OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Unekati_21



Liitunud: 13 Nov 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Rakvere/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 16:40    Teema: Vasta viitega

kui järele mõelda siis eestlaste poolt peale räägitud anime küll vist suurem asi polex... Aga satis võiks ikka teinekord vanu animeid näidata.tundub aga et need vanad head ajad on möödas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 16:51    Teema: Vasta viitega

Anime teeb lahedaks minu jaoks see, et enamasti on nad väga sisukad ja see, et peaaegu igal tegelasel on oma lugu...(miks ta selline on ja mis ta eesmärgid on)
lisa siia veel siis selline armas/lahe joonistus stiil ja saadki sellise laheda asja nagu anime :)

hjarg kirjutas:
Viimase aja lääne omad aga kipuvad kasutama rohkem stiliseeritud taustu.


no ma ei tea...praegu ma mõtlen siin Walt Disney multikatele...nagu lõvikuningas...ja Lilo & Stitch...minu meelest on seal päris korralikud/detailsed taustad...

Ausalt öeldes enne anime avastamist vaatasin ma suht. tihti lääne multikaid (walt diseny omasid)...sest ka seal olid alati mingid lood...aa animes pole lood lihtsustatud(või õigem oleks öelda ära kommertsitud ??? ), vaid jäetud suhteliselt realistlikuks...võrreldes lääne omaga...
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Unekati_21



Liitunud: 13 Nov 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Rakvere/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 17:11    Teema: Vasta viitega

mulle meeldib,kui mingi mõte on ka sees... ja seletatakse ära miks nii selline tegelane on.. no et taust ka..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uplink



Liitunud: 14 Juul 2003
Postitusi: 188
Asukoht: RLV\Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 17:38    Teema: Vasta viitega

Jaapanlased on loonud anime tegelastes ideaalse rassitu massi. Värvilised juuksed, suured silmad ja hmm... suured rinnad on need küljed, mida sellel rahval kunagi olnud pole, ega saa ka olema. Aga neile on need eksootilised ja ilusad, seepärast on nad andnud need ka anime tegelastele. Näiteks mingid lihtsõdurid, kes kaadris vaid viis sekundit tiksuvad, enne kui nad pooleks lõigatakse\lastakse on enamasti tumedapealised ja väikeste, vikerkestata silmadega. Ju nad siis pole nii tähtsad\lugupeetud, et neile täiusliku inimese tunnused anda. Vähemalt mulle on selline mulje jäänud.
Aga anime meeldib mulle eelkõige detailse animatsiooni pärast (just pisidetailid, taustad, ilmastikuolud jms) + jaapanlaste naljad, mis on, tõsi küll - kohati lapsikud, ent nii kuradi omapärased, et naera või puruks.


Viimati muutis seda uplink (Esm Nov 29, 2004 23:59). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Chan_chen



Liitunud: 19 Aug 2004
Postitusi: 64

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 17:47    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:

Kahjuks olen ma aga sel teemal juba varem niivõrd geniaalset juttu rääkinud, et ennast ületada ma ei suudaks ja lati alt läbi libiseda oleks piinlik. Seepärast lingin oma surematutele sõnadele . Kasvõi taipamaks, et kaljurahnude jaoks on aasta või paar vaid hetkeline tuuleiil, isiklikud tõekspidamised kui üha süvenevad uurded nende külgedel ning teiste sõnad kui eblakate kajakate tühised tiivaplaksud.

Bunnysmile


Su sõnu on jh raske ületada, soovitan igaühel seda linki lugeda Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 19:50    Teema: Vasta viitega

Sato-chan kirjutas:


Star kirjutas:
Minu jaoks need võitlus steenid ja muud valguseffektid.


Muideks, võitlusstseene üldiselt ei peeta valgusefektideks. Samas, mida mina ka tean...


Valguseffektide all mõtlen ma neid tulepalle ja muid taolisi jaburdusi mida on ilus vaadata aga on ainult fantastika kahjuks :(
Tahan lisada et süzee on ka üks põhjusi miks ma neid vaatan, eriti naljad on mõnedel hästi välja tulnud. Aga kui vahest lolli peksmist ja mõttevaakumit vaadata tahan, siis vajutan Cartoon Networkile. LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShadowofGoth
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 20:02    Teema: Vasta viitega

mulle meeldib animes lootus, mida iga karakter endas kannab
Tagasi üles
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 20:49    Teema: Vasta viitega

ShadowofGoth kirjutas:
mulle meeldib animes lootus, mida iga karakter endas kannab


Iga tegelane??? S'cuse moi?

Hmmm, Knives "Trigunist", kelle ainus lootus on inimkonna hukk?
Või siis samast animest Legato, kellel ei paista üldse tundeid olevat, lootusest rääkimata?
Gatsu "Berserkist", kes ei kanna endaga kaasas mitte lootust, vaid suurt mõõka?
Shinji Ikari "NGE'st", kes ei kanna endas mitte lootust, vaid vajadust kiire psühholoogilise abi järele?
Spike Spiegel "Cowboy Bebopist", kes piastab elu rahulikult võtvat ja lootvat mitte midagi muud, kui järjekordset rahasüsti?
Alucard "Hellsingist", kes on enamiku aja ametis cool olemisega, mitte millelegi lootmisega?
Mugen "Samurai Champloo'st", kes vist isegi ei tea selle sõna tähendust ja kui teaks, oleks tal sügavalt ükskõik?

Viimaks, keskmine kombits hentaist, kes tõesti kannab endas lootust järjekordne süütu koolitüdruk ära vägistada ja järjekordne süütu koolitüdruk, kes kannab endast lootust et see kombits teda ei leia-ah-ah-ah-aaaaaah-ks, vabandust, et see kombits teda leiaks?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
V-QuB



Liitunud: 6 Nov 2004
Postitusi: 53
Asukoht: Kohtla-Järve

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 21:08    Teema: Vasta viitega

ShadowofGoth kirjutas:
mulle meeldib animes lootus, mida iga karakter endas kannab


Ma arvan, et sa ülted nii, kuna sa pole piisavalt palju animesi näinud ( I think so ), aga ma võin ka eksida... Bunnysmile
_________________
"When Machines Learn to Feel
Who Decides What is Human"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 01:38    Teema: Re: Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Iroonia ja sarkasm on muidugi toredad asjad, aga kas minu puhul on see vajalik?

vahel ikka, kuigi praegusel juhul vajalikkuses päris kindel pole.
Tsiteerin::
Niisiis- kõigepealt tegelaskujud. Silmade suurus võib varieeruda, kuid siiski on kogu nende disaini juured midagi, mis paneb inimesi rõõmust hüppama ja karjuma, et näe, anime! Eks? See teebki nad erinevaks lääne animatsioonist.

enamasti. ja ma ei tea kuidas teistega lood on, aga mul on osaliselt see "rõõmust hüppamine" ka keeles kinni - (tavaliselt) inglise keel võib nii mõnegi asja esmapilgul mitteanimeks teha.
Tsiteerin::
Täpsemat infot kogu tegelaste tegemise kohta loe näiteks siit.

võtab sõnatuks, eriti see "täpsemat" osa :)

taustade kohalt sõna ei võtaks, kuna mul ei jätku eriti tähelepanu selle jaoks, va äärmuslikumad juhud, nagu "Jing" või "Alexander". samuti läheks see arvatavasti üsna keeruliseks lahkamiseks, et miks just jaapanis nii ja läänes naa on, sest lisaks ressurssidele tuleks mängu ka kultuuriline erinevus jmt.

aga lõpetuseks prooviks su pika jutu lühemaks väiteks ümber teha: animel on ühetaoline stiil.

kangesti kisub sinnakanti. saab selgemaks ka "Vahelduseks animede ühtsele stiilipuhtusele" mis kõlaks siis nagu "vahelduseks animete sarnasele/ühetaolisele stiilile". mõlemad imelikud laused, aga teine natuke arusaadavam, kuigi jälle väga üldistav ja veab võrdusmärgi näiteks GitS'i ja DB vahele. samas, kui ma sellest seletusest valesti aru sain, siis paluks veelkorra "ühtse stiilipuhtuse" kohta seletust. ja muidugi oleks veel kena kuulda, miks just ainult animel see "ühtne stiilipuhtus" esineb.
(ignoreerides vastust zorkile)

Tsiteerin::
Loodan, et eelolev selgitus rahuldas sind piisavalt palju, et mind mitte enam guruks kutsuda. Tänan.

kuni järgmise korrani, mil sa jälle mõne hea väljendi leiad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ShadowofGoth
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 16:54    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
ShadowofGoth kirjutas:
mulle meeldib animes lootus, mida iga karakter endas kannab


Iga tegelane??? S'cuse moi?

Hmmm, Knives "Trigunist", kelle ainus lootus on inimkonna hukk?
Või siis samast animest Legato, kellel ei paista üldse tundeid olevat, lootusest rääkimata?
Gatsu "Berserkist", kes ei kanna endaga kaasas mitte lootust, vaid suurt mõõka?
Shinji Ikari "NGE'st", kes ei kanna endas mitte lootust, vaid vajadust kiire psühholoogilise abi järele?
Spike Spiegel "Cowboy Bebopist", kes piastab elu rahulikult võtvat ja lootvat mitte midagi muud, kui järjekordset rahasüsti?
Alucard "Hellsingist", kes on enamiku aja ametis cool olemisega, mitte millelegi lootmisega?
Mugen "Samurai Champloo'st", kes vist isegi ei tea selle sõna tähendust ja kui teaks, oleks tal sügavalt ükskõik?

Viimaks, keskmine kombits hentaist, kes tõesti kannab endas lootust järjekordne süütu koolitüdruk ära vägistada ja järjekordne süütu koolitüdruk, kes kannab endast lootust et see kombits teda ei leia-ah-ah-ah-aaaaaah-ks, vabandust, et see kombits teda leiaks?


nu vabandust! Pole jah animesi nii palju näinud kui paljud teised siin aga vot need mida ma näind olen on minus sellise arvamuse kujundanud, et kõigil tegelastel on mingisugune lootus, olgu see siis kasvõi kõikide koolitüdrukute vägistamine või maailma vallutamine. Ja kui see sulle nii väga pinda käib, et ma oma ebaproffesionaalset arvamust avaldan, siis tee nii, et nad kas ei küsiks üldse mitte mingisuguseid küsimusi mis annaks aluse oma arvamusele või lihtsalt leia võimalus ja näita mulle neid animesid milles puudub kõikidel igasugune lootus!
Tagasi üles
aliska



Liitunud: 2 Apr 2004
Postitusi: 27
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 19:45    Teema: Vasta viitega

Minu arvates on animed väga lahedad..eriti jaapani omad..need suured
silmad tõesti on tundelised ja armsad.võib-olla on see lapsik,või tundub teistele imelik ja naeruväärne,aga mulle meeldib anime tegelaste välimus..vahel harva tuleb ette,et on mõni imeli-liiga pikk ja pikkade jalade ja kätega..
mulle meeldivad tundelised momendid..aga ka võitlusmomendid nagu
näitex Dragonball`is.. Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2004 13:50    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Hjarg:
Ja ok, Zork. Mitte "ühtselt stiilipuhtad", vaid lihtsalt "vaheldus" Parem?


/me sügab kukalt
Ei saa aru, kas sai nüüd parem või mitte. See sinu fraas "animede ühtne stiilipuhtus" on siiski arusaamatu vaatamata seletamisele. Ja jätab mulje, nagu lääne omal sellist asja ei ole. Samas defineerid aga selle stiilipuhtuse kui võime animet kohe ära tunda(sinu näide tegelaskujude kohta), see aga kehtib, imho, ka lääne mainstreami kohta. Teine asi taustade kohta jääb aga segaseks, sest kui anime stiil on sinu järgi ilu ja reaalsus, siis lääne oma on stiliseerimine ja reaalsuset erinemine. Mõlemal on oma ühtsed stiilid ning mille poolest anime oma rohkem ühtne on ja lääne oma mitte... segane asi see siin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mammu155



Liitunud: 1 Dets 2004
Postitusi: 1
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2004 15:21    Teema: Anime teeb lahedak kõik mis seal on eriti romantika:) Vasta viitega

LaLaLaa Mulle meeldib kui animes on romantikast see on ju nii ilus :) :wink:
_________________
mhhh nuh kohe ei oskagi siia midagi kirjutaada ex ma vaatan nagq animet ja sõidan rulaga...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rika



Liitunud: 24 Juul 2004
Postitusi: 38
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2004 21:14    Teema: Vasta viitega

minule igatahes meeldib anime selle sisu ja joonistusstiili pärast...ma vist ei pea mainima, et ka erinevad joonistustiilid on pealuvad, mitte et ainult üks see kindel ja õige olex.. emm ja sisuga on sama lugu.
_________________
Megami nante narenai mama, watashi wa ikiru...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2004 14:34    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt, ruri, zork, nagu ma ütlesin, vale sõnade valik. Õppisin, järgmine kord olen hoolsam. Sobib ja jätame selle?

ShadowofGoth kirjutas:

nu vabandust! Pole jah animesi nii palju näinud kui paljud teised siin aga vot need mida ma näind olen on minus sellise arvamuse kujundanud, et kõigil tegelastel on mingisugune lootus, olgu see siis kasvõi kõikide koolitüdrukute vägistamine või maailma vallutamine. Ja kui see sulle nii väga pinda käib, et ma oma ebaproffesionaalset arvamust avaldan, siis tee nii, et nad kas ei küsiks üldse mitte mingisuguseid küsimusi mis annaks aluse oma arvamusele või lihtsalt leia võimalus ja näita mulle neid animesid milles puudub kõikidel igasugune lootus!


Kõigepealt, lootus sinu definitsioonis- kui suvaline tegelane midagi soovib? Seega mismoodi erineb see suvalisest lääne filmist? Lootus kui selline on nii üldine, et seda anime eripäraks lugeda on küll tsipa vale. Või õigemini, äärmiselt väär.

Ehk, sinu definitsiooni kohaselt ei leia ma ühtegi animet, kus puuduks lootus. Aga samas, ütle sa mulle mõni suvaline lääne film või marslaste kinokunsti saavutus, kus lootust ei ole?

Viimaseks, mulle ei käi pinda, ma lihtsalt olen valmis hea meelega ja terava keelega neid valesid arvamusi parandama.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ShadowofGoth
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2004 16:43    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Kõigepealt, ruri, zork, nagu ma ütlesin, vale sõnade valik. Õppisin, järgmine kord olen hoolsam. Sobib ja jätame selle?

ShadowofGoth kirjutas:

nu vabandust! Pole jah animesi nii palju näinud kui paljud teised siin aga vot need mida ma näind olen on minus sellise arvamuse kujundanud, et kõigil tegelastel on mingisugune lootus, olgu see siis kasvõi kõikide koolitüdrukute vägistamine või maailma vallutamine. Ja kui see sulle nii väga pinda käib, et ma oma ebaproffesionaalset arvamust avaldan, siis tee nii, et nad kas ei küsiks üldse mitte mingisuguseid küsimusi mis annaks aluse oma arvamusele või lihtsalt leia võimalus ja näita mulle neid animesid milles puudub kõikidel igasugune lootus!


Kõigepealt, lootus sinu definitsioonis- kui suvaline tegelane midagi soovib? Seega mismoodi erineb see suvalisest lääne filmist? Lootus kui selline on nii üldine, et seda anime eripäraks lugeda on küll tsipa vale. Või õigemini, äärmiselt väär.

Ehk, sinu definitsiooni kohaselt ei leia ma ühtegi animet, kus puuduks lootus. Aga samas, ütle sa mulle mõni suvaline lääne film või marslaste kinokunsti saavutus, kus lootust ei ole?

Viimaseks, mulle ei käi pinda, ma lihtsalt olen valmis hea meelega ja terava keelega neid valesid arvamusi parandama.


kurat, võib olla ma peaksin siit ära minema!!! Ma ei kannata seda kui mu kallal ilma asjata võetakse! Võib olla olen ma nii vale, et ma peaksin ennast põlema panema, ah??
Ja tead mis on anime ja suvalise lääne filmi vahel vahet, et need kaks pole samad? See, et lääne filmis jääb keegi ikka kaotajaks ja anime on üldiselt joonistatud, filnides mängivad tavaliselt inimesed!
Ja kui mul lubataks küsida, siis kas lääne anime polegi anime?
Tagasi üles
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2004 17:11    Teema: Vasta viitega

ShadowofGoth kirjutas:
Ma ei kannata seda kui mu kallal ilma asjata võetakse!

ei võeta ilmaasjata, asja pärast võetakse. kui sina ütled, et animes kannab iga tegelane endas lootust, siis ütlen mina sedasama lääne multifilmide kohta. ja proovi mingi multifilm ja tegelane leida, kus seda poleks - ikka mingi põhjenduse mingile lootusele leiab.
Tsiteerin::
Ja kui mul lubataks küsida, siis kas lääne anime polegi anime?

kui sa väga tahad, siis lääne anime on lääne anime, aga jaapanist pärit on lihtsalt anime, ilma mingi ees oleva sõnata.

aga muidu, minu silmis, ei ole sellist asja nagu lääne anime...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2004 18:27    Teema: Vasta viitega

ShadowofGoth kirjutas:

kurat, võib olla ma peaksin siit ära minema!!! Ma ei kannata seda kui mu kallal ilma asjata võetakse! Võib olla olen ma nii vale, et ma peaksin ennast põlema panema, ah??
Ja tead mis on anime ja suvalise lääne filmi vahel vahet, et need kaks pole samad? See, et lääne filmis jääb keegi ikka kaotajaks ja anime on üldiselt joonistatud, filnides mängivad tavaliselt inimesed!
Ja kui mul lubataks küsida, siis kas lääne anime polegi anime?


Jessas, kui kurb et inimesed viisakat diskussiooni isiklikult võtavad...

Sa tahad öelda, et animes ei jää keegi mitte kui kunagi kaotajaks? Yeah, right. Muhahahhaaaaaa

Luba endale meelde tuletada, sinna hakkasid seda lootuse juttu ajama. Mina väitsin, et see pole võimalik. Siis tegid sina oma lootuse definitsiooni nii laiaks, et sinna alla kõlbavad kõik filmikunsti, kirjanduse ja jumal teab mille saavutused veel. Kusjuures, mängigu siis inimesed või olgu tegelased joonistatud, mina väidan et neil kõigil on ühtemoodi lootus. Nii lääne animatsioonis, Jaapani animes kui ka suvalise riigi inimestega filmides.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2004 22:33    Teema: Vasta viitega

Hjarg...ma paluksin sul (ja ka ShadowofGothil ning ruril) lugeda pealkirja uuesti. Antud juhul pole tegu lääne ja ida animatsiooni võrdlusega vaid sellega, mis teeb inimese jaoks anime, antud juhul siis ida oma, huvitavaks. Ma ei saa aru, mis asja pärast sa ShadowofGothi kallal norid. Viiaskusest, nagu hjarg ütles, on asi kaugel. Mõlemapoolselt. Sarnaselt võiks rurile öelda, et lugegu ennem pealkiri läbi.

ShadowofGoth võiks aga asja veidi rahulikumalt võtta.

Lootus on minu arvates päris hea põhjus, miks anime võiks lahe olla, kuigi iga tegelane seda endas ei kanna. Olen ise ka vähe animet näinud, aga lootust on kasvõi tsipakenegi igas animes näha. Nagu ka ShadowofGoth, toetun mina oma nähtud animede hulgale ja selle eest ei saa mind ega ka teda hukka mõista.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: