OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

on see manga?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 02, 2003 23:41    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
mida sa õieti tahad öelda?
ma küll aru ei saa, stupid me.

puust ja punaselt siis - "joonistaks oma stiiliga mangat" ei tähenda pildi joonistamist vaid teatud (oma) stiiliga manga joonistamist. "valdav enamus näeb mangat/animet just sarnasena Xelene joonistustele" on vihje sellele, et enamuse arvates on Xelene joonistuste stiil selline nagu üks stiil manga/anime joonistamisel välja peab nägema. st, tõin välja näitena Xelene stiili (mitte pildi), mida tunnistatakse manga/anime stiilina (mitte manga või animena) ja aardv stiili (mitte pildi), mida ei tunnistata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 07, 2003 20:48    Teema: Vasta viitega

võtke seda kui minu arvamust olukorrast ja niisama jahumisena igavusest.

niisiis, kuna enamusel on oma arvamus (arvamus, mitte teadmine) mangast (ja muidugi ka animest) mis on õige ja mida ei muuda (mina arvan, et on nii ja kõik. eriti Xelene - jäägem kõik oma arvamuse juurde, sest igayhe oma arvamus on tähtis ja omamoodi õige..aamen..), siis mina vähemalt lõpetaks manga defineerimise, st ei irise selle kallal, et mis on manga ja mis mitte. oma arvamuse juba varem ütlesin, teisi pole kahjuks mingilgi korralikumal moel põhjendatult kuulnud, aga pohh, las olla. lisaks ainult veel seda, et vahepeal tuli pähe üks võrdlus mida minu arust saab väga hästi kasutada enamuse isikute "teadmiste" kohta mangast/animest.

vees ujub jäämägi ja seda näeb mingi hulk inimesi. kõik teavad, et umbes 7/8 jäämäest on vee all ning selle teadmise järgi hakkavad nad "arvama" veepealse osa järgi, et millise kujuga on veealune osa. üks ütleb, et selline; teine, et hoopis niisugune; kolmas, et naasugune jne. ja kui siis ütleb sõna sekka ka isik kes on korraks vee alla pilgu visanud ning natukene rohkem tegelikust kujust aimu saanud, siis öeldakse talle, et ole vait, meie teame paremini kuna me oleme niipalju veepealseid jäämägede osasid näinud (nagu näiteks Xelene, kes on "oh kui palju animet vaadanud ja oskab anime stiilis joonistada ning seetõttu teab animest kõike"). ja nii jääbki tegelik jäämäe kuju mõistatuseks, aga igaühe peas on enda arvates õige alumise osa kuju samas kui teised arvavad valesti.

üldine võrdlus ja ehk mitte 100% paikapidav (ja võib-olla natuke ülekohtune Xelene suhtes, aga pohh), aga minu arust sobib, kuna enamus inimesi näevad kogu mangast/animest ainult seda osa mis mingeid teid pidi (SAT, videod, internet jmt.) nendeni jõuab. aga see osa on umbes samasugune nagu jäämäe veepealne osa, kuid sellegipoolest kipuvad kõik selle järgi ütlema ja teadma mis tegelikult manga/anime on. ja väga kindlalt kohe. kahjuks.

tegelikult, peaks rohkem pohhuiparteiga joomas käima pohhuismi arendamise eesmärgil...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 08:30    Teema: Vasta viitega

*plaksutab*
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 10:35    Teema: Vasta viitega

Ruri, oled sa paar aastat Jaapanis elanud, et pead ennast selle jäämäe veealuse osa eksperdiks? Kui ma nüüd väga ei eksi, on sinugi kokkupuude anime/mangaga piirdunud peamiselt sellega, mida meile pakub internet. jaapani keelt sa minu teada ei oska ning selleks, et Jaapani alternatiivmanga jms nii põhjalikult tutvuda, et ennast eksperdiks nimetada, on vähemalt minu arvates vaja kas Jaapanis endas viibimist või vähemalt keele nii hästi oskamist, et suudad ilma scanlatorite abita asjast aru saada. Võimalik, et ma eksin- kuid siiski, meid kõiki vaid jäämägede veepealse osa vaatlejateks nimetada pole kuigi ilus. Mjahh.

Muideks, nagu sa ise ütlesid:
Tsiteerin::
puust ja punaselt siis - "joonistaks oma stiiliga mangat" ei tähenda pildi joonistamist vaid teatud (oma) stiiliga manga joonistamist.


Siin on sul vastuolu: miks ei saa siis lääne inimene oma stiilis mangat joonistada? Järelikult, kui ta seda mangaks nimetab, siis ta on ka manga. Sest ta joonistab oma stiilis.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 10:51    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
võtke seda kui minu arvamust olukorrast ja niisama jahumisena igavusest.
vees ujub jäämägi ja seda näeb mingi hulk inimesi. kõik teavad, et umbes 7/8 jäämäest on vee all ning selle teadmise järgi hakkavad nad "arvama" veepealse osa järgi, et millise kujuga on veealune osa. üks ütleb, et selline; teine, et hoopis niisugune; kolmas, et naasugune jne. ja kui siis ütleb sõna sekka ka isik kes on korraks vee alla pilgu visanud ning natukene rohkem tegelikust kujust aimu saanud, siis öeldakse talle, et ole vait, meie teame paremini kuna me oleme niipalju veepealseid jäämägede osasid näinud (nagu näiteks Xelene, kes on "oh kui palju animet vaadanud ja oskab anime stiilis joonistada ning seetõttu teab animest kõike"). ja nii jääbki tegelik jäämäe kuju mõistatuseks, aga igaühe peas on enda arvates õige alumise osa kuju samas kui teised arvavad valesti.


niisama jutu jätkuks ja täiesti offtopic, aga siin on ka paar pilti jäämägedest koos veealuste osadega: wink

http://www.allposters.com/gallery.asp?aid=905934&item=358140

http://newark.cms.udel.edu/~muenchow/cats/healy_2003/teachers/facts05.html

lihtsalt mind ennast hakkas huvitama, et kas see jääpealne osa ikka erineb niiväga jääalusest... ning tundub, et võib erineda küll. kuigi see ruri võrdlus _imho_ kehtiks täielikult ainult siis, kui manga=1 konkreetne jäämägi. ehk siis - ühe jäämäe veealuse osa nägemine ei pruugi sulle anda kindlat teadmist selle kohta, millised teised jäämäed on - kindlasti on nt. äsja antarktikas kalju pealt murdunud jäämägi hoopis teise kujuga kui käntsakas, mis juba aastaid meres on ringi hulpinud ning mille kuju vesi juba tükk aega voolinud on.

aa ei, aga ära nüüd tõsiselt seda võta, ma ei sea kahtluse alla seda võrdlust, mis sa tegid, mul ka lihtsalt on natuke igav, ajan niisama pläma.

kuigi pikemalt mõeldes on see võrdlus päris tabav, nt. et lääne koomiksikunst on üks jäämägi, jaapani oma aga teine - mõlemad olemuselt samad, kuid kujult erinevad. ning ühe kuju nägemine ja tundmine ei tähenda, et teise kuju kohta midagi paikapidavat võiks öelda. makes sense to me... võrdlus kasutatav ka mujal ja mitte ainult mangade vs. koomiksite puhul vaid üldse igasuguste sarnaste, kuid erinevatest kultuuridest pärit kunstiliikide puhul. nice.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 10:55    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ruri, oled sa paar aastat Jaapanis elanud, et pead ennast selle jäämäe veealuse osa eksperdiks?

olen ma kusagil öelnud seda? näita kus?

ainuke millega ma teisi tagant torgin on see, et võetaks asja väheke laiemalt ning ei istutaks manga/anime puhul kinni joonistusstiilis.

Tsiteerin::
Võimalik, et ma eksin- kuid siiski, meid kõiki vaid jäämägede veepealse osa vaatlejateks nimetada pole kuigi ilus. Mjahh.

ma siiski rääkisin enamusest, mitte kõigist.

Tsiteerin::
Muideks, nagu sa ise ütlesid:
Tsiteerin::
puust ja punaselt siis - "joonistaks oma stiiliga mangat" ei tähenda pildi joonistamist vaid teatud (oma) stiiliga manga joonistamist.


Siin on sul vastuolu: miks ei saa siis lääne inimene oma stiilis mangat joonistada? Järelikult, kui ta seda mangaks nimetab, siis ta on ka manga. Sest ta joonistab oma stiilis.

lausel, kui sellisel, pole mingit vastuolu. samuti pole lausel vastuolu minu seisukohaga mangast. ja võin ka uuesti korrata - miks peab keegi oma joonistatud koomiksit nimetama mangaks? mille alusel ja kas see teeb seda kuidagi paremaks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 11:11    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
olen ma kusagil öelnud seda? näita kus?


Kogu su jutust jäi vähemalt mulle selline üldmulje, et sina oled see ainus, kes teab ja me ülejäänud oleme lollid. kahjuks.

Tsiteerin::
lausel, kui sellisel, pole mingit vastuolu. samuti pole lausel vastuolu minu seisukohaga mangast. ja võin ka uuesti korrata - miks peab keegi oma joonistatud koomiksit nimetama mangaks? mille alusel ja kas see teeb seda kuidagi paremaks?


Aga miks ka mitte? Kui tahab lääne inimene mangat joonistada, olgu siis põhjusel, et talle see lihtsalt meeldib või tahab vahelduseks midagi uut proovida või on tal lihtsalt igav ning eelistab ninanokkimisele mangat sodida. Sinu definitsiooni kohaselt, kui ta seda joonistab ja ütleb, et just see on nüüd manga, peame me kõik suu pidama ja rõõmsalt noogutama. Eks ole? Olenemata sellest, kas selle mangatüki valmis joonistanud inimene elab Nigeerias, Jaapanis või kusagil Euroopas.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 11:51    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Kogu su jutust jäi vähemalt mulle selline üldmulje, et sina oled see ainus, kes teab ja me ülejäänud oleme lollid. kahjuks.

liialdad. kindlasti. kahjuks :P

Tsiteerin::
ruri kirjutas:
lausel, kui sellisel, pole mingit vastuolu. samuti pole lausel vastuolu minu seisukohaga mangast. ja võin ka uuesti korrata - miks peab keegi oma joonistatud koomiksit nimetama mangaks? mille alusel ja kas see teeb seda kuidagi paremaks?

Aga miks ka mitte?

nojah... kui küsin kelleltki, et miks peaks õuna pirniks nimetama ja mille alusel ning kas see teeb õuna kuidagi paremaks, siis muidugi vastus "miks ka mitte?" on väga hea ja informatiivne ning sellise inimesega ma sellel teemal parem ei räägiks.

Tsiteerin::
Kui tahab lääne inimene mangat joonistada, olgu siis põhjusel, et talle see lihtsalt meeldib või tahab vahelduseks midagi uut proovida või on tal lihtsalt igav ning eelistab ninanokkimisele mangat sodida.

aga ma ei saa aru miks ta peaks seda asja, mida ta joonistab, mangaks nimetama?

Tsiteerin::
Sinu definitsiooni kohaselt, kui ta seda joonistab ja ütleb, et just see on nüüd manga, peame me kõik suu pidama ja rõõmsalt noogutama. Eks ole? Olenemata sellest, kas selle mangatüki valmis joonistanud inimene elab Nigeerias, Jaapanis või kusagil Euroopas.

kus ma sellise definitsiooni välja käisin?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 12:01    Teema: Vasta viitega

Tead, õuna ja pirniga võrdlus on siin tsipa kohatu. Kindel bioloogiline fakt on üks asi, kunstistiilid on teine asi.

Ja kui suvalisel lääne inimesel on elu suurim soov joonistada mangat? Ei saa elada ilma, kui mangat ei joonista. Miks ta ei võiks siis seda mangaks nimetada? Minu meelest on see jabur.

Tsiteerin::
puust ja punaselt siis - "joonistaks oma stiiliga mangat" ei tähenda pildi joonistamist vaid teatud (oma) stiiliga manga joonistamist.


Sellest teen mina järelduse, et kui inimene joonistab oma stiiliga asja ning ütleb, et see on manga, siis ta järelikult on ka manga. Rahvusest hoolimata.
Sa togu jätsid definitsioonsit välja sõna "jaapanlane" :p
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 12:28    Teema: Vasta viitega

/flame off/

Tunnen puudust espetsiaalsest näokesest teema ees (à la "uusi postitusi ei ole" jms), mis teataks meile: "ettevaatust, tuleohtlik!" LaLaLaa

/flame on/
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 12:48    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Tead, õuna ja pirniga võrdlus on siin tsipa kohatu. Kindel bioloogiline fakt on üks asi, kunstistiilid on teine asi.

esiteks, see polnud võrdlus kui õun-manga, pirn-koomiks, vaid võrdlus kui küsimusele vastamine mitte millegi asjalikuga. teiseks, kui keegi suudab korralikult põhjendada miks manga kunstistiil on, siis võin ehk aktsepteerida seda, muidu jään arvamuse juurde, et manga ei ole kunstistiil.

Tsiteerin::
Ja kui suvalisel lääne inimesel on elu suurim soov joonistada mangat? Ei saa elada ilma, kui mangat ei joonista. Miks ta ei võiks siis seda mangaks nimetada? Minu meelest on see jabur.

ok, vaata uuesti õuna ja pirni näidet. ijou.

Tsiteerin::
ruri kirjutas:
puust ja punaselt siis - "joonistaks oma stiiliga mangat" ei tähenda pildi joonistamist vaid teatud (oma) stiiliga manga joonistamist.

Sellest teen mina järelduse, et kui inimene joonistab oma stiiliga asja ning ütleb, et see on manga, siis ta järelikult on ka manga. Rahvusest hoolimata.
Sa togu jätsid definitsioonsit välja sõna "jaapanlane" :p

sa kisud lause kontekstist välja ja hakkad seda siis omamoodi tõlgendama. algne tekst oli "ehk siis Xelene joonistaks oma stiiliga mangat ja aardv mitte. miks? sest valdav enamus näeb mangat/animet just sarnasena Xelene joonistustele, muud stiilid manga/anime jaoks ei kõlba." ja see tähendab täpselt ja ainult seda, mida viimane lause ütleb, mitte mingit paikapanemist, et oma stiiliga joonistatud asi on manga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 13:14    Teema: Vasta viitega

Tead, Ruri, mul on selline karvane tunne, et me jääksimegi selle üle vaidlema. Teeme parem nii, et mõlemad jääme oma arvamuse juurde ja sellel teemal enam ei räägi lihtsalt. Muidu lõppeb asi nii, nagu enamik vaidlusi- kaks inimest lahkuvad oma arvamusega, kuid oponenti südamepõhjast vihates :p

Kui sulle meeldib, võid seda loobumisvõiduks lugeda.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 08, 2003 13:38    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Tead, Ruri, mul on selline karvane tunne, et me jääksimegi selle üle vaidlema.

pigem mina jääksin sinult argumente või põhjendusi vmt välja kiskuma. pole siiamaani ühtegi veel kuulnud. kahjuks :)

Tsiteerin::
Teeme parem nii, et mõlemad jääme oma arvamuse juurde ja sellel teemal enam ei räägi lihtsalt.

ijou - the end. ega ma poleks kavatsenudki jätkata, va juhul kui mind oleks jälle milleski, mida ma ütlenud ei ole, süüdistama hakatud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 09, 2003 00:38    Teema: behold! the threadbeginner speaks! (muig) Vasta viitega

see kõik mis siin toimub on üks suur vaimne Hentai

aimiin natuke rõve, natuke vastik, natuke armas. ja kindlasti kindlasti exciting :)

umm.
asi kipub juuksekarva lõhkiajamiseks minema, seetõttu on vast mõistlik teema vaikselt lõpetada.
sorry threadi põhjustatud ebamugavuste pärast.

tundub, et see thread on kujunenud lihtsalt oma kes-teab-kui-põhjendatud arvamuste ja veendumuste väljaütlemiskohaks.
kurat. selleks ta ju mõeldud ongi.
enivei, ärge kirjutage siia enam.
naljakas on. :oops:
järgmine kord mõtlen enne, kui teema algatan. maailm (eriti baka) ei olnud selleks veel valmis.

(ja kusjuures, ruri, ma pean sinuga mitte nõustuma. aga ma ei ütle, mis suhtes ja kuidas ja kui palju)

tehkem animet ja mangat ja saagem meid palju.
ja btw ma sain digilaua :P
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 09, 2003 12:18    Teema: Re: behold! the threadbeginner speaks! (muig) Vasta viitega

ichi kirjutas:
sorry threadi põhjustatud ebamugavuste pärast.

ei mingeid ebamugavusi, vaid natuke vaheldust ja suu puhtaks rääkimist. ja vähemalt mulle natuke kasulik.

Tsiteerin::
järgmine kord mõtlen enne, kui teema algatan. maailm (eriti baka) ei olnud selleks veel valmis.

jajah, vaikimine kuld... ma ehk hakkan ka nüüd hästi targaks ja kullaga tegelema.

Tsiteerin::
(ja kusjuures, ruri, ma pean sinuga mitte nõustuma. aga ma ei ütle, mis suhtes ja kuidas ja kui palju)

maailm (erti baka) veenab mind ikka enam selles, et kõige kasulikum on vait olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 15, 2004 03:42    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
manga stiilis joonistamine

hjargile üks "manga stiilis" joonistatud asi... Dead Leaves.

tegelikult pakuks samasse kategooriasse ka Digigirl Pop ja Tamala 2010-e. DP 1-st osa vaatasin mõned kuud tagasi ja esmapilgul jättis väga "Powerpuff Girls'ide" mulje ehk siis võrreldes "tüüpilise" animega väga ebaanimeliku mulje. mõnevõrra samuti ka Tamalaga, kuigi seal oli arvatavasti mõju ka sellel, et see 60-ndate anime sarnane (kui AnimeOnDVD ülevaadet uskuda), kuid arvatavasti just tänu sellele oli alguses ka tunne nagu vaataks mingit vanemat ameerika multifilmi.

nagu näha, ei võeta mitte ainult "läänes" jaapanist eeskuju, vaid ka vastupidi, seega liigitame vastavalt stiilile sihukesed asjad jaapani cartoonideks? (retooriline küsimus. minu jaoks jäävad sellised ikka animeks.)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 17:59    Teema: Vasta viitega

hmm...peale selle texti lugemis tuli mulle täielik segadus teemal "mis on manga"

ja siin on mida ma netist uurmisel leidsin:


MANGA Jaapani koomiks, mis erineb nii oma traditsioonide kui kujutluslaadi poolest oluliselt Euroopa ja Ameerika pildiseeriatest. Mangade joonistamisel kasutatakse suurt hulka ikonograafilisi sümboleid. Tuntuim neist on ilmselt mangategelaste tüüpvälimus - suuresilmne ja noormapoolne nägu. Ühe mangaseriaali lehekülgede arv võib ulatuda mitmetesse tuhandetesse.. Samal ajal eeldavad mangaseriaalide kujutluslaad ja visuaalne ülessehitus suurt lugemiksiirust - ühe lehekülje läbi lugemiseks kulub jaapanlasel umbes 20 sekundit.
MANGA-KA Manga autor. Reeglina kujundab tegelased, paneb paika lehekülgede paigutuse, joonistab ja juhendab assistente kontuurimisel, rastri, soundieffektide ning detailide lisamisel. Lisaks sellele paneb suur osa manga-ka'dest ise paika ka tegevuse ja kirjutab dialoogi. Manga-ka professionaalsuse üks tunnuseid on samaaegselt ilmuvate seriaalide arv. Manga-ka on jaapanis filmirezissööri seisuses üldtuntud ja väga hästi teeniv meediapersoon.

Siit ma kyll ei loe kuidagi välja, et manga autor võib olla ainult jaapanlane...
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2004 08:34    Teema: Vasta viitega

ma olen ichiga suhtkoht nõus.. jaapanlase joonistatud seisev pilt väljendab isegi seda seisvat liikumist hoopis muudmoodi kui lääne aretused mangas, mis on kuidagi eriti hõljuvad ja looklevad ja kuidagisiukseeeed..
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 06, 2004 14:51    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
MANGA Jaapani koomiks, mis erineb nii oma traditsioonide kui kujutluslaadi poolest oluliselt Euroopa ja Ameerika pildiseeriatest. ...

MANGA-KA Manga autor. ...

Siit ma kyll ei loe kuidagi välja, et manga autor võib olla ainult jaapanlane...

see oleneb minu arust sellest, et kuidas sa mõistest "manga" aru saad. kas nagu mingist asjast, mis on jaapanist pärit ja (enamasti) tehtud jaapanlastele, st on jaapaniga seotud ning seega eeldatavalt loojaks jaapanlased (näiteks võiks vist tuua võrdluse "manga on jaapani koomiks" vs "ford on ameerika auto"), või nagu nimetusena asjale, mida ükskõik kes teha võib. nagu näiteks manga vs pizza.

mina pooldan esimest lähenemist teatud põhjustel, samas kui enamus siin paistab pizza suunas kalduvat, kuna (järgnev on ainult minu arvamus) jaapanist siia jõudev on populaarne/meeldib ja tahetakse ise ka midagi sellist teha (ja siis seda ka samamoodi nimetada), kuid samas ei vaevuta "suurtest silmadest" kaugemale nägema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ran-chan



Liitunud: 1 Aug 2004
Postitusi: 116
Asukoht: Kusagil oma maailmas^-^'

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2004 14:12    Teema: Vasta viitega

Ma arvan et nii mõnigi mulle tuttav mangaka ei ole pärit Jaapanist. Nimelt Saksamaal ja Jaapanis ilmuv mangasegu Daisuki's on õigemini olid ka kahe Saksamaalt pärit Mangaka mangad need olid palju paremad kui näiteks originaal Jaapani manga Kare Kano või näiteks God Child. Mitte ainult et stiil oleks parem olnud- ei jutki oli iseenesest palju huvitavam ja fantaasiarikkam.Olen lugenud ka sellist mangat nagu Vampire Delight peale seda arvasin, et nüüd röögin selle joonistusstiil on algeline ja jutt suhteliselt segane imelik oli mõelda et selle käkkis Jaapan kokku. Nojh misiganes... Igatahes olen arvamusel, et niimõnigi mitte jaapanist pärinev mangaka on parem kui jaapanlane :)
_________________
You hate me for the things I haven't done,
And all your feelings for me are gone..
Beat me up, take away the pain,
Do not stop, soothe me again...
Knock me down, take away the pain,
Heal my wounds, soothe me again...

PB Forever...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: