Tagasi


 

 

 

 

Kamikaze Kaitou Jeanne
þanr: fantastika / romantika
formaat: seeria (44 osa)
fansubijad: Anime Daisuki, Sachi Gumi
välja antud: Toei Animation / 1999
arvustaja: genkyMarron tundub olevat täiesti tavaline teismeline tüdruk, kes käib koolis ja veedab aega oma sõpradega, kuid tegelikult on ta uuestisündinud Jeanne d’Arc. Tema ülesandeks on Jumala nimel võidelda Kurja Kuninga käsilaste - deemonitega, kes inimeste üle võimust võtavad ja nende elujõu välja imevad. Selle tähtsa missiooni juures abistab teda väike poolingel Finn. Kuna Marron elab vanematest eraldi, on ta oma eakaaslastest palju iseseisvam ja saab olukordadega hästi hakkama, ükskõik kui halvad need ka poleks.

Seeriast ei puudu armastus. Salapärane noormees Chiaki, kes Marroni kõrvalkorterisse kolib, on sarnaselt Jeanne’ile deemonite vastu võitleja. Tema nimeks on Sindbad ja tema väike poolingel on Access. Algse plaani kohaselt pidi Chiaki Marroni tegevuse peatama, et teda päästa, kuid ajapikku armub noormees neiusse. Chiaki esineb ennasttäis poisina, kes arvab end eriti võluv olevat, ja hakkab Marronile külge lööma. Seda aga Marron ei salli ja peab Chiakit tüütuseks. Mõne aja möödudes märkab Marron aga, et ka temal on tunded Chiaki vastu, mida ta igati alla suruda üritab.

Jeanne’i tööd raskendab politsei. Kuna deemonid peidavad ennast erinevate asjade sisse, mis teatud inimestele olulised on, siis peab Jeanne neid asjad varastama. Politsei eesotsas on Marroni parima sõbranna Myako isa, inspektor Toudaiji. Myako ise ei tea, et Marron on tegelikkuses kurikuulus Jeanne, ja seetõttu aitab ta politseil Jeanne’i kinni püüda. Õnneks luhtuvad need katsed alati.

„KKJ“ on huvitav ja emotsiooniderohke animeseeria. Tegevustikus leidub algusest peale nii mõndagi salapärast. Hea ja kurja vahelisse võitlusesse kaasatakse tihti ka tunded ja sõprus. Kohati võib see anime küll tunduda veidi liiga lapsik ja lihtsameelne, kuid sellest hoolimata leidub siin sügavust. Huumorist puudu ei ole, kohata võib isegi chibi-tegelasi. Tegelaste silmad on suured ja võib-olla isegi veidike ülepingutatud, ent siiski ilusad ja tundeid selgelt väljendavad.

Mind ennast võluvad selle anime juures eelkõige suured ja sügavad silmad ning heasüdamlik sisu.
hinne: 8.26
hindajaid:633