OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

manga enne animet?

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2005 20:48    Teema: manga enne animet? Vasta viitega

Paljudest populaarsetest mangadest on tehtud anime. Kuid kas enne korraliku anime tegemist peaks oma mõttest tegema korraliku manga? miks? ning kui paljud animed on saadavad ka mangana?
ma tean, et see on veider teema :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2005 21:45    Teema: Vasta viitega

Manga tegemine pole muidugi iseenesest mõistetavalt kohustuslik nagu näiteks keegi ei käse enne filmi väntamist koomiksit valmis vorpida... Aga minu arvates on anime-eelse manga ilmumine midagi sellist nagu kirjutamata reegel, et uutel autoritel oleks võimalik näha, kuidas nende looming rahva poolt vastu võetakse.
Niipalju kui mina uurinud olen, pole ma veel kohanud animet, millel poleks olnud mangat (ilmugu ta siis enne või pärast animet). :)
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2005 20:11    Teema: Vasta viitega

mhmh. ma olen ka peaaegu igale animele manga leidnud, kui olen otsinud. aga kas võiks siis manga enne animet teha, kui tahaks animet teha?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hallhaldjas



Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 59
Asukoht: Pisike pudel punast küünelakki ^^.

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2005 21:16    Teema: Vasta viitega

Võiks teha paljusid asju...
_________________
kin'en
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nosferatu



Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 264
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2005 21:41    Teema: Vasta viitega

emm...minuarust on anime reklaam mangale,
kuna ple palju inimesi kes loevad animet niisma,
kuid kui tehaxe anime ja see raffale peale l2heb siis nad loomulikult soovivad manga endale hankida.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 27, 2005 06:35    Teema: Vasta viitega

nosferatu kirjutas:
emm...minuarust on anime reklaam mangale,
kuna ple palju inimesi kes loevad animet niisma,
kuid kui tehaxe anime ja see raffale peale l2heb siis nad loomulikult soovivad manga endale hankida.
Nos, sõnavara läx sassi või ...

manga ikke enne animet wink

manga (koomix) on reklaam animele (multikale) :wink: keegi kirjutas juba täitsa õigesti wink

nt. yugioh, poke, digi, beyblade - said kuulsax juba mangana jaapanis ja kuna jaapanis oli niipalju lööki ja kõik olid oma hetkel enimvaadatuimad tehti neist loog animed ja animeid hakkati kõikjal vaatama ja animedest arenesid edasi mänguasjad/kaardid jne wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nosferatu



Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 264
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 27, 2005 13:42    Teema: Vasta viitega

ups T_T :(

l2x ja sassi,t2nan parandamast :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Apr 28, 2005 12:36    Teema: Vasta viitega

ühest vastust ei ole, aga see väide, et "manga on anime eelreklaam" kehtib suhteliselt väikesel osal juhtudest.

mangat tehakse enne animet, kuna kunstiliste kalduvustega üksikisikule läheks a) anime tootmine majanduslikult ülimalt raskeks (kuigi arvutiajastul on erandeid); b) hämmastavalt paljudele piisab ambitsioonide rahuldamiseks ka mangakunstniku feimist (ja sissetulekust). ja kui see olemas, on lihtne oma toodangu litsents mõnele animestuudiole müüa. anime tootmisprotsessis seejuures mangakunstnik enamasti ei osale (sest kui ta juba kuulus on, on tal niigi meeletult tööd. ja pappi :P ).

samas animet tehakse enne mangat, kuna animestuudiod võtavad hea meelega töösse juba tuntud animetegijate väljamõeldud uusi projekte - ja kui siis anime valmis ja ringluses, otsitakse mõni kunstnik, kes ka vastava manga teeb, sest milleks jätta raha fännide taskutesse? (tüüpiliselt on selline manga "viletsam kui originaal" - Cowboy Bebop, jne., näiteid jagub.)

võibolla mõni üksik väga naiivne tüüp tõesti mõtleb nii, et okei, saan selle odava manga tegemisega nüüd kuulsaks ja siis annavad stuudiod mulle raha ja ma teen sellest anime. aga tõenäolisemalt lähevad animeambitsioonidega inimesed ikkagi otse stuudiotesse animaatoritena või vähemalt kontseptikunstnikena tööd ja kogemusi otsima. sest seda viga stuudiod küll ei tee, et paneks mingi kogemusteta autsaideri, kes on end tõestanud ainult niipalju, et oskab mangat joonistada, re¾issööri vastutavale ametipositsioonile.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 14:15    Teema: Vasta viitega

Ma ei mõelnud, et manga on animele kui kommertsreklaam vaid rohkem nagu tutvustus või aluspõhi, millele fännid saavad toetuda, kui valivad, mida vaadata ja mida mitte (huuh sai veidi lohisev ja logisev lause LaLaLaa ). Stuudiod võtavad samuti oma anime aluseks ikka eduka manga. Näiteks kui fän on lugenud mõnda huvitavat mangat, siis tekib ka kindlasti huvi anime suhtes või ka vastupidi. :)
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 14:52    Teema: Vasta viitega

njah... miskipärast on valdav osa animetest, mis mus huvi tekitanud, just originaalid, mitte adaptsioonid... eranditega nagu Akira või GitS...

igaühele oma.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: