et p2rast vaatan ja imestan, et kuidas ma kyll koolist l2bi sain.

PS: See, et ma numbritega kirjutan ei ole mingi halb nali. Ma olen hetkel Inglismaal ja siin ei ole just t2pit2hti nii palju. :)
_________________
.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 15:32    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
PS: See, et ma numbritega kirjutan ei ole mingi halb nali. Ma olen hetkel Inglismaal ja siin ei ole just t2pit2hti nii palju.


Selle kallal oleks kohe norima hakatud LaLaLaa


Tsiteerin::
Enamasti pole mind isegi vaja parandada. Kui just hooletusvigu sisse ei tule. Aga keelepolitseinikega on nii- ja naa lugu. Vaidluse käigus, kus kirjavead üheks argumendiks sisse tuuakse ("missa loll kobised, ise ei oska kirjutadagi"), on see tobe. Samas, mõnikord lihtsalt peab. Vaata näiteks selle lehe viimast postitust: http://www.baka.ee/foorum/viewtopic.php?t=51 Ajab ju karjuma. Või vähemalt muigama.


Kui Sa just nii arvad, kulla H2rg...

:P

Viimase postituse seal tunnistan jah omaks. No aga vaata ka, kui vana see on, siis olid teised ajad LaLaLaa
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 05, 2006 16:06    Teema: Vasta viitega

BukonoNugashi kirjutas:
Tsiteerin::
Vaata näiteks selle lehe viimast postitust: http://www.baka.ee/foorum/viewtopic.php?t=51

Viimase postituse seal tunnistan jah omaks.

vähemalt teab nüüd, kes Ryuhou Kaitou nime all siin foorumis esines/esineb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 06, 2006 00:10    Teema: Vasta viitega

Ma ei oska nüüd kohe midagi öelda... :P

Ausalt-öeldes polnud minugi postitus viimasena tolles teemas (tänan Ruri, niimoodi me kõik õpimegi kirjutama ja ka lugema =) Kõige selgemini loetavam.
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 06, 2006 09:23    Teema: Vasta viitega

Vahetevahel käivad mul endalgi tähenärijahood üle ... tihti aga teen ise grammatilisi vigu ... kõik oleneb, kas aega on või pean kiirustama ...

Valisin selle variandi:

Olen tugevalt selle poolt ja propageerin seda ise ka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: